Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

!!! - Strange Weather, Isn't It?

Rūdolfs Sietiņš, 2010. g. 19. augustā

Grupa, kuras nosaukums radies tālajā 1995. gadā, kad skatoties kādu filmu par āfrikāņiem ar subtitriem, kur visas mūsu melnādaino brāļu izdotās skaņas tika attēlotas ar apzīmējumu !!!. Pati !!! saka, ka ar šim trīs izsaukumzīmēm var apzīmēt visas skaņas, kas nepārtraukti atkārtojās, visizplatītākais grupas nosaukuma spellings ir chk chk chk, bet tiek lietots arī pow pow pow, bum bum bum utml. Es varu derēt, ka kāds grupas fans no postpadomijas republikām grupu mēdz dēvēt arī par bļ* bļ* bļ*.

Savu debijas albumu grupa izdeva tikai 2001. gadā un tas saņēma neparāk labas atsauksmes gan no klausītāju, gan kritiķu puses. Piemēram, jau tobrīd salīdzinoši ietekmīgais Pitchfork Media albumam ielika tikai 2 balles no 10, lai gan jāatzīst, ka toņdakšportāls vienmēr pret šo grupu ir izturējies ar skepsi. Grupa atpazīstamību un savdabīgu kulta statusu ieguva 2003. gadā ar satriecošo 9 minūšu singlu Me and Giuliani Down by the School Yard (A True Story). Rezultātā grupa noslēdza līgumu ar elektroniskās/eksperimentālās mūzikas izdevniecību Warp Records un izdeva albumu Louden Up Now, kuru var uzskatīt par triumfu. Iepriekšējā albuma Myth Takes, kas iznāca 2007. gadā, dziesmas noteikti ir pazīstamas visiem datorspēļu faniem.

Mūsdienās grupa, varētu teikt, jau ir sasniegusi kulta statusu, un grupas jaunais, nu jau ceturtais albums, tiek gaidīts. Un Strange Weather, Isn't It? neliek vilties. Tas kā vienmēr ir dejisks, viendabīgi skanošs, varbūt nedaudz psihodēliski monotons disko ieraksts ar asprātīgiem dziesmu nosaukumiem un, protams, tekstiem. Skaidrs, ka otrs Me And Giuliani... šeit nav, bet ievadošais AM/FM ar satriecošo video ir pavisam netālu no šī līmeņa. Lieliska, manuprāt, ir arī albuma bonusdziesma Blue.

Grupas spēku vislabāk var apzināties dzīvajos koncertos, kur grupa lieliski spēj parādīt savu homoerotisko disko spēku. Ne velti 2006. gadā vienu no grupas koncertiem apmeklēja nu jau bijušais Red Hot Chilli Peppers ģitārists Džons Frusčiante un uzaicināja grupu iesildīt pašus piparus, viņu Lielbritānijas tūrē. Bet arī ierakstā var lieliski apzināties grupas narkomāniski iedarbīgo disko spēku, un Strange Weather, Isn't It? to pierāda jau neskaitāmo reizi.

Albumam lieku 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

chk chk chk (!!!)AM/FM (Strange Weather, Isn't It?, 2010)

chk chk chk (!!!)ME AND GIULIANI DOWN BY THE SCHOOL YARD (Louden Up Now, 2004)

Doma par bļ bļ bļ nekad nebija ienākusi prātā. :D Jebkurā gadījumā, obligāts must listen.

Kandavas varonis 2010. gada 19. augustā, 23:20

Tavs komentārs