Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Vampire Weekend - Contra

Normunds Vucāns, 2010. g. 14. jūnijā

Vampire Weekend puiši savu popularitāti ieguva 2008. gada pašā sākumā, kad izdeva savā vārdā nosauktu debijas plati. Teju visi speciālisti ņujorkiešus iekļāva savos gada topos, plati augstu vērtēja gan kritiķi, gan klausītāji, jo blice piedāvāja ko pilnīgi jaunu — tika sajaukts indie ar pasaules mūziku, tam visam klāt arī neliela regeja piedeva, kas kopā radīja ko tiešām negaidītu, nedzirdētu. Nedaudz atpūtušies, pērnā gada oktobra sākumā grupa izlaida singlu Horchata, ko jebkurš interesents varēja noklausīties viņu mājaslapā bez maksas. 17. novembrī kā singls tika izdota dziesma Cousins, bet kopš 2010. gada 3. janvārā viss albums bez maksas ir dzirdams viņu oficiālajā myspace lapā.

Lai gan lielākā daļa klausītāju, arī es to skaitā, Contra gaidīja ar lielu nepacietību, vismaz man tas sagādāja nelielu vilšanos... cerēju uz ko citu, kaut ko aizraujošāku. Lai gan diska kopgarums ir nepilnas 37 minūtes, man to laikā vairākkārt kļuva nedaudz garlaicīgi. Vienīgā kompozīcija, kas patiesi patīk ir Giving Up the Gun, arī Cousins nav ne vainas, bet tas arī viss. Pārējie gabali īpaši atmiņā nepalika. Uzkrītoši ir tas, ka pāris skaņdarbos ir saklausāmas skaņas no teicamā Rostama Batmanglija sānsoļa Discovery, tomēr ierakstā LP šāda veida skaņas izklausījās pārliecinošāk. Vienīgā lieta, ko patiešām gribas uzsvērt un izcelt ir tas, ka šoreiz ļoti labi dzirdamas visas bungu partijas, kas neliek vilties.

Iespējams, ka savos spriedumos esmu nedaudz par bargu, bet es no šī diska gaidīju ko vairāk. Šķiet, ka Vampire Weekend ir pārcentušies, un lai gan ripulis nav slikts, tas noteikti nav arī gada labākais albums. Vampire Weekend bija labāks.

7,5/10

Tavs komentārs