Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Vērtīgs DVD kolekcijai: Underworld - Everything, Everything (2000)

Māris Boss, 2010. g. 7. novembrī

2000. gadā, kad iznāca šis DVD, Underworld atradās pašā slavas zenītā. Pirms gada bija iznācis grupas visu laiku komerciāli veiksmīgākais ieraksts Beaucoup Fish un puiši bija noslēguši apjomīgu pasaules tūri. Tiesa, grupas iekšienē viss nebija tik rožaini. Viens no tās stūrakmeņiem Darren Emerson bija teicis ardievas, Karl Hyde joprojām mocīja problēmas ar alkoholu. Un tikai Rick Smith viss nebija pieriebies — gluži otrādi. Kopā ar mākslinieku/dizaineru kompāniju Tomato viņš atlasīja labākos Underworld LIVE ierakstus un apkopoja tos vienā DVD. Jāteic, ka iegūtais rezultāts bija pārsteidzošs — pat īgnākie britu kritiķi rakstīja, ka panāktais klātbūtnes efekts ir patiešām iespaidīgs un ierakstu novērtēs ikviens, kurš 90. gados kaut reizi ir bijis kādā pamestā rūpnīcā, privātā reiva pārtijā vai jebkurā citā vietā un ļāvies Underworld hipnotiskajiem ritmiem.

Ieraksts sākas ar nelielu intro, kam seko garais Juanita/Kiteless — ideāla izvēle DVD sākumam. Skaņdarbs atspoguļo visus Underworld firmas trumpjus — burvīgu ievadu, lielisku Kyde vokāla partiju ar ļoti savdabīgu, uzrunājošu tekstu un dziesmas vidus daļu, kurā pūlis sastingst un vēro ekrānus (ļoti līdzīgs koncepts sastopams arī 2002. gada grāvējā Two Months Off). Seko divas kompozīcijas no Beaucoup Fish, pēc kurām pienācis laiks vienam no grupas populārākajiem un arī uzbūves ziņā interesantākajiem veikumiem — Pearl's Girl (dziesma, kurai nosaukumu puiši ņēmuši, pētot suņu skriešanās sacīkšu dalībnieku sarakstu, ir neparasts d'n'b + tehno sakausējums). Droši ka ikviens Underworld fans vismaz reizi ir braucis cauri naksnīgajai Rīgai klausoties šo skaņdarbu.... Crazy, crazy, crazy!!!!!

Pearl's Girl DVD kopainā sniedz nelielu atslodzi pēc Cups un Push Upstairs, un pamazām ieved tieši Underworld skanējuma radītās atmosfēras dziļumos. Seko Jumbo — pieklusināts, soft techno gabals ar Hyde dziedājumu un elpu aizraujošām skaņas kombinācijām. Ir skaidrs, ka tūlīt jāseko lielākajam grāvējam, bet pirms tam klausītājs/skatītājs tiek uzkarsēts ar pulsējošo "kkkkkkkkkkkk....King of Snake" bītu. Jo sevišķi šajā skaņdarbā dzirdams, ka vokālā partija tiek improvizēta, kas liecina par lielo mūziķu aizrautību.  Sprādziena efektu panāk Born Slippy — dziesma, kas padarīja Underworld par kulta grupu. Uzreiz pēc tam, manuprāt, DVD augstākā virsotne — divu brīnišķīgu kompozīju Rez/Cowgirl apvienojums, kas visprecīzāk pasvītro Underworld spēju improvizēt, pārsteigt klausītaju un stāvēt ārpus techno pierastajām klišejām. 

Kā senos laikos teica viens zvērināts Underworld fans, šī ir vienīgā techno grupa, kas koncertos spēj aizraut kā diža rokgrupa. Everything, Everything tam ir spilgts piemērs — lielisks mākslinieciskais noformējums (nav šaubu, ka grupai pieder lieli nopelni tajā, ka intelektuālā deju mūzika zināmā mērā ir kļuvusi par mākslas paveidu), maksimāla dalībnieku atdeve, improvizācija gan no DJ, gan Hyde puses un, protams, perfekti atlasītais saturs. Tā vien šķiet, ka dziesmu listi sastādījis cilvēks, kurš rūpīgi sekojis grupas skaņdarbu evolūcijai un to ietekmei uz fanu apziņu.

Rekomendējams DVD kolekcijai ikvienam elektroniskās un vienkārši augstvērtīgas mūzikas cienītājam. 

Tavs komentārs