Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

How Town - How Town

Anna Bindere, 2013. g. 8. oktobrī

Kā vienu no spilgtākajām debijām šoruden noteikti jāmin arī grupu How Town ar albumu How Town (albums bez nosaukuma). Jo īpaši tādēļ, ka tās sastāvā ir arī trīs pašmāju mūziķi — ar projektiem Matiss Cudars Quartet un Blondblackblonde nu jau šaizemē ievērojamu atpazīstamu guvušais džeza ģitārists Matīss Čudars, kā arī divas brīnišķīgas vokālistes — Elīna Silova un Laura Polence —, kas arī ir darbojušās un joprojām darbojas dažādos aizjūras projektos Nīderlandē. Tur sastapts arī Lenarts Heindels (kontrabass) un Mika Kesels (balss). Kopā ar trešo brīnišķīgo vokālisti Sāru Klenē no Briseles izveidota grupa How Town.

Apvienības mūzikas un ideju galvenais autors ir kontrabasists un komponists Lenarts Heindels, daudzu konkursu laureāts, iepriekšminēto Matiss Cudars Quartet un Blondblackblonde dalībnieks, kas šobrid Amsterdamas Konservatorijā strādā pie maģistra grāda džeza mūzikā.

Ieraksts radīts kā konceptalbums, par pamatu ņemot amerikāņu dzejnieka un rakstnieka Edvarda E. Kaminga (1894-1962) dzejoli Anyone Lived In A Pretty How Town. Dziesmā Anyone izmantoti viņa rakstītie vārdi, savukārt pārējie skaņdarbi gluži vienkārši veltīti autoram, cenšoties to skanējumā atainot dzejolī aprakstītos notikumus un galveno domu, kā arī to papildinot. Koncertos spēlēdami albuma dziesmas, How Town brīžam atskaņo arī dzejoļa ierakstu. Papildus albumam 100 kopiju tirāžā izdota arī grāmata The Story Of Anyone, kurā albuma skanējums atainots vizuāli — ar dziesmu vārdiem un zīmējumiem.

Savā Facebook lapā grupa pašu mūziku raksturo vārdiem „Contemporary multi-style post-pop music”. Precīzāku apzīmējumu grūti izveidot. How Town skanējumā ir kaut kas ļoti akadēmisks, kaut kas no folka, kaut kas līdzīgs avantgarda komponista Džona Keidža (1912-1992) eksperimentālajiem dziedājumiem, dziesma Sun ieturēta labākajās džeza tradīcijās un mazliet atsit skaistās amerikānietes Esperanzas Spaldingas burvību. Šķiet, ka How Town ir labs paraugs tam, kā ārkārtīgi profesionāli mūziķi spēj radīt kaut ko ļoti komplicēti uzbūvētu, tomēr viegli klausāmu. Pilnīgai laimei tikai prasās, lai ieraksts būtu garāks.

Albuma koncerttūres ietvaros How Town nupat nospēlēja trīs koncertus Rīgā — vienu Kaņepes Kultūras centrā, vienu Dad Cafe un pēdējo, noslēdzošo kultūras un mākslas centrā Totaldobže. Pirms Totaldobžes koncerta aprunājos ar Miku Keselu no grupas. Tā aizrunājāmies, ka nokavējām visu pasākuma pirmo daļu (tajā uzstājās tikai Lenarts ar trijām meitenēm, spēlētas tika albumā neiekļautās dziesmas). Noskaidroju, ka savu spēcīgo un pārliecinošo balsi attīstījis, mācoties operdziedāšanu Sanfrancisko, pats ir amerikānis, taču domās no savas nacionalitātes ir atteicies. Tā uzliekot nevajadzīgu slogu, nevajadzīgu identificēšanos ar kādu karogu, kādu himnu, kādu kultūru. Tagad viņš jūtoties brīvs. Un pēc pauzes viņš devās uz skatuves, lai kopā ar pārējiem izspēlētu visu albumu no sākuma līdz beigām, un visi viņi likās brīvi.

8.5/10

Albums nopērkams un klausāms http://howtownmusic.bandcamp.com/

Tavs komentārs