Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Real Estate - Atlas

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 19. martā

Laikā, kad mūzikas biznesa ātrumi ir pielīdzināmi lidojošajām mašīnām no multfilmu seriāla Džetsoni, Real Estate liekas kā kaut kas stabils un konstanti lielisks. Tieši ar mieru un pīpēšanu grupa ir kļuvusi par vienu no mūsu dienu raksturojošajām grupām. Vismaz tajā plauktiņā, kur dzīvojas īsti vīri ar ģitārām. Real Estate patiesībā ar tipiskajiem ģitārvīriem (Queens of The Stone Age?) ir mazs sakars. Viņi drīzāk atgādina mazus mīļus koala lācīšus, kuri izbēguši no Ingmāra Līdaka gūsta un iemācījušies spēlēt instrumentus. Un dara to ar pārliecību, ka pasaulē valda miers un saticība.

Iepriekšējo albumu Days, kas izpelnijās pelnītas kritiķu sajūsmas, raksturoju kā “chillwave ar ģitārām”. Mūsdienās gan neviens vairs neatceras kas ir chillwave, bet nu nekas daudz pa šiem nepilniem 3 gadiem nav mainījies. Tikai ģitārām klāt nākuši episki sintezatori kuri neuzbāzīgi papildina Real Estate rūpīgi izstrādāto skaņu estētiku.

Atlas var uzskatīt par Days dvīņu albumu. Grupa nav eksperimentējusi un izdevusi tādu pašu albumu par kuru domas dalās. Vai tas ir nedaudz labāks par Days, vai tomēr nedaudz sliktāks? Man tomēr liekas, ka Real Estate ir progresējuši — galvenokārt jau kā dziesmu rakstnieki. Un muzikālajās detaļās tas ir daudz smalkāks par tā jau smalko Days. Varbūt albumam pietrūkst asuma un mākslinieciskās sāpes, jo tas skan tieši tā kā tam ir jāskan un varbūt pat nedaudz garlaicīgi, bet tieši tas tik ļoti piestāv šai grupai. Šajā ziņā albumu gribas salīdzināt ar pēdējo The National albumu par kuru varēja teikt to pašu, bet tomēr cilvēki ar tā dziesmām tā aprada, ka tas beigu beigās kļuva par vienu no pagājušā gada apjūsmotākajiem albumiem. Es ceru, ka Real Estate sagaida tāds pats liktenis.

8.5/10

Tavs komentārs