Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gold-Bears - Are You Falling In Love?

Rūdolfs Sietiņš, 2011. g. 22. augustā

Twīgeiza zēni un meitenes Gold-Bears balansē uz naža asmens, jo kā jau mēs visi nojaušam un patiesībā pat lieliski zinām, ja tava grupa ir kaut kādā veidā saistīta ar lāčiem, tad Āfrikā izmirst vesels ciemats ar jaukiem nēģeru puikām. Bet turpinot bez rasistiskiem un lācistiskiem komentāriem, Gold-Bears savu debijas albumu Are You Falling In Love? izdod zem Slumberland leibla karoga un tas pasaka daudz, ja ne visu par grupas skanējumu, kas ir trokšņains popmūzikas paraugs, kas neizturīgam ausu pārim šķistu kā traucējošs apgrūtinājums.

Grupa, kuru pilnīgi pat prasās dēvēt par lētiem Wedding Present kopētājiem, cenšas atkāpties no britu leģendu radītās skaņas, papildinot to ar dažādiem ziemassvētku grabuļiem, kas rada Normunda Vucāna patentēto ziemas noskaņu, leibla brāļu un māsu The Pains Of Being Pure At Heart cienīgiem sintezatoriem, maigi sakot jocīgiem čella solo un zēnu-meiteņu otrajām balsīm.

Tiesa jāatzīst, ka Are You Falling In Love? ir tipisks hate or love it (c) 50 Cent albums, tātad visi kā viens nevar atbildēt uz albuma nosaukumu ar vienozīmīgu jā, jo grupa ir mežonīga, trokšņaiņa un dažbrīd liekas, ka tava galva ir iebāzta kādā bišu stropā, turklāt grupas bundzinieks nav nekāds Džons Bonhems, bet gan vienkāršs vīrs, kas kapājot aliņu uzbliež pa bungām un tieši bungas katrā no dziesmām ir izvirzītas priekšplānā, kas ir vēl viena atsauce uz The Wedding Present daiļradi, kuras labākos albumus ir producējis Stīvs Albini. Bet personīgi es visus šos mīnusus uzskatu par plusiem, jo tieši šie antiplusi veido augstu cilvēciskuma un šarma procentu. Turklāt grupas līderis šos nenozīmīgos mīnusus kompensē ar lieliskiem teksiem, melodijām un pats galvenais inficējošu enerģiju.

Dziesmas, kas ir pārpildītās ar lielāko inficējošās enerģijas procentu ir pirmās divas — mutuļojošais Record Store un lipīgais pa-pa-pa grāvējs All Those Years. Turpinājumā grupa mūs pārsteidz ar trokšņaiņiem shoegaze tribute gājieniem tituldziesmā, īsiem pankroka grāvējiem kā In This City, I'm Invincible un Tally, nostaļģijas pārpilnām Billija Korgana bālādēm kā Besides You un pašās beigās ar visu šo komponentu apvienojumu vienā Yeah, Tonight, bet kopumā visas 11 dziesmas liek iekļūt pašveidotā mošpitā un pēc tam atliek tikai nopūsties un visu šo apzīmēt ar jēdzienu crash-pop.

Nobeigumā skaidrs, ka jāuzdod albuma nosaukumā iekļautais jautājums — Are You Falling In Love? Manā gadījumā atbilde ir jā un šķiet, ka šī muzikālā mīlestība paliks, vismaz uz kādu ilgāku vai mazāku laika periodu, varbūt uz visu mūžu.

4/5

Albumu strīmo šeit:

http://soundcloud.com/slumberland-records/...

Pitchfork vērtējums — 7.6

Youtube Stūris:

Tavs komentārs