Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Menace Beach - Ratworld

Kristaps Zvirbulis, 2015. g. 4. februārī

Pēdējos pāris gadus Anglijas pilsētā Līdsā novērojams kvalitatīvu mākslinieku uzplaukums. Šajā laika periodā ar plašāku sabiedrības daļu sevi iepazīstājuši prestižās Mercury balvas laureāti Alt-J, lieliskie dzīvās uzstāšanās meistari Pulled Apart by Horses un citi. Katru gadu šim pulciņam pievienojas kāds jauns ansamblis un tas tikai apliecina cik labā stāvoklī šobrīd ir vietējā mūzikas scēna pilsētā, kas rotā britu salu vidusdaļu.

Menace Beach ir viena no jaunākajām apvienībām, kas meklē ceļus pie plašāka klausītāju loka. Pašus grupas dalībniekus gan nevar devēt par debitantiem, jo līdz šim katrs no grupai piesaistītajiem mūziķiem jau ņēmis dalību kādā citā vietējā projektā. Tieši šī savstarpējā pazīšanās ir galvenais faktors, kas palīdzējis studijā kopā savākt dalībniekus no tādām grupām kā Hookworms un Sky Larkin. Tādā veidā radusies iespēja realizēt šo ideju par Līdsas supergrupu.

Grupas kodolā ir tikai divi mūziķi un tieši viņu mīlestība pret deviņdesmitajiem ir tā, kas nosaka toni šajā debijas ierakstā. Jau pašā Ratworld ievadā sastopams singls Come On Give Up — ar viegli reibinošām ģitārām piesātināts guļamistabas pops. Tas atspoguļo vieglo skanējumu, kas ir pamatā lielākajai daļai kompozīciju. Ieraksta gaitā Raiens Nīdhems un Liza Violeta pārmaiņus uzņemas galvenā vokāla lomu. Violetas saldsērīgais vokāls piesaista visu uzmanību relaksējošā Blue Eye laikā. Tastes Like Medicine lielākais spēks ir tās piedziedājuma lipīgajā melodijā. Par to, ka Menace Beach ir spējīgi radīt lipīgas kompozīcijas, kurām gribas dungot līdzi, varēja pārliecināties jau pērnā gada Lowtalkin EP.

Saliekot visu pa plauktiņiem, punkts tiek piešķirts Līdsas mūziķiem par veiksmīgo debiju. Ejot pēdās, kuras iemītas jau 20 gadus atpakaļ, var likties, ka šim ierakstam nedaudz pietrūkst oriģinalitātes, bet to noteikti atsver entuziasma pilnā pieeja albuma idejai. Paspiest roku vajadzētu ar MJ no Hookworms, kas arī uzlicis savu zīmogu producējot Ratworld.

7/10

Tavs komentārs