Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2022 - 3. daļa

Intro, 2022. g. 17. jūnijā

Viss, kas šobrīd atliek, ir nepalaist garām vasaru un Positivus — gluži nemanāmi ir pienācis brīdis, kad līdz festivāla jaunās dzīves sākumam galvaspilsētā ir palicis mazāk nekā viens mēnesis. Labākais brīdis, kad sākt iepazīties ar festivāla māksliniekiem, bija tad, kad publicējām Ceļš uz Positivus 2022 rakstu sērijas pirmo daļu, bet otrs labākais brīdis neapšaubāmi ir tagad — šoreiz gan par vienu no kritiķu atzītākajiem viesiem no ārzemēm, gan par svarīgiem vārdiem pašmāju mūzikas dzīvē.

Black Country, New Road

Var visai droši prognozēt, ka Black Country, New Road februārī izdotais albums Ants From Up Here gada beigās tiks bieži pieminēts diskusijās par gada labāko albumu. Diemžēl Rīgā nevienu no tā dziesmām gan nedzirdēsim, jo dažas dienas pirms albuma izdošanas vokālists Aizeks Vuds paziņoja par grupas atstāšanu veselības problēmu dēļ un pārējie grupas biedri pieņēma lēmumu Vuda dziedātās dziesmas bez viņa dalības koncertos neatskaņot. Labā ziņa gan ir tāda, ka, lai arī Vuds sevi bija pierādījis kā izcilu vokālistu un liriķi, tikpat nozīmīgā grupas skanējumā  bija arī visu pārējo grupas dalībnieku savstarpējā ķīmija, veidojot pasakainus aranžējumus. Tāpēc sagaidāms, ka arī jaunajā veidolā viņi turpinās nostiprināt savu statusu starp labākajām mūsdienu grupām, par ko mums visiem šovasar būs iespēja pašiem pārliecināties klātienē.

/Lauris Anstrauts/

Sigma

Viens no nenoliedzami spilgtākajiem 2022. gada albumiem Latvijā ir grupas Sigma trešais studijas veikums Ostinācijas. Līdzīgi kā tā priekšgājēji, diemžēl arī šis ieraksts ir izpelnījies daudz mazāku publikas atzinību un uzmanību kā būtu pelnījis, jo Sigma ir ne vairāk un ne mazāk kā viena no pašām labākajām grupām Latvijā! Lielā mērā Ostinācijas nepārsteidz — tā joprojām ir ļoti kvalitatīva, niansēta un tehniski sarežģīta indie mūzika, ko papildina vairāku mūsdienu Latvijas dzejnieku teksti. Tiesa, no šīs sarežģītības nav jābaidās pat mazāk pieredzējušam klausītājam — arī pilnībā neiedziļinoties mūzikā tā spēj aizraut, jo īpaši — dzīvajā. Apmeklējot vienu no ieraksta prezentācijas koncertiem, nešaubīgi varu teikt — šobrīd Sigma ir savas karjeras labākajā formā! Tieši tāpēc esmu drošs, ka festivāla formātā, kurā noteikti izskanēs visas zināmākās grupas dziesmas, ne viens klausītājs vien pēc tam pieķers sevi pie domas — “kāpēc gan es viņus nepazinu daudz ātrāk?”

/Normunds Vucāns/

VIŅA

Lai arī tas šķietami notika vēl nesen, fakti saka ko pavisam pretēju, jo Radio Pieci raidījums, kurā Zelma Jēgere repa cīņā pieveica Edavārdus un pirmo reizi pieteica sevi plašākai publikai, ir jau vairāk nekā septiņus gadus vecs. Šajā laikā VIŅA ir šūpojusies no solokarjeras pie darba vairākās grupās — pa gaisu gājuši gan dzērieni, gan Bandmaster ar savu straujo un augsto lidojumu popularitātes kalnā. Zelma tikmēr ir nemainīgi pierādījusi to, ka visas šīs radošās izpausmes nāk komplektā ar neapšaubāmu kvalitāti — gan tad, kad tas nozīmē repu pie ātra un agresīva bīta, gan absolūtu vokālo kontroli pie sapņainām elektroniskās mūzikas skaņām. Par to varēsim pārliecināties arī Positivus laikā, kur VIŅA uz skatuves kāps vēlā pēcpusdienā — tieši brīdī, kad svarīgi uzlādēt publiku otrajam festivāla vakaram.

/Gundars Zaburdajevs/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

Tavs komentārs