Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Sigur Ros - Valtari

Baiba Andersone, 2012. g. 3. jūnijā

Turpmāk eRoks.lv varēs palasīt arī pāris rindiņas no manis. Esmu apņēmusies dot savu artavu šim melomānu pulciņam un ceru, ka arī visiem lasītājiem tas būs gan acij, gan ausij tīkams materiāls. Vairāk centīšos jūs iepazīstināt ar ziemeļvalstu mūziku, jo viņu pūra lādē ir noglabāta ne viena vien pērle.

Svarīgākās (un arī svaigākās) lietas vispirms. Nu tad beidzot sagaidījām! 28.maijā iznāca islandiešu slavenākās postroka grupas Sigur Ros sestais studijas albums Valtari.  Ilgi gaidīts, ilgi veidots un ilgi skan.

Ir grūti atrast kādus oriģinālus vārdus, lai noraksturotu šo albumu un grupu kopumā, jo kārtējo reizi tā ir padarījusi lielisku darbu, lai gan pats albuma veidošanas process nebūt nebija no tiem vieglajiem. Kā sacījis grupas basģitārists Georgs: „Es patiešām neatceros, kādēļ mēs vispār sākām veidot šo albumu. Bija brīži, kad nespējām koncentrēties un gandrīz jau padevāmies... patiesībā uz brīdi pat padevāmies. Bet tad vienā mirklī viss mainījās un darbs ritēja uz priekšu. Godīgi sakot, tas ir vienīgais no visiem mūsu grupas albumiem, ko varu vienkārši tāpat klausīties savās mājās ar baudu pat pēc tam, kad esam beiguši to rakstīt.”

Nav šaubu, ka visas dziesmas, kas iekļautas albumā Valtari, ir brīnišķīgas no sākuma līdz beigām, spēcīgas un, iespējams, dod iedvesmu kādam jo īpaši nozīmīgam notikumam dzīvē. Klausīties Valtari ir gandrīz kā stāvēt jūras krastā un izbaudīt paisumu un bēgumu vienlaicīgi.
Mana favorītdziesma no visa albuma ir Varúð. Tā mūs lēni ievelk vienkāršā svētlaimībā. Jonsi joprojām spēj izdziedāt augstus toņus, kas līdzinās sengrieķu mītiskajām būtnēm sirēnām.  Klausoties visu albumu no A līdz Z pat mazliet pārņem skumja sajūta, tomēr galu galā tā pārvēršas cerīgā sajūtā, kas liek aizdomāties par to brīdi, kad agri no rītiem aust saule, un Tavā personīgajā pasaulē valda absolūts miers.

Neliegšos, es dievinu Sigur Ros. Pat tad, ja viņi savā skanējumā nav metuši sev lielus izaicinājumus (lai gan arī par to var strīdēties). Tās emocijas, ko viņi spēj manī radīt, ikdienā nav bieži sastopamas, viņi izvelk to īpašo sajūtu. Gan jau neesmu vienīgā, kas sapinusies Sigur Ros maģiskajos tīklos.

17.maijā plkst. 19:00 visu pasauli pārņēma Valtari vilnis jeb, pareizāk sakot, Valtari Hour, kad visiem faniem bija iespēja stundas garumā noklausīties visu albumu grupas mājaslapā, vietējās radiostacijās un citviet, kā arī caur Instagram ielādēt uzņemtās fotogrāfijas kā apliecinājumu tam.

Sigur Ros šogad uzstāsies ļoti daudzos mūzikas festivālos visā Eiropā. Savu dalību viņi ir apstiprinājuši arī pašmāju mūzikas festivālā  Iceland Airwaves Festival, kur pēdējoreiz spēlēja 2001. gadā, bet vispār Islandē pēdējo reizi viņi uzstājās 2008. gadā. Tā kā iespēja viņus noķert kaut kur tepat tuvumā ir visai liela. Noteikti rekomendēju!

8/10

Tavs komentārs