Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 6. daļa

Intro, 2017. g. 7. jūnijā

Esam nonākuši tajā ceļa posmā, kad varam sākt teikt “Positivus notiks jau nākamajā mēnesī”. Paredzēt to, kādi piedzīvojumi katram no mums atgadīsies šajā nedēļas nogalē, nav iespējams, taču varam jau laicīgi padomāt par festivāla mūzikas piedāvājumu. Tādēļ mēs turpinām iepazīstināt ar nozīmīgākajiem un interesantākajiem programmas vārdiem, lai jau pirms festivāla sākuma būtu skaidrs, ko noteikti ir vērts redzēt uzstājamies.

Grandmaster Flash

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Nordea skatuves

Domājams, ka Grandmaster Flash vārds lielākajai daļai saistās ar projektu Grandmaster Flash and The Furious Five un tā leģendāro singlu The Message, lai gan interesanti, ka viņš pats nemaz nav piedalījies tā ierakstā, tomēr to laiku hiphopā dīdžeji bija svarīgāki par reperiem, tāpēc viņa vārds grupas nosaukumā atrodams priekšplānā. Tas gan nekādā gadījumā nenozīmē, ka viņa ieguldījums būtu mazāk svarīgs, tieši otrādi — viņš ir uzskatāms par vienu no svarīgākajām figūrām hiphopa vēsturē. Galu galā, tieši viņš septiņdesmito gadu beigās attīstīja un popularizēja skrečošanu, kā arī citas mūsdienās plaši izmantotas dīdžejošanas tehnikas, un joprojām tiek cienīts un respektēts kā viens no hiphopa dīdžejošanas pamatlicējiem. Cik redzēts video ierakstos no citiem festivāliem, mūsdienās viņš savos setos iekļauj gan labāko no dažādu desmitgažu hiphopa, gan soula un fanka hitus, gan kaut ko no šī brīža aktuālajiem deju grīdu grāvējiem, tāpēc domāju, ka viņam nebūs problēmu iekustināt Positivus festivāla publiku. Pie tam, visiem Positivus apmeklētājiem, kuriem interesē hiphops, būtu grēks laist garām iespēju redzēt dzīvē šāda līmeņa leģendu.

/Lauris Anstrauts/

JP Cooper

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Nordea skatuves

Salīdzinot visus šī gada Positivus viesus un viņu pēdējā laikā paveikto, iekarojot topu virsotnes, britu mūziķa JP Cooper vārds ir tuvu saraksta augšgalam. Domājams, ka tikai retajam ir sanācis izvairīties no britu dīdžeja Jonas Blue dziesmas Perfect Strangers, kurā vokālists ir tieši Kūpers. Tas viņam palīdzējis straujiem soļiem attīstīt arī solokarjeru, ar savu savdabīgo un viegli atpazīstamo vokālu kā galveno trumpi ceļā uz panākumiem. JP Cooper pops, papildināts ar soula un deju mūzikas elementiem, ļauj viņam izmantot savu balsi tās spēcīgākajās izpausmēs, kas arī noteikti ir lielisks iemesls, lai šo koncertu Salacgrīvā noteikti būtu vērts apmeklēt — gaidāma atraisīta performance augstā kvalitātē.

/Gundars Zaburdajevs/

Rhye

Uzstāsies: Sestdien, 15. jūlijā, uz Nordea skatuves

Kāds varētu neizpratnē jautāt, kas tie tādi Rhye ir, un apšaubīt viņu aktualitāti, ja pirmais un vienīgais albums tika izdots jau pirms četriem gadiem. Uz to var atbildēt pēc būtības ar vienu teikumu. Toreiz, kad Rhye sevi pieteica ar plati Woman, tā bija viena no labākajām un interesantākajām debijām. Tās panākumu iespaidā Losandželosā bāzētais duets vēl joprojām tiek aicināts uz visdažādākajiem pasaules nostūriem, un melomāni nepacietīgi gaida iznākam viņu nākamo ierakstu. Positivus būs iespēja ne tikai saprast, kas šo apvienību padarīja par tik nozīmīgu, bet arī ieskatīties nākamā ieraksta vaibstos. Ņemot vērā, kādu pauzi ir paņēmuši šie divi kungi, tad par nākamo plati runās ne mazāk kā par debiju, un šī būs iespēja vieniem no pirmajiem par to pārliecināties. Rhye vieglā un izjustā mūzika būs tieši laikā sestdienas vakaram mežā pie jūras, lai atvilktu elpu pirms doties uz skaļo popmūzikas vārdu koncertiem dienas noslēgumā.

/Staņislavs Fisenkovs/

1. daļa (Pixies. Mew un Ray BLK)

2. daļa (Maximo Park, Kamasi Washington un Nothing But Thieves)

3. daļa (Alt-J, Cigrettes After Sex un The Lumineers)

4. daļa (Kingdom, Jose Gonzalez un Austra)

5. daļa (Rae Sremmurd, Eska un Get Your Gun)

Tavs komentārs