Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Japandroids - Post Nothing un Japandroids - No Singles

Rūdolfs Sietiņš, 2010. g. 14. jūnijā

Par vienu no Post Nothing dziesmām (Young Heart Sparks Fire) es jau jūsmoju no 2009. gada vasaras, bet tomēr līdz pat šim brīdim sev nezināmu iemeslu dēļ nebiju saņēmies noklausīties visu albumu pilnībā. Tomēr šogad es beidzot saņēmos un noklausījos albumu, un sakarā ar to, ka šogad šis duets/trio izdod kompilāciju apvienojot pirmajiem divu EP materiālu ar nosaukumu No Singles saņēmos un sāku rakstīt šo rakstu.

Japandroids ir mūsdienās tik ļoti sastopamā noizīgā garāžpanka grupa, tikai šoreiz ne no ASV, bet gan no viņu ziemeļu kaimiņiem — Kanādas. Izveidojusies 2006. gadā, kad divi studenti nolemj dibināt grupu. Ilgi meklējusi trešo grupas dalībnieku, kas dziedātu vai ideālā variantā kliegtu, līdz nonāk līdz atklāsmei, ka viņi abi kliedzot reizē var panākt graujošāku efektu nekā ar vienu vokālistu.

Ja salīdzinām Post Nothing ar No Singles. Post Nothing pavisam noteikti ir labāks kā albums, protams nedaudz visu labo pabojā pārlieku aktuālīgi producētā skaņa, kamēr No Singles ir demo ierakstu skaņu, kas grupai dod kādus enerģiskos papildus punktus. No Singles kā jau spriežot pēc nosaukuma var noprast, ka šajā albumā nav nevienas izteikti labas dziesmas, visas desmit dziesmas saplūst vienotā kopīgā mošpita mutulī, kamēr Post Nothing īpaši ģeniālas ir pirmās trīs vai četras dziesmas (Wet Hair un Boys Are Leaving Town varbūt pat ir labākas par Young Heart Sparks Fire), bet pārējās pavisam noteikti nav sliktas.

Kopumā vērtējot Post Nothing ir jādzird katram, bet No Singles kā patīkamu piedevu var noklausīties tikai, tad kad Post Nothing ir iemīlēts. Labākās dziesmas noteikti, ka ir izvietotas Post Nothing (jāatzīst, ka gandrīz visas plates dziesmas pārsit savus muzikālos priekštečus No Singles kompilācijā), bet nedrīkst aizmirst, ka No Singles ir iekļauts nu jau leģendāro McLusky labākā dziesmā To Hell With Good Intentions

Post Nothing — 8/10

No Singles — 7,5/10

Ļoti informatīvi.

Pēteris Kloks 2010. gada 14. jūnijā, 18:20

Tavs komentārs