Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Nedēļas dziesmas 09/02

Intro, 2015. g. 9. februārī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Lower Dens - Escape From Evil

Rūdolfs Sietiņš, 2015. g. 24. aprīlī

Jau ar iepriekšējo albumu Nootropics Lower Dens pierādīja, ka spēj uzburt noskaņu, kas ir ļoti inficējoša, hipnotiska un brīnišķīgi skaista. Kaut kas no popsīgākā krautroka un septiņdesmito ārtroka gala. Vai arī tām Yo La Tengo dziesmām, kur ģitāras neizvirzās priekšplānā, bet gan sapņaini naivi sieviešu vokāli. Ar jauno albumu grupa parāda savas jaunās šķautnes un krietni nobriedušāku skanējumu.

Lower Dens ir grupa, kuru viegli norakstīt un ierakstīt konkrētā kategorijā — kārtējie jaunie Beach House. Abas grupas vieno līdzīgās žanra izpausmes, solistes ar līdzīgām balsīm, mīlestība pret 4AD mūziku un daudz kas cits. Bet tomēr Lower Dens ir sava ceļa gājēji. Grupa ar savu, rūpīgi izstrādātu skanējumu un noskaņu. Ja Beach House mūzikā dzīvo sešdesmito majestātiskums un vēsums, tad Lower Dens ir kā astoņdesmito jauno romantiķu ideju turpinātāji mūsdienās.

Ja turpinām vilkt paralēles, tad līdzības ar pērnā gada uzlecošajām zvaigznēm Future Islands ir krietni jūtamas. Šīs mīlestības pret astoņdesmito sintētiskā melanholiskuma dēļ. Protams, abu grupu ceļš pretī zvaigznēm arī ir līdzīgs. Jo līdzīgi kā pērnā gada Future Islands izlaušanās albums Singles, šis ir krietni popsīgāks un melodiskāks ieraksts un vairs ne tik ļoti dīvains. Tiesa Lower Dens vēl līdz lielajai izlaušanās momentam vēl būs kādi gadiņi jāpagaida, bet albuma pirmās 3 dziesmas — Sucker's Shangri La, Ondine un To Die In L.A var uzskatīt jau par gataviem hitiem. Tā kā iespējami visādi brīnumi, jo, manuprāt, Escape From Evil satura ziņā ir spilgtāks un labāk sakārtots par Singles.

Ja sākums ir skaists un popsīgs, tad ar katru albuma dziesmu grupas mūzika dodas arvien lielākā melanholijas atvarā, radot arvien hipnotiskāku un skaistāku noskaņu. Tiesa nepazaudējot savu īpašo krāsu un melodiskuma izjūtu. Plates vidusdaļā atrodamais trīs dziesmu kopums — Your Heart Still Beating, Electric Current, I Am The Earth, domājams daudziem radīs patīkamas skaistuma trīsas un atgādina par tām dziesmām, kas atrodamas katra Mazzy Star albuma beigu daļā. Beigas atkal ir pārpilnas ar neirotiski dejisku enerģiju, kas tiešām atgādina par jau minētajiem Future Islands. Viens no gada labākajiem albumiem.

8/10

Tavs komentārs