Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Versus - On The Ones And Threes

Rūdolfs Sietiņš, 2010. g. 16. augustā

Versus nav tas atpazīstamākais vārds mūzikas debesīs, bet tomēr deviņdesmito gadu neatkarīgā roka cienītāju starpā grupas vārds kotējās diezgan augstu, jo tiem, kuriem ir nācies saskarties ar šī raksta varoņu mūziku, nākas secināt, ka grupa muzikālajās kvalitātēs atpaliek tikai nedaudz no tādu žanra gigantu kā Pavement, Superchunk un Unrest ģeniālajiem albumiem. Īpaši lielisks manuprāt ir Versus 1993. gada albums The Stars Are Insane.

Versus, kuras nosaukums radies par godu trokšņainā roka vectēvu Mission Of Burma tobrīd vienīgajam 1983. gada albumam Vs, nekad nav radījuši inovatīvu mūziku, bet vokālās harmonijas abu grupas dalībnieku Ričarda Balujuta un Fonteinas Troupsas, džanglīgās ģitāras, vitalitāte un lipīgās melodijas dara brīnumus, un katram proletariāta cilvēkam grupas mūzika liksies tīrā medusmaize.

Skaidrs, ka grupām, kuru ziedu laiki ir datējami pasen, mūsdienās izdot labu albumu ir pagrūti. Vai mazpazīstamie Versus ir izņēmums? Diemžēl nē, jo jaunais albums ir viduvējs un kopumā pārlieku garlaicīgs produkts. Grupas mēģinājums modernizēt savu skanējumu nav īsti izdevies — tā vietā mums tiek piedāvāts albums, kas mierīgi pielienētu kādai grupai, kuras augstākais karjeras sasniegums varētu būt tās mūzikas iekļaušana kāda jauniešu seriāla skaņuceliņā. Bet tomēr šis tas patīkams ir jūtams arī šajā albumā — labākā plates dziesma ir Into Blue, kuru iedziedājusi Fonteina Troupsa, šī dziesma noteikti patiks visiem The New Pornographers un Stars cienītājiem. Arī citām dziesmām nav ne vainas, bet tomēr sliktā producēšana un pārlieku uzbāzīgās atsauces uz mūsdienu mūzikas varoņiem albumu diezgan pamatīgi norok.

Noteikti fakts, ka grupa, kura nebija izdevusi jaunu albumu desmit gadus ir atgriezusies ar jaunu albumu, kur grupa cenšas pierādīt, ka viņi prot būt pietiekoši aktuāli ir apsveicams, bet vai Versus gadījumā tas bija vajadzīgs? Manuprāt — nē, un tas ir skaidri saklausāms jaunā albumā mūzikā.

Albumam lieku 5,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšstukšstukšs

VersusThera (The Stars Are Insane, 1993)

Muzikāli ļoti patīkams albums, bet producēšana, kā jau teici, zem katras kritikas. Manuprāt, tik traki, kā novērtēji, nav.

Trešais Konkords 2010. gada 16. augustā, 22:31

Pieckomatspieci manuprāt ir tīri ok. :D Pēc skolas vērtēšanas sistēmas starp gandrīz labi un viduvēji. Kaut kam tādam, gan piekritīsi?

Rūdolfs Sietiņš 2010. gada 17. augustā, 21:24

Tavs komentārs