Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ventspilī gaidāms grupas GoGo Penguin koncerts

Intro, 2020. g. 30. janvārī

17. aprīlī Ventspilī, koncertzālē Latvija, viesosies mūsdienu džeza trio GoGo Penguin no Lielbritānijas. Uzstāšanās Ventspilī būs trio vienīgais koncerts Latvijā.

GoGo Penguin jeb pianists Kriss Ilingvorts (Chris Illingworth), basģitārists Niks Bleka (Nick Blacka) un sitaminstrumentālists Robs Tērners (Rob Turner) ir džeza trio no Mančestras, ko mūzikas portāls Line of Best Fit lakoniski un asprātīgi pasludinājis par “britu džeza Radiohead”. Trio savu mūziku raksturo kā sintēzi starp roku, džezu un minimālismu, līdztekus iedvesmojoties no tādiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem kā Aphex Twin vai Four Tet. Viņu mūzikā saklausāmi breikbīti, minimālistiskas klavieru melodijas, spēcīgas basa līnijas, elektronikas iedvesmotas bungu partijas un himniski rifi. Ietekmju un atsauču šai mūzikā ir daudz, taču viens ir skaidrs — GoGo Penguin ir radījuši jaunu un drosmīgu skanējumu, kas beigu beigās raksturīgs un piederošs tikai viņiem pašiem.

“Saspringtā sinerģija, kas veidojas no steidzīgajām, pulsējošajām, mežonīgajām perkusijām un lēkājošajām klavieru cilpām ievelk klausītājus arvien dziļāk neparastā straumē,” savas sajūtas par GoGo Penguin precīzi noformulējis mūzikas medijs Mojo.

2014. gadā GoGo Penguin izdotais ieraksts v2.0 kas tapis izdevniecības Gondwana Records paspārnē, nominēts prestižajai Mercury balvai kā gada albums. Šie panākumi mudinājuši klausītājus aizvien biežāk piedzīvot trio uzstāšanās reizes gan mūziķu dzimtajā Mančestrā, gan ieintriģējuši auditoriju ārpus britu salām. Arī šogad GoGo Penguin dodas vērienīgā koncerttūrē, apceļojot Lielbritāniju, ASV un Eiropu, kā arī sniedzot vienīgo koncertu Latvijā, Ventspilī.

“GoGo Penguin noslēpumu atklāj viņu publika. Labi ģērbušies džeza fani pusmūžā plecu pie pleca ar ikdienišķa izskata divdesmitgadniekiem, no kuriem daži pat mēģina dejot,” pēc koncerta Alberta zālē rakstījusi The Times mūzikas recenzente. Viņas novēroto papildina The Guardian apskatnieka Džona Fordema (John Fordham) secinājums pēc cita grupas koncerta: “Iespējams, par maz pavērsienu dažam labam zvērinātam džeza karsējam, bet tas ir inteliģents un oriģināls pavērsiens stāstā par deju mūziku.”

Līdz šim GoGo Penguin izdevuši piecus albumus, no kuriem jaunāko — EP jeb minialbumu Ocean in a Drop — 2019. gada oktobrī. Šobrīd grupa strādā pie jauna ieraksta, kas klajā nāks jau šogad.

Biļetes uz GoGo Penguin koncertu 17. aprīlī plkst. 20.00 Ventspilī, koncertzālē Latvija no 31. janvāra plkst. 12:00 nopērkamas Biļešu Paradīze tirdzniecības tīklā. Tuvojoties koncertam, biļešu cena pieaugs.

Tavs komentārs