Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Thao & The Get Down Stay Down - A Man Alive

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 23. martā

Eksotiskā un spridzīgā apvienība Thao & The Get Down Stay Down līdz šim izdevusi ļoti daudz albumus. Nevienu no tiem neesmu dzirdējis, bet šis albums piesaista uzmanību ar faktu, ka to producējusi Merila Garbusa jeb Tune-Yards. Pievienojot tam savu hipertropiski aktīvo skatījumu uz mūziku, kurš ir tik pārsātināts ar krāsām, dažādiem žanriem, oriģinālām idejām, ka pasaulē noteikti ir ļoti daudz cilvēku, kuram šāds mūzikasveids varētu diezgan pamatīgi krist uz nerviem.

Šis albums gan “uz nerviem krītošo” kategorijā varētu iekļūt krietni mazākai cilvēces daļai. Ne tikai tāpēc, ka to dzirdēs mazāk cilvēku nekā jeb kuru no Tune-Yards albumiem, bet arī, ka tas ir gaumīgs, šķietami parasts un piezemēts albums, bet tai pat laikā optimistiski vasarīgs, pilns interesantām detaļām, kā arī ļoti ritmisks. Līdzīgi izklausās Dirty Projectors, tikai Thao & The Get Down Stay Down mūzika skan eksotiskāk. Šeit atkal var uzslavēt albuma producenti, kuras klātbūtne albuma tapšanā radījusi lielisku balansu starp vienkāršo un ne tik vienkāršo.

Meklējot informāciju kādā žanrā ielikt grupas mūziku parādās apzīmējums “alternatīvais folkroks”, kas gan tieši, gan burtiski atbilst tam kā izklausās grupas mūzika. Bāzēta uz ļoti klasiskām vērtībām, bet ar modernu ietērpu. Tiesa šī modernā glazūra nav tik stilīga, lai to ieliktu indie kategorijā, bet gan drīzāk pievienotu alternatīvā roka no deviņdesmito sākuma, tā labākajās izpausmēs, mapītē. Manuprāt, grupas mūzikā brīžiem parādās “grūvīga” blūza noskaņas. Šis salīdzinājums iespējams atbaidīs tos kuri mūsdienu blūzroku uzskata par kaut ko līdzīgu astoņdesmito “hair metal”, bet... Šis albums varētu būt kā svaigs gaiss tiem, kuri uzskata, ka rokmūzikai ar blūzu jāiet roku rokā un tas jādara ar elektrizētu raupjumu, nevis pārspīlētu, radio standartiem atbilstošu mačo attieksmi.

Varētu jokot, ka šis albums izklausās tā it kā Talking Heads apvienotos mūsdienās, pie reizes izdodot albumu, kurā dziedātu grupas basģitāriste Tīna Veimauta. Šis joks vismaz nedaudz atbilst patiesībai. Jo Thao skatījums uz lietam ir tik pat krāsaini internacionāls kā Talking Heads. Turklāt albuma veiksmīgais dziesmu izkārtojums, lipīgās melodijas un noskaņa liek uzskatīt to par vienu no lielākajiem, negaidītajiem pārsteigumiem šogad.

7.5/10

Tavs komentārs