Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Siguldas pilsdrupās notiks ievērojamā britu mūziķa Maikla Kivanukas koncerts

Intro, 2020. g. 13. februārī

Aģentūra 8 Days A Week oficiāli nākusi klajā ar paziņojumu, ka ievērojamais britu mūziķis Maikls Kivanuka vasarā viesosies Latvijā. Ar savu pavadošo sastāvu un sirdi kustinošām dziesmām mūziķis uzstāsies tam īpaši piemērotā vietā — Siguldas pilī.

Maikls Kivanuka spēj radīt tikai patīkamas emocijas. Viņa atgriešanos Latvijā gaida ikviens, kas ir izbaudījis viņa koncertu pirms 7 gadiem. Kivanuka ir viens no tiem, bez kura nav iedomājams 2019. gads mūzikā. Viņa koncerts notiks 21. jūnijā pavisam īpašā gaisotnē. Neviena cita vieta tam nav piemērota labāk par Siguldas pili.

Iepriekšpārdošanas biļetes jau ir nonākušas pārdošanā. Biļetes pieejamas Biļešu Servisa kasēs. Pirmās biļetes vienmēr ir pieejamas ar atlaidi. Tiesa, tam ir nepieciešams īpašs kods, ko var iegūt no aģentūras 8 Days A Week. Uzrakstot ziņojumu vietnē http://www.8dw.lt, ikvienam ir iespēja iegūt kodu un nopirkt biļeti par īpašu cenu.

Kivanuka ir īsts tīrradnis, kas apciemojis Latviju savas karjeras pašos pirmssākumos 2013.gadā, kad viņš uzstājās festivālā Positivus. Kopš šīs uzstāšanās, ko daudzi atzina par festivāla labāko priekšnesumu, Kivanuka Latvijā ir īpaši gaidīts. Ugandas bēgļa bērns ir patiesi izcils mākslinieks, kurš nebaidās dziedāt par neērtām tēmām. Savās dziesmās viņš bieži skar rasu nevienlīdzībai veltīto notiekošo cīņu. Viņš ar lepnumu nes Ugandas vārdu, un sapņo kādreiz uzstāties arī tur.

Savas darbības pirmsākumos Maikls piedalījās citu mūziķu projektos un ierakstos, un nekad nav pat sapņojis par solo karjeru. Vēl pirms sava debijas albuma iznākšanas viņš dalīja skatuvi ar pašu Adeli. Popmūzikas superzvaigzne izvēlējās viņu par iesildītāju savai vērienīgajai koncerttūrei. Lielisks sasniegums jaunietim, kuram tajā laikā bija iznākušas vien pāris dziesmas. Kritiķu atzinību viņš pirmoreiz izpelnījās 2012. gadā ar debijas albumu Home Again. Otrais albums Love & Hate ir ievērojami vairojis Kivanukas atpazīstamību un popularitāti, nodrošinot stabilu vietu slavas virsotnē.

Pēc tam viņš parakstīja līgumu ar Polydor, ieguvis BBC Sound of 2012 balvu, pārspējot tādas zvaigznes, kā Skrillex un Frenku Oušenu. Pasaulei kļuva skaidrs — ir piedzimis ģitāras virtuozs, kura dzidrais radošums organiski savijas ar viņa maigo garu un sulīgo balsi. Viņa uzstāšanās festivālos nākušas apbrīnot pat lielās mūzikas zvaigznes. Bet viņš nekad nav centies nevienam kaut ko pierādīt. Gadu vēlāk viņš saņēma zvanu no Kanje Vesta, kurš ierosināja sadarboties pie albuma Yeezus.

Klasiskais blūzs un džezs — tieši pagātnes varoņi ir viņa lielākie iedvesmas avoti. Varbūt tieši tāpēc viņa ieraksti un uzstāšanās rada iespaidu, ka ir iespējams ceļot laikā. Džimijs Hendrikss, Bils Viters, Otiss Redings, Bobs Dilans un Džils Skots Herons ir mainījuši viņa dzīvi un atstājuši uz viņu neizdzēšamu iespaidu.Tie ir vārdi, kurus nedrīkst nezināt. Pats Kivanuka bieži tiek salīdzināts ar viņiem.

