Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Jack White — Entering Heaven Alive
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
15: Positivus 2022, Lucavsala
AUGUSTS
05: Laba Daba 2022, Atpūtas un konferenču komplekss Ratnieki
SEPTEMBRIS
09: Shortparis, Laska Bar
24: Sting, Arēna Rīga
26: The Neighbourhood, Arēna Rīga
OKTOBRIS
06: The Cure, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta Apskats: Mount Kimbie Palladium Rīga

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 16. jūnijā

Karstā vasaras trešdienas vakarā, joprojām modīgākajā Rīgas koncertzālē, notika aktuāli svaigā elektroniskās mūzikas dueta Mount Kimbie koncerts. Dāmas un kungi, tērpušies elegantās balles kurpēs, bija atnākuši baudīt šo pasākumu. Bet vai tiešām viss bija tik skaisti un rožaini?

Koncertu iesildīja viens no populārākajiem Dirty Deal Audio elektroniķiem Mr Myster, kas, paslēpies aiz moderna Apple kompja, ar saviem Kraftwerk cienīgajiem bītiem spēja iekustināt kūtros latviešus. Kā otri iesildītāji uzstājās brāļi lietuvieši Without Letters, kas centās izmantot līdzīgu muzikālo koncepciju kā Mount Kimbie — spēlēt elektronisko mūziku ar dzīvajiem instrumentiem. Īpaši šarmants bija grupas dalībnieku vizuālais tēls, kas atgādināja nedaudz mīļi pretīgus nūģus.

Tad ar efektīgi efektīvu gaismu un trokšņu šovu uz skatuves nāca paši vakara galvenie varoņi un vaininieki Mount Kimbie. Ja latviešu puika pasākuma sākumā kā vienīgo savas mūzikas ieroci izmantoja datoru, tad Mount Kimbie mūzikas instrumentu klāsts bija krietni vien bagātāks un atstāja iespaidu, ka abi grupas puiši (kā vēlāk izrādīsies, grupai koncertos piepalīdz arī trešais dalībnieks, kas pamīšus spēlē bungas un basģitāru) kā tādi mazi bērni rotaļāsies un priecēs mūs ar episkām improvizācijām. Diemžēl tā jau gluži nebija, un likās, ka koncerta programma ir pārlieku rūpīgi izstrādāta, un tai pietrūka dzīvīguma, tās īpašās sajūtas, un likās, ka grupai mēs esam tikai kā kaut kāds pieturas punkts nogurdinošajā tūrē. Arī latviešu publika turpināja lēni dzert alu (atskaitot dažus trakus jauniešus pirmajās rindās), neiesaistoties primitīvās dejās, kas šādai mūzikai tik ļoti piestāv, tikai brīžiem piedaloties aktīvā līdzi plaudēšanā, nu gluži vai kā tādā Viktora Lapčenoka koncertā.

Atbildot uz raksta ievadā uzdoto jautājumu, vai viss bija tik rožaini skaisti — manuprāt, koncerts, neskatoties uz dažām nepilnībām, bija pietiekoši aizraujošs, interesants, uzmundrinošs, enerģisks, lai teiktu — jā, bija. Tā kā paldies mūsu lietuviešu brāļiem, kas uzrīkoja šo pasākumu, un vēlāk rīkos arī eksperimentālās mūzikas festivālu Satta Outside. Kur jau šogad mums būs iespēja redzēt tādus māksliniekus kā Dirty Beaches, Forest Swords, Kode9, Dam-Funk un citus.

Foto: Alise Stefanoviča

Tavs komentārs