Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The 1975 - I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 1. martā

Jau pagājis labs laiciņš kopš brīža, ka The 1975 uzmirdzēja pie pasaules mūzikas debesīm ar saviem hitiem Chocolate un Sex. Puiši tikuši jau līdz savam otrajam pilnvērtīgajam ierakstam — I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It ir ne tikai albums ar ļoti garu nosaukumu, bet arī tā dziesmu saraksts ir visai iespaidīgs — 17 skaņdarbi, kuru kopējais garums pārsniedz 73 minūtes. Ko šis gandrīz dubultalbuma cienīgais materiāls liek secināt?

I Like It When You Sleep... ir pārpildīts ar ļoti redzamām atsaucēm no 1980. gadu popmūzikas un ne tikai. The 1975 balansē starp Pīteru Gabrielu, INXS, aiziet pat līdz M83 un pat iekļauj vairākus instrumentālos gabalus. Šis albums ir īsta popa esence, kurš vienlaikus ir samērā vienveidīgs, un tā ilgums šajā izrādē pavisam noteikti nespēlē visveiksmīgāk piemeklēto lomu, tomēr ziņojums ir absolūti skaidrs — apvienojot visus iepriekš nosauktos elementus, britu kvartets ir ļoti trāpīgi definējis savu muzikālo identitāti.

Atsevišķs stāsts jāvelta arī vārdiem, kuros grupas līderis Metjū Hīlijs gan nosauc sevi par "A sycophantic, prophetic, Socratic junkie wannabe" (The Sound), gan iekļauj citas ļoti patiesas (pat pārāk patiesas) un tādēļ visai dīvaini skanošas frāzes kā "Was it your breasts from the start? They played a part" (A Change of Heart). Hīlija liriskā atklātība, konstrastējot ar šķietami nevainīgi skanošo sintpopu, kas dažādās variācijās dominē šajā albumā, brīžiem veido ļoti dīvainu kombināciju.

Lai arī formāts ir visai savdabīgs un albumu noteikti varētu saīsināt uz instrumentālo paužu un noslēguma rēķina (divi akustiskie noslēgumi jau bija par nogurdinošu), kopsavilkums ir acīmredzams — The 1975 otrais studijas albums pavisam noteikti ir ieraksts, kas šo četru Mančestras puišu popzvaigžņu statusu nostiprinās tik pamatīgi, lai par to šaubu nebūtu nevienam.

6.5/10

 

Tavs komentārs