Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Fuck Buttons - Slow Focus

Rūdolfs Sietiņš, 2013. g. 30. jūlijā

Grupa, kuras nosaukumu var burtiski tulkot kā (rupjš vārds) podziņas, dara lielisku darbu. Ne tikai spēj atrast pareizās pogas uz sarežģītajām ierīcēm ar kurām tiek veidota grupas mūzika, bet arī kopš pašiem pirmsākumiem cenšas padarīt trokšņainu mūziku krietni draudzīgāku. Tādi žanri kā drone/noise Fuck Buttons izpildījumā kļūst tik jauki un nevainīgi, ka tos pat var atskaņot Vasaras Olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijās. Jā, šis notikums būtiski pacēla Fuck Buttons līmeni un lika par šo grupu atcerēties, jo starp šo un iepriekšejo albumu pagājuši četri gadi, kuru laikā meklēti īpaši trokšņi un sempli.

Ar ko tad jaunais Slow Focus atšķiras no saviem abiem priekšgājējiem? Ar pilnīgi neko... Tāpēc laikam grupa paņēma šo garo pauzi, lai cilvēki viņiem nepārmestu atkārtošanos. Rezultātā var teikt, ka Slow Focus ir jauka atkalredzēšanās, nevis albums kurš skan tāpat kā abi iepriekšējie darbi. Tiesa labā ziņa ir tāda, ka albuma kvalitāte joprojām ir augsta.

Katra dziesma sevi pakāpeniski nomaina radot ļoti hipnotisku un vienotu noskaņu. Slow Focus var uzskatīt par vienu garu skaņdarbu, kas netīšām sašķēlies mazās drupačās, lai izdabātu aizņemtajam mūsdienu cilvēkam. Līdzīgi varēja teikt par iepriekšējiem grupas albumiem, kurus varēja baudīt no sākuma līdz beigām, nepaņemot vairāku dienu pauzi.

Podziņas savu ceļu pa trokšņu un skaņu pasaulēm sāk ar kārtīgu zāģi Brainfreeze, kas sastindzina ar industriālu enerģētiku un liek novibrēt pat pie Fuck Buttons trokšņiem vispieradušākajām bungādiņām. Turpinājums gan ir krietni apcerīgāks, meditatīvāks (cik vien apcerīgs un meditatīvs grupas gadījumā tas var būt) Tā jau krāsanajai paletei pievienojot pat hip hopa ritmu ietekmi, kas izteikti izceļas galvenajā albuma dziesmā The Red Wing. Vēl šeit ir jūtamas ietekmes no ambient, post-roka, inteliģentās elektroniskās mūzikas un daudziem citiem žanriem, kuru nosaukumi ir pārāk sarežģīti cilvēces prātam.

Var teikt, ka Fuck Buttons atkal tas ir izdevies. Radīt vienu no labākajiem gada albumiem, pierādot, ka pa četriem gadiem savu meistarību pazaudēt nevar.

8.5/10

Tavs komentārs