"Man regulāri vaicā, kāpēc es izvēlos vienkārši saukt sevi vārdā. Lika saprast, ka, iespējams, es pārdošu vairāk albumu, ja izdomāšu kādu oriģinālu nosaukumu vai pseidonīmu. Bet es nevēlos to darīt, pasaulei nav nepieciešams vēl viens Ziggy Stardust. Es esmu Maikls Kivanuka un vienmēr tāds būšu, ”saka mūziķis, kurš uz Latviju dodas jau otro reizi. Nupat viņa šīs tūres koncerti ASV un Kanādā tika pilnībā izpārdoti. Nebrīnīsimies, ja tas pats atkārtosies arī Eiropā.

Šodien Kivanuka dzīvo gluži kā sapnī. Aizvadītais gads viņam ir bijis vienkārši pārsteidzošs. Siguldas pilī viņš prezentēs savu jaunāko albumu Kiwanuka. Tas tika nosaukts mākslinieka uzvārdā, lai īpaši uzsvērtu viņa identitāti. Daudzas ietekmīgas publikācijas un mūzikas kritiķi šo ierakstu uzskata par gada svarīgāko albumu. The Guardian albumu sauca par "vienu no desmitgades nozīmīgākajiem", un žurnāls Rolling Stone ierosina noteikti noklausīties to no sākuma līdz beigām. Šis ir mūziķa trešais studijas albums. Tomēr ar trīs jau pilnībā pietiek, lai stabili ierakstītu viņa vārdu mūzikas vēsturē.

Kivanuka izmanto radošo mūzikas valodu, lai paustu savu viedokli un izteiktu savu nostāju. Viņa dziesmas ir personisks veltījums melnādaino kultūrai visapkārt pasaulei. Drosmīgs, ļoti melodisks, muzikāli piesātināts un izaicinošs ieraksts. Tas ir enerģijas pilns, un pavisam nedaudz melanholisks.

Albums Kiwanuka prasmīgi diskutē par tādiem sarežģītiem jautājumiem, kā rases identitāte, vardarbība, neuzticēšanās un šaubas. Dziesmas lieliski turpina viena otru. Maikls Kivanuka nebaidās parādīt savu patieso seju — viņš ir introverts, nedzenas pēc modes, naudas un slavas.

Pirms dažām dienām Brit Awards izvirzīja šo ierakstu gada albumam, un tā autors tika nominēts par gada mākslinieku. Līdz šim Kivanuka ir divas reizes nominēts arī Mercury balvai. Rudenī viņam tika piešķirta speciālbalva no žurnāla Q Magazine. Maikls Kivanuka ir viens no interesantākajiem šī brīža britu mūziķiem, kā arī vienkārši ļoti sirsnīgs cilvēks.

Albuma tapšanā Maiklam palīdzēja Grammy ieguvušais talantīgais producents un mūziķis Danger Mouse, kurš strādā tikai ar ievērojamām zvaigznēm: Gorillaz, Red Hot Chilli Peppers, The Black Keys, ASAP Rocky un daudziem citiem. Tagad arī Maikls Kivanuka ir šajā sarakstā.

Līdz šim Kivanukas tūrē ir notikuši jau 43 koncerti, no kuriem lielākā daļa ir bijuši pilnībā izpārdoti. Vasarā mūziķis apmeklēs arī svarīgākos festivālus Eiropā. 27. novembrī savu lielāko koncertu viņš sniegs Alexandra Palace Londonā. Arī Siguldas pilsdrupas lieliski atbilst viņa uzburtajām muzikālajām noskaņām, tāpēc nav šaubu, ka koncerts būs lielisks.

Mūzikas aģentūras 8 Days A Week vīzija ir ļoti skaidra. Viņi vēlas sasniegt Latvijas klausītāju sirdis ar visaktuālākās mūzikas koncertu piedāvājumiem. Un viņi lieki nerunā, bet dara. Nesen tika izsludināta Foals uzstāšanās Palladium koncertzālē, drīz sekos arī citi vārdi un pārsteigumi. Atliek tikai saspicēt ausis!
 

Tavs komentārs