Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Girlpool — Ideal World

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 14. martā

Intro skaņa 2015

Intro, 2015. g. 21. janvārī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Girlpool - Before The World Was Big

Rūdolfs Sietiņš, 2015. g. 18. jūlijā

Girlpool ir grupa kurā darbojas divas meitenes. Iespējams viņas varētu dēvēt par 2015. gada uzlaboto Olsenu māsu versiju. Šādā apgalvojumā gluži loģisku pamatojumu atrast ir grūti, jo Olsenu māsām ar pankroka mākslinieciskākajām izpausmēm ir visai mazs sakars un jāatceras, ka Girlpool darbojošās meitenes tomēr nav māsas, bet...

Girlpool mūzikā ir jūtamas izteikti meitenīgas un bērnišķīgas noskaņas, kas kādam varētu krist uz nerviem, jo kā katra grupa, kurai ir pašiem savs “es”jaunās dāmas necenšas izdabāt nevienam. Patiesībā arī grupas debijas albums ir pamatīgs spļāviens sejā grupas faniem. Ja noklausoties debijas mazalbumu kritiķi grupas mūziku raksturoja kā “dusmīgākāku Kimju Davsoni”, tad ar pankroka dusmām šoreiz grupa nav pārspīlējusi. Before The World Was Big ir miermīlīgs, pat saulains, albums un jau iepriekš daudz kur pieminētās līdzības ar post-punk lēdijām The Raincoats kļūst arvien acīmredzamākas. Tāpat Girlpool ir daudz kas kopīgs ar Kalvinu Džonsonu un Beat Happening, jo šis albums iemāca, ka pieejot lietām maksimāli vienkāršoti, ir iespējams sasniegt šķietai bagātīgu un nobriedušu skanējumu. Jā, Before The World Was Big ir muzikāli bagātīgs, krāšņs un interesants albums, kas nevienā brīdī negarlaiko. Tas nedaudz pārsteidz, jo grupa izmanto tikai vokālu, ģitāru un basģitāru. Tāpat izmantoto akordu un nošu skaits ir tik mazs, ka grupas dziesmas uz ģitāras iemācīties spēlēt varētu ikviens.

Šim albumam pateicoties tā emocionālajiem tekstiem, oriģinālajai pieejai un īstam raupjumam ir visas iespējas kļūt par kulta albumu, kas varbūt tā arī nekad nenotiks. Vairāku iemeslu dēļ, par kuriem skaļi neviens nevēlētos runāt.

7.5/10

Tavs komentārs