Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Explosions In The Sky - The Wilderness

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 5. aprīlī

Explosions In The Sky ir grupa kurai varētu veltīt apzīmējumus “post-roka dīvas” vai “ģitāru boibends”. Grupas skanējums, kas ir kinematogrāfiski iespaidīgs, pārspīlēts, spridzinošs un balstīts uz visām iespējamajām post-roka klišejām, maigi sakot, mūsdienās izraisa katra sevis cienīga ciniķa smaidus. Tāpat grupas reputācijai nenāk par labu tas, ka grupas mūzika neizmērāmos daudzumos izmantota visdažādāko (biežāk to pašu sentimentālāko) seriālu un filmu skaņu celiņos. Bet lai vai cik Explosions In The Sky izklausītos paredzami un neinteresanti, tomēr grupas mūziķi ir lieli meistari. Ne velti tieši viņi iekļaujami post-roka milžu kategorijā un katra trešā žanra grupa cenšas (varbūt reizēm ne tik izteikti) Explosions... atdarināt.

The Wilderness jau mūzikas kritiķi paspējuši ielikt plauktiņā “labākais Explosions In The Sky albums kopš...” Un tiešām tā varētu būt, jo albums izdevies ļoti labs. Lieki neeksperimentējot ar skanējumu, tikai nedaudz pamainot akcentus grupai izdevies izvairīties no sev tik ļoti tipiskā, ekstra pārspīlēti holivudiskā tēla. Explosions In The Sky protams izklausās pēc sevis, bet neviens nepārmetīs grupai, ka viņi izklausītos klišejiski. Un tas zinot grupas dalībnieku talantus, ir pats galvenais, lai šo varētu uzskatīt par triumfa pilnu atgriešanos.

Albuma nosaukums sola neprātīgu mežonīgumu. Tas īsti neatbilst patiesībai — albums ir ļoti mierīgs, piezemēts, pat ambients. Šāda attieksme grupai piestāv, albuma dziesmas ļoti labi saplūst kopā un atsevišķi atdalītas tās zaudē savu šarmu. Tas īpaši jūtams albuma “enerģiskajā centrā” Disintegration Anxiety. Tā atsevišķi īsti nepārliecina, bet atrodoties albuma vidusdaļā, īstajā brīdī ir kā septiņi soļi svaiga gaisa albumam, kuru līdz tam nepacietīgākie varētu nodēvēt par diezgan miegainu.

Atsaukties uz Prāta Vētras jaunāko albumu varētu arī turpmāk, jo ne tikai Disintegration Anxiety albuma vidusdaļā ir kā septiņi soļi svaiga gaisa, bet tāds ir viss albums. Lielisks fons (to gan varētu teikt par visiem Explosions In The Sky albumiem?) kaut kā, vai nekā, darīšanai.

7.5/10

Tavs komentārs