Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ou Est Le Swimming Pool - The Golden Years

Normunds Vucāns, 2010. g. 6. oktobrī

To, ka par Ou Est Le Swimming Pool debijas albumu rakstīšu recenziju, biju pārliecināts jau tad, kad šīs plates izdošana tika izziņota. Debitējuši pērn, vīri visu darīja pareizi, lai kļūtu par atpazīstamiem mūziķiem — viņi laiku pa laikam izdeva pa kādam singlam, viņi regulāri koncertēja, arī piedalījās teju visos svarīgākajos festivālos, arī jau iepriekš radītie singli arvien vairāk tika drillēta daudzos radio visā Eiropā. Viss attīstījās, līdz pavisam negaidīti Pukkelpop festivālā Beļģijā līderis Čārlzs Hadons izdarīja pašnāvību, tādējādi apraujot tik cerīgi iesākto ceļu pretim virsotnēm. Pēc šī traģiskā notikuma tika atcelta arī The Golden Years izdošana, kas bija paredzēta augusta beigās, radot augsni spekulācijām, ka ripulis nemaz netika izdots. Par laimi, šīs baumas izrādījās nepatiesas, un kopš pirmdienas disks ir pieejams visiem interesantiem.

Interesanti, ka internetā šis ieraksts klejoja jau kopš gada sākuma — daži cilvēki bija nopludinājuši dažādos saitos, kā arī izlikuši pārdošanā The Golden Years promo kopijas. Lai gan līdz šim tas nav nedz apstiprināts, nedz noliegts, pastāv uzskats, ka tieši šī iemesla dēļ galīgajā versijā vairs nav dzirdama kompozīcija The Feeling, savukārt ir pievienotas You Started un Answers. Jāatzīst, ka abi papildinājumi, jo īpaši You Started, ir kvalitatīvi un interesanti, taču tajā pat laikā ir žēl, ka tieši The Feeling tika atsijāta — manuprāt, tā bija viena no spēcīgākajām un aizraujošākajām kompozīcijām ierakstā.

Noteikti gribas uzteikt to, ka apvienība izmanto sintezatorus, nevis pēdējā laikā tik aktuālos mākslīgos datora bītus — īsts instruments tomēr ir īsts instruments, tā skanējums ir daudz dabīgāks un ausīm tīkamāks kā kompjūteru radītais. Ja jau iesāku par skanējumu, tad noteikt jāuzsver tas, ka apbrīnoju, cik dažādas kompozīcijas, kas visas ir ieturētas klasiskā sintpopa skanējumā (praktiski bez jebkādiem citu žanru piejaukumiem), grupa mācējusi apvienot vienotā un loģiski progresējošā skanējumā. Par sintpopu to nesaku bieži, taču klausoties albumu man nepaliek garlaicīgi. Un tas ir liels sasniegums.

Šķiet, ka lielāko ripuļa mīnusu jau pieminēju — neskatoties uz dažādību, šis ir diezgan vienkāršs sintpops, kurā ko jaunu atrast neizdosies. Viss albums ir noturēts pietiekami augstā kvalitātē, taču tam pietrūkst kaut kā īpaša. Jā, ir vairākas kompozīcijas, kas uz kopējā fona izceļas (jau pieminētā You Started, arī samērā popsīgā Cutain Falls, kā arī divas no dziesmām, kas izdotas kā singli — Jackson's Last Stand un, protams, Dance The Way I Feel, kas pavisam noteikti uz visiem laikiem paliks kā viņu firmas zīme pat tad, ja citi gabali būs komerciāli veiksmīgāki), taču arī tiem nav superhitu potenciāla.

The Golden Years ir laba debija, taču mani māc bažas, ka pēc traģiskajiem vasaras notikumiem Ou Est Le Swimming Pool nespēs atgūties un debijas disks būs vienlaicīgi arī pēdējais. Ļoti ceru, ka kļūdos, bet pārlieku liels optimists es nebūtu. Jebkurā gadījumā — žanra faniem šis ir obligātās literatūras sarakstā.

7,5/10

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Superīga plate!

JanisDolphin 2010. gada 15. oktobrī, 23:15

Tavs komentārs