Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tribes of the City albums Rust and Gold saņem IMPALA balvas nomināciju

Intro, 2020. g. 31. janvārī

Neatkarīgās mūzikas kompāniju asociācija IMPALA ir izziņojusi divdesmit divu 2019.gada Eiropas labāko albumu īssarakstu, nominācijās iekļaujot arī Latvijas šūgeiza-drīmpopa apvienības Tribes of the City albumu Rust and Gold.

Tribes of the City, kas pēc ilgāka pārtraukuma pagājušogad ir izdevusi albumu Rust and Gold, nebeidz gūt panākumus. IMPALA nominācijas saņemšana ir vērtējama kā īpaši nozīmīgs solis grupas darbībā. Pērn grupas albums tika atzīts par gada labāko ierakstu Latvijā, saņemot pašmāju Austras balvu. Janvārī Latvijas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nomināciju paziņošanas pasākumā albums saņēma balvu par labāko dizainu, ko ir veidojusi grupas soliste Ksenija Sundejeva. Tāpat Rust and Gold ir izvirzīts nominācijā labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums. Albumu Rust and gold grupa ir izdevusi 2019. gada vasaras beigās un tas ir pieejams vinila plates formātā, kā arī straumēšanas platformās.

Neatkarīgās mūzikas kompāniju asociācija IMPALA ar šo balvu atzīmē muzikālo talantu daudzveidību un bagātību, ko demonstrē neatkarīgie Eiropas izdevēji, un uzvarētājs tiek izvēlēts, ņemot vērā tā izcilo kvalitāti. Īsais saraksts tiek sastādīts, pamatojoties uz nacionālām atlasēm un datiem no citu Eiropas dalībvalstu albumu reitingiem, no kuriem IMPALA valdes locekļu žūrija izvēlas uzvarētāju.

IMPALA Awards notiek jau desmito gadu, un līdz šim balvas šajā nominācijā ir saņēmuši tādi albumi, kā Hosē Gonzalesa Vestiges & Claws, Caribou albums Our Love, The xx albumsCoexist, dziedātājas Adeles albums 21 un daudzi citi. Tāpat nominācija paredz, ka gada neatkarīgās mūzikas albuma kandidātiem būs iespēja prezentēt sevi tādos festivālos kā Elbjazz Vācijā, Lollapalooza Francijā un W-Fest Beļģijā.

IMPALA misija ir atbalstīt neatkarīgās mūzikas nozari, piešķirot arvien lielāku vērtību māksliniekiem, veicināt kultūras daudzveidību un uzņēmējdarbību, rosinot tam labvēlīgus politiskās plānošanas mehānismus, veidojot atbilstošu vidi un modernizējot mūzikas nozares uztveršanas rādītājus.

Ir plānots, ka grupas nākamais koncerts notiks 25.martā Kaņepes kultūras centrā. Jau drīz pārdošanā nonāks 100 biļetes, kuru cena būs 8 Eur. Tribes of the city ir apzināti izvēlējušies veidot koncertu maksimāli intīmā atmosfērā, un šoreiz grupa kāps uz skatuves pilnā sastāvā. Tiek plānots, ka grupa uzstāsies arī Tallinas mūzikas nedēļā.

----------------------
Par albumu:

https://ej.uz/rustandgold


Rust and gold ir grupas Tribes of the City ceturtais studijas albums, un tas iznāca teju pēc 10 gadu pārtraukuma. Grupas ģitārists un mūzikas autors Sergejs, stāstot par jauno ierakstu, atklāj, ka pie tā strādājot, viņa mērķis bija sasniegt tādu ģitāru skanējuma plašumu, lai tas iedarbotos hipnotizējoši un radītu vēlmi klausīties neatraujoties: “Lai tas skanētu kā 80.-90. gadu grupu ieraksti, kad albumus vēl klausījās visā pilnībā.” Pēc solistes Ksenijas vārdiem, šis albums viņai ir ļoti personisks un tas atspoguļojas arī dziesmu tekstos.

Rust and Gold ir ierakstīts ZStudios, Rīgā, piedaloties skaņu inženierim Aleksandram Solovjovam. Albumu producēja Adams Kūpers (Adam Cooper) no Jetpack Studios, masterēja Braiens Venkebahs (Brian Wenckebach) no Electric Blue Studios, ASV.

Vairāk par IMPALA balvu: https://www.impalamusic.org/

Grupas lapa FB: https://www.facebook.com/tribesofthecity/

Tavs komentārs