Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ozzy Osbourne - Scream

Gundars Zaburdajevs, 2010. g. 22. jūnijā

Ozija Osborna vārdam nevajadzētu būt svešam pat no smagās mūzikas attālu esošam cilvēkam — dziedāšana vienos no smagā metāla pionieriem Black Sabbath viņu padarīja par ļoti zināmu mūziķi, un cik necik veiksmīgā solokarjera, kā arī piedalīšanās savā realitātes šovā, vismaz nav ļāvusi cilvēkiem par viņu aizmirst, varbūt pat padarījusi populārāku — savos vienpatības albumos viņš ik pa laikam ir piedāvājis pa kādai tiešām ļoti labai un tagad jau zināmai dziesmai. Ozijs albumus izdod diezgan regulāri — pirms Scream 2007. gadā viņš klajā laida Black Rain. Tajā bija dziesma I Don't Wanna Stop, kura tad saucama par pēdējo no viņa hītiem.

Par Ozija fanu mani nenosauksi — esmu pazīstams ar šo to no Black Sabbath veikuma, tāpat ar pašu zināmāko no viņa soloalbumiem. Nekāds dižais vokālists viņš nekad nav bijis, un to saku ne tikai es. Viņa balss alkohola, narkotiku un lielās bļaustīšanās dēļ gadu gaitā nav kļuvusi labāka, jo īpaši tas ir dzirdams koncertos, bet studijas ierakstos tā nav slikta. Arī šajā albumā. Šur tur dzirdamas jau sabata laikos aizsāktās elektroniskās balss manipulācijas, lai dažādotu Ozija balss veikumu. Tas nebūt nav slikts variants, un arī pārējais ir diezgan pieņemams metāls, kas nekrīt uz nerviem.

Ir arī palēnākas dziesmas, parādās pat akustiskā ģitāra. Life Won't Wait ir tieši tāda. Nav slikti, tomēr vietām izklausījās nedaudz par saldu. Man patīk t.s Power balādes, bet šis nav tas gadījums. Smagās dziesmas, kas, protams, ir lielā pārsvarā, Ozijam padodas labāk. Loģiski, tieši ar to viņš sasniedza slavu! Tiesa, nevar noliegt arī 90. gadu sākuma balādes Changes ietekmi. Lai vai kā, bet Scream noteikti nav slikts albums. Neko jaunu un inovatīvu (vispārīgā nozīmē, priekš Ozija — varbūt kas tāds arī ir) gan dzirdēt nevar, bet ir jāsaprot, ka šeit diez vai to varēs sagaidīt. Un dažreiz ir pati labi, ka nekas nemainās — tāpat kā ar AC/DC.

Vēl minot konkrētus nosaukumus — Soul Sucker, Diggin’ Me Down, un noslēdzošā I Love You All kā jauks, nemetālisks noslēgums. Kopsavilkumam — Ozijs nedara neko tādu, ko jau neprastu, tādēļ lielai kritikai vietas nav, un atzīstu albumu par labu esam.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Tavs komentārs