EP kolekcija. 1. daļa

Jauno mūziķu, kuri kādu dienu cer uzstāties milzīgu auditoriju priekšā, kļūst arvien vairāk, to nevar noliegt. Tomēr ne visi tiek pamanīti un saņem iespēju sevi pierādīt plašākai sabiedrībai. Iemesli, kāpēc tā notiek, var būt visdažādākie. Tiem, kam šī iespēja tiek dota, jāpierāda, ka viņu radītais materiāls ir cienīgs atrasties līdzās lielajiem māksliniekiem. Šajā apskatu sērijā es centīšos iepazīstināt ar māksliniekiem, kuriem vēl līdz pirmajam lielajam ierakstam atlicis pavisam nedaudz. Aprakstos tiks apskatīti EP jeb mazalbumi, kas dod ieskatu tajā, ko klausītāji varētu sagaidīt no nākotnē gaidāmajiem studijas ierakstiem. Pēdējos gados ceļu pie klausītājiem mērojuši daudzi lieliski debijas ieraksti un šajā, kā arī turpmākajos rakstos, tiks vērsta uzmanība uz tiem māksliniekiem, kam ir iespēja pievienoties šim pulciņam.
Menace Beach — Lowtalker EP
Raiena Nīdhema un Lizas Violetas aizsāktais projekts jau pamanījies iegūt supergrupas statusu gan starp atbalstītājiem, gan mūzikas kritiķu aprindās. Teorētiski dēvēts par duetu no Līdsas, kas otrā plāna lomās apkopo mūziķus no tādām šīs pilsētas grupām kā Sky Larkin, Pulled Apart by Horses un Hookworms, Menace Beach nav īsti A līmeņa supergrupa, bet noteikti spēs uzjundīt asini daudziem indie roka faniem. Lowtalker, kas sevī apkopo piecas kompozīcijas, ir kārtējais solis uz priekšu grupas attīstībā. Nīdhema un Violetas vokāli draudzīgi savijas komfortablās lirikās uz fonā esošajām ģitārām, kas pamanās spert pa solim grunge, shoegaze un fuzz lauciņos. Lai gan līdz šim šis duets un viņu cienījamie kompanjoni bijuši zem radara, debijas ieraksts būtu labs iemesls likt cilvēkiem patrīt mēles.
Broods — Broods EP
Cik lielu lomu pie Broods parādīšanās pie jauno un talantīgo mūziķu apvāršņa spēlējusi Lorde kļūšana par vispasaules sensāciju, ir viela pārdomām mūzikas pētniekiem. Lai gan tieši tautietes lielie panākumi uz muzikālās skatuves ir pievērsuši lielāku uzmanību Jaunzēlandes mūzikai, Broods nevajadzētu norakstīt kā grupu, kas pratusi izbraukt tieši uz šī viļņa. Brāļa un māsas duets mūs lutina ar kompozīcijām, kas paņem ar pirmo reizi. Rotaļīgās melodijās ieskauta gaumīga popmūzika, kas balstās uz trāpīgiem bītiem un emocionālu vokālu. Broods EP kopumā gan nespēj atspēkot to sajūsmu, ko dod Never Gonna Change un Bridges, kas vērtējami tikai un vienīgi pozitīvi. To visu var atsvērt ieraksts, kurā nelieli eksperimenti no jau izceltajām kompozīcijām spētu ietvert sevī to pievilcību, ko nes Coattails — radoši interesantākā kompozīcija šajā mini albumā.
Saint Raymond — Young Blood EP
Soli pa solim Saint Raymond skanējums mainījies katrā viņa ierakstā, kas liek domāt, ka debijas ierakstā varētu sagaidīt arī pa kādai vecākai kompozīcijai, kas ieguvusi jaunu apdari. Tagad, kad akustiskās ģitāras skaņas noliktas pie malas, Notingemas tīneidžeris izskatās un izklausās dzīvīgāks kā jebkad. Aktraktīvā manierē ieturētās popmūzikas balādes sacēlušas viļņus britu salās un lūko darīt to pašu arī citviet pasaulē. Saint Raymond, īstajā vārdā Kalums Barovs, rādās pietiekoši liels talants, kas tuvākajos mēnešos varētu iekarot čārtus britu karalistē. Par to vien liecina Everything She Wants, kas izstaro līdzvērtīgu enerģiju kā tādām šī brīža top grupām kā The 1975 un Bastille.
Cashmere Cat — Wedding Bells EP
Cashmere Cat popularitāti uz deju mūzikas skatuves ieguva, remiksējot Lana Del Rey, 2 Chainz un Jeremih kompozīcijas, bet agrāk vai vēlāk bija jāpienāk laikam, kad tiktu novērtēta arī viņa individuālā darbība. Šogad izdotajā Wedding Bells EP norvēģu dīdžeja radītie bīti dzīvo paši savu dzīvi, bez citu mākslinieku palīdzības. Cashmere Cat kompozīcijās nav līdz galam izteiktu kāpumu un kritumu, kā to varētu sagaidīt no trap mūzikas žanra. Tā vietā ir drošais variants, kas sevī iekļauj klavieru uznācienu With Me laikā un R&B ritmus Pearls izpildījumā, bet perkusiju ritmi Wedding Bells laikā noved ierakstu pie tā kulminācijas. Doma, ka šajā EP iederētos vēl vismaz viena vai divas kompozīcijas, rada izjūtu, ka šis ieraksts varēja būt daudz labāks. Nav zināms, vai tuvākajos plānos ir arī pilns ieraksts, bet jauns 30-35 minūšu repertuārs varētu pastāstīt mazliet vairāk par šī mākslinieka individuālajām spējām.
Le1f — Hey EP
Pēc pāris izdotiem EP un miksteipiem pasaule ir pamanījusi Le1f. Liels nopelns tam ir neparastais stils, ko piekopj šis Ņujorkas reperis. Būdams rets gadījums reperu aprindās, kurš publiski atzinis, ka ir homoseksuāls, Le1f savā liriskajā tehnikā pilnībā atspoguļo savu personību. Jāatzīst, ka viņš izceļas ar kultūrai neraksturīgu salīdzinājumu izcelšanu savās kompozīcijās. Nudien liekas savādi, ja reperis savās lirikās sevi dēvē par meža nimfu. Vēl vairāk asumu piedod tas, ka sevi tā dēvē viens no pēdējā laika interesantākajiem ņujorkas jaunajiem reperiem. Vienalga, vai tie būtu neordinārie bīti vai lirikas, kas liek raukt uzacis, Le1f ir vārds, kam būtu vērts pasekot līdzi tuvākajā laikā.