Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
09: Shortparis, Laska Bar
24: Sting, Arēna Rīga
26: The Neighbourhood, Arēna Rīga
OKTOBRIS
06: The Cure, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Labākās futbola čempionātu himnas

Intro, 2016. g. 28. jūnijā

Visi futbola fani šobrīd seko līdzi vienam no spilgtākajiem un skatītākajiem notikumiem sporta pasaulē — Eiropas čempionātam futbolā jeb EURO 2016. Šajā turnīrā līdzjutējiem svarīgas ir ne tikai komandu spēles, Eiropas čempionāta futbolā likmes, bet arī kopējā turnīra atmosfēra, ko lielā mērā rada arī oficiālā čempionāta himna. Par godu šim notikumam atcerēsimies labākās futbolu čempionātu himnas pēdējo gadu laikā! 

Shakira — Waka Waka (This Time for Africa)

Gads: 2010

Kurš gan nav dzirdējis šo savulaik populāro Šakiras dziesmu, kas lika miljoniem cilvēku visā pasaulē dejot un dziedāt tai līdzi? Šī kompozīcija bija oficiālā 2010. gada FIFA Pasaules kausa himna. Sporta notikums norisinājās Dienvidāfrikā, un dziesma Waka Waka (This Time for Africa), ko uzrakstīja un producēja Šakira un Džons Hils, mudināja tiekties uz saviem mērķiem, kā to dara karavīrs kaujas laukā.

K'NAAN — Wavin' Flag

Gads: 2010

Ne mazāk populāra kompozīcija, kas savu starptautisko atzinību guva tad, kad to izvēlējās par Coca-Cola reklāmas himnu 2010. gada FIFA Pasaules kausā, kas norisinājās Dienvidāfrikā. Pati dziesma tika ierakstīta 2008. gadā, izdota 2009. gadā, un tai ir vairākas versijas. Kompozīcijas izpildītājs ir somāliešu-kanādiešu mākslinieks K'naan, un dziesmas oriģinālā versija tika veltīta Somālijai un šīs valsts cilvēku centieniem iegūt brīvību. Pēc 2010. gadā Haiti notikušās zemestrīces viena no šīs dziesmas versijām kļuva par labdarības singlu Kanādā. Savukārt pēc Pasaules kausa 2010. gadā dziesmas starptautiskā versija sasniedza pirmo desmitnieku vairāk nekā 20 dažādos topos visā pasaulē, turpinot priecēt cilvēkus ar savu jēgpilno saturu un vieglo melodiju.

Dario G — Carnaval De Paris

Gads: 1998

Carnaval de Paris ir angļu elektroniskās mūzikas trio Dario G skaņdarbs. Tas tika ierakstīts 1998. gada FIFA Pasaules kausam, kas norisinājās Francijā. 1998. gadā tā sasniedza Apvienotās Karalistes singlu topa piekto vietu. Ja arī šīs kompozīcijas nosaukums un izpildītāji tev nav pazīstami, tad tās melodiju Tu noteikti esi dzirdējis! Ne velti līdz pat šai dienai kompozīcija Carnaval de Paris tiek uzskatīta par vispopulārāko un atpazīstamāko dziesmu starp visiem Pasaules kausa izcīņas muzikālajiem pavadījumiem.

Nelly Furtado — Força

Gads: 2004

Dziesmas nosaukums Força portugāļu valodā nozīmē “spēks”. Kompozīcija tika izdota 2004. gada jūnijā un tika izvēlēta par oficiālo himnu 2004. gada Eiropas futbola čempionātam, kas norisinājās Portugālē. Kompozīcijas nosaukums var tikt tulkots arī kā “tā turpini” vai “uzvari”, kas lielā mērā tiek saistīts ar sporta pasauli, it īpaši futbolu, tāpēc šī enerģiskā dziesma lieliski iederējās futbola čempionāta kontekstā un arī izpelnījās kritiķu atzinību.

Šīs ir tikai dažas no spilgtākajām himnām futbola čempionātos, un ja esi futbola un likmju veikšanas mīļotājs, tāpat kā Betsafe Latvija, tad arī tev pašam noteikti ir savas favorītdziesmas, kas nav ierindojušās šajā sarakstā. Interesanti, kuram māksliniekam tiks uzticēta iespēja izveidot nākamā lielā futbola turnīra oficiālo himnu?

Tavs komentārs