Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Pinegrove - Cardinal

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 21. februārī

Americana un math rock krustojums” Tā grupas skanējumu raksturoja tās līderis. Un viņam ir taisnība, Pinegrove varētu būt pirmā “alternatīvā country emo" grupa pasaulē. Ja vien vairāk nekā 10 gadus iepriekš, šādu apzīmējumu nebūtu piesavinājies Konors Obersts jeb Bright Eyes, kas varētu būt apvienībais idejiskais brālis. Vēl bieži grupas mūzikas sakarā tiek minēti agrīnā Wilco un Arcade Fire mūzika, kā arī Broken Social Scene. Tātad grupas konceptuālais tēls ir visai skaidrs. Pagājušās desmitgades vidus milzīgo, emocionālo indie orķestru estētika.

Tas, ka grupas mūzika bieži tiek salīdzināta ar šīm episkajām grupām nenozīmē, ka Pinegrove pārspīlē ar pārpasaulīgām ambīcijām. Cardinal ir īss (astoņas dziesmas, kuras iekļāvušās 30 minūtēs), ļoti personisks un mīļš ieraksts. Nedaudz skumīgs, bet ar cerības stariņu apveltīts. Grupas kuras izdod īsus albumus, ļoti riskē, ja būs kāds neizteiksmīgs, neveiksmīgāks mirklis, tad tas potenicāli var sabojāt visu labo iespaidu. Pinegrove netērē mūsu dārgo laiku, jo visas astoņas dziesmas ir izdevušās. Grupa ir pamatīgi piestrādājusi, šo albumu pamazām tapinot sešus gadus. Paralēli izdodot dažādus singlus, EP un neoficiālos albumus, kas pērn tika apkopoti kompilācijā Everything so Far.

Lielākais albuma pluss ir tas kā ir izvietotas dziesmas. Pirmās divas ir iepriekš izdotie singli Old Friends un Cadmium, kas ir albuma lipīgākās, hitīgākās. Sākt albumu šādi, manuprāt, ir ļoti labi, jo tas atsijā visus necienīgos, kuri pēc tam varēs teikt “slikts albums, bet pirmās divas dziesmas bija ļoti labas”. Turpinājumā Pinegrove nebaidās iejāt “skumjo kovboju ārēs”, tikai ik pa laikam piedāvājot ātrākas, lipīgākas pop punk himnas kā Then Again vai Visiting. Albuma kulminācija gan ir beigās, kur kopīgi saplūst episkais Size Of The Moon un enerģiski optimistiskais New Friends. Radot iespaidu, ka neskatoties uz visām sāpēm un emocionālajiem pārdzīvojumiem, viss tomēr būs labi.

Pinegrove izdevuši dziļi personisku albumu, kas atstāj patīkumu mazuma piegaršu un liek to klausīties atkal un atkal. Nebaidīšanās būt atklātiem varētu būt arī grupas lielākais mīnuss, jo šāda atklātība, pat naivums, nav domāta visiem. Tāpat par “country” un “emo”, lai cik alternatīvi tie būtu, vēl nīstāks ir tikai “post grunge” un “ņūmetāls”. Bet tā jau ir piekasīšanās sīkumiem.

8/10

Tavs komentārs