Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Twin Atlantic - Great Divide

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 25. augustā

Glāsgovas censoņi Twin Atlantic ir tikuši jau līdz savam trešajam studijas ierakstam un gatavi jaunām virsotnēm. 2007. gadā dienasgaismu ieraudzījusī grupa pamazām kāpusi augšup pa industrijas kāpnēm, iesildot tādas zināmas un lielu fanu bāzi ieguvušas apvienības kā Biffy Clyro, My Chemical Romance, The Gaslight Anthem un pavisam nesen arī 30 Seconds to Mars. Par gaumi var strīdēties (jo, būsim atklāti, par gaumi strīdas), bet nav noliedzams, tikšana līdz šādu šovu ievadīšanai noteikti kaut ko nozīmē.

Twin Atlantic spēlē pieklājīgas kvalitātes alternatīvo roku un līdz ar trešo albumu Great Divide noteikti vēl nedaudz pietuvosies mūzikas pasaules augšgalam. Par to lielā mērā jāpateicas abiem ieraksta singliem Heart and Soul un Brothers and Sisters. Pirmais no abiem britu singlu čārtā uzkāpa līdz 17. vietai un, dzirdot neapšaubāmi lipīgo ritmu, par to nav jābrīnās. Savukārt Brothers and Sisters ir dziļāks un emocionālāks, publiku iekarojot pavisam citā veidā.

Abas iepriekš pieminētās dziesmas arī ir albuma augstākie punkti. Pārējie skaņdarbi īsti nespēj pārvarēt vienmulības barjeru, un, vismaz klausoties albumu kā vienu veselumu, tas īsti aizraut nespēj. Daži no gabaliem sākas ar ļoti smagiem un potenciāli labiem ģitāras rifiem, taču pēc tam dziesma atrod veco un ierasto gultni un neattīstās par neko izcelšanas vērtu.

Heart and Soul pamazām kļūstot par dziesmu, kura ir dzirdēta pārāk daudz reižu, Brothers and Sisters pievienotā vērtība ļauj Great Divide tomēr liek pavisam dziļi plauktā neielikt, jeb, droši vien pārveidojot šo izteicienu 21. gadsimta vajadzībām, no saviem datoriem neizdzēst. Taču Twin Atlantic neglābjami pietrūkst elementa, kas liktu viņu ģitāras, viņu balsis un viņu melodijas padarītu ja ne unikālas, tad ar kaut ko atmiņā vairāk paliekošas gan.

6.5/10

Tavs komentārs