Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Eagulls - EAGULLS

Kristaps Zvirbulis, 2014. g. 20. martā

Viena lieta ir iegūt pozitīvu preses uzmanību ar parādīšanos pie apvāršņa vien, bet pavisam kas cits ir to noturēt, kad ieguldītais darbs nanāk veikalu skatlogos. Britu punk kvarteta Eagulls raibā pastaiga, kas sevī ietvēra jezgu ap singla videoklipu un ne pārāk glaimojošu vēstījumu visām surf žanra grupām, ir noslēgusies. Tas noteikti bija tikpat baudāms laiks šo mūziķu dzīvēs kā viņu radītais mūzikālais materiāls.

Debitēt ar troksni — tā varētu raksturot sajūtu, kuru izraisa EAGULLS ievads. Vai tie būtu ar basa partijām aizvietotie sirdpuksti Nerve Endings skanējumā, vai izmisumu rosinošais vokāls Yellow Eyes piedziedājumā. Grupas attieksme ieraksta veidošanā nav bijusi nekur tuvu pakāpeniskai enerģijas lādiņa celšanai, lai kaut kad nonāktu līdz kulminācijai. Tā vietā latiņas novietojums jau pašā sākumā ir atrodams pretenciozā augstumā.  Piekoptā "tūlīt un tagad" maniere iedarbojas tieši tā kā vēsta tās nosaukums. 

Kā jau minēju, Eagulls vēl pirms ieraksta izdošanas izcēlušies ar nekaunīgām, pašpārliecinātām un brīžiem haotiskām darbībām laikā, kad neatrodas uz skatuves. Viss gan nav tik drūmi, kā varētu noprast. Uz skatuves viņi spēj parādīt arī kaut ko ar draudzīgāku piesitienu. Tough Luck vēsta, ka čaļiem ir arī pa kādai gaišākai melodijai, kas ar nelielu popmūzikas sajūtu ievirpinājusies starp zibenīgiem ģitāras akordiem. Radio viļņos šo kompozīciju gan nesagaidīt, vismaz gaišajā dienas laikā ne. 

Četru gadu laikā Eagulls pamanījušies izkopt savu stilu, kas viņus izceļ uz citu jauno grupu fona. Pat neskatoties uz to, ka Soulless Youth ģitāru partijās pavīd The Horrors pēdējo divu ierakstu burvība. Līdsas panku izpildījumā tā sekmīgi pieliek punktu ierakstam, kurš gada beigās varētu atskatīties uz tādiem pašiem vai pat lielākiem panākumiem kā pērnais Savages veikums Silence Yourself.

8/10

Tavs komentārs