Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zināmi pirmie izpildītāji, kas uzstāsies Fonofest

Normunds Vucāns, 2012. g. 10. aprīlī

Pašmāju grupas Pērkons, Labvēlīgais Tips, Pienvedēja Piedzīvojumi, Astro’n’out, Sound Poets, Linga, Laime Pilnīga, Transleiteris kā arī viesi Deep Insight, Malcolm Lincoln, Beans On Toast un The Happy Endings ir pirmās grupas, kuras apstiprinājušas dalību 13. un 14. jūlijā notiekošajā Fonofest pie Cēsīm.

Mūzikas un sporta festivāls Fonofest Cēsu novada Uplandos norisināsies jau astoto gadu pēc kārtas, un arī šoreiz paplašinās savas robežas gan mākslinieciskā, gan teritoriālā ziņā. Īpaša uzmanība šogad tiks vērsta sportisko aktivitāšu virzienā, kas septiņu aizvadīto festivālu gaitā, nenoliedzami, ir kļuvušas par būtisku Fonofest atmosfēras sastāvdaļu.

Kā ierasts, sagaidāms, ka uz festivāla skatuvēm kopumā kāps aptuveni 50 apvienības no vairākām valstīm. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šoreiz festivālā būs Rock skatuve veltīta alternatīvajai mūzikai, par kuras sastāvu šogad gādās Circle Pit Shows.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, to cena pagaidām netiek paaugstināta un ir tikai Ls 10.-.

Ar nedalītu prieku un lepnumu varam paziņot, ka pirmo reizi Fonofest grupu sarakstu papildina leģendārā un skandalozā Latvijas apvienība — Pērkons, turklāt tās 30. jubilejas gadā. Pēc 1981. gada, kad Juris Kulakovs, pieaicinot pāris Menueta dalībniekus, dibināja grupu, Pērkons ļoti strauji iekaroja popularitāti, vēl aizvien tiekot asociētai ar tās darbības aizliegumu, izdemolētiem vilcienu vagoniem, spilgto grupas sastāvu un galvenokārt muzikālo mantojumu — dziesmām Slidotava, Gandrīz tautasdziesma, Balāde par gulbi un citām, ko jūlijā būs iespējams dzirdēt Fonofest.

Igauniju šogad pārstāvēs elektropopa grupa Malcolm Lincoln, kas 2010. gada maijā Universal Music paspārnē izdeva studijas albumu Loaded With Zoul un šogad laida klajā videoklipu singlam Bye. Grupa pastāvēšanas laikā no dueta ir attīstījusies līdz piecu cilvēku sastāvam un sola sniegt īpaši enerģisku uzstāšanos.

Džejs Makalisters, kurš plašāk pazīstams ar savu skatuves vārdu Beans On Toast, ir britu folk dziesminieks. 2009. gadā Beans On Toast izdeva dubultalbumu Standing On A Chair, ko producējis Bens Lovets no Mumford & Sons. Albuma tapšanā un iedziedāšanā piedalījies arī pagājušā gada Fonofest viesis Frenks Tērners, kura solo koncertu šonedēļ Beans On Toast atklās Vemblija stadionā.

Somijas grupa Deep Insight, kura pavisam nesen par sevi atgādināja ar koncertu Fonoklubā, pēc pārtraukuma atgriezīsies arī uz Fonofest skatuves, lai atrādītu jaunāko veikumu, kas dienas gaismu plāno ieraudzīt šīs vasaras sākumā.

Savukārt pirmo reizi Uplandos redzēsim īpašu priekšnesumu no latviešu daudzpusīgās un kvalitatīvās Ska grupas Labvēlīgais Tips, kura festivālu papildinās ar sev raksturīgo izklaidējoši pozitīvo noskaņu.

Fonofest ietvaros ļoti īpašu uzstāšanos piedzīvos plašu popularitāti Latvijā guvušais projekts Transleiteris, kuram tas būs atvadu turnejas noslēgums jeb pēdējais koncerts.

Vairāk grupas, to skaitā festivāla galvenie mākslinieki, vēl tiks izziņoti.

Tāpat par festivāla aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi mājaslapā vai twitter.

http://www.fonofest.com
http://www.twitter.com/fonofest

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs