Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Peaking Lights - 939

Rūdolfs Sietiņš, 2011. g. 5. jūnijā

Šī hipnotiskā apvienība, kas sastāv no diviem cilvēkiem savā mūzikā apvieno kārtīgu low fidelity drounu, īstu jamaikiešu dabu, karību ritmus un twee guļamistabas popu High Places garā. Tieši High Places varētu būt Peaking Lights pietuvinātākais līdzinieks, brīžiem šķiet, ka abas grupas ir tik līdzīgas, ka augstākā līmeņa gaismu grupa augsto vietu grupu lēti atdarina, bet tā gluži nav patiesība.

939 astoņas dziesmas aizrit kā viens liels psihodēliski karsējošs trips. Īsts modernā rastamena sapnis. Mūzikas kopējā noskaņa ir lielākais pluss, vismaz šajā gadijumā noteikti. Kopējā skaņa ir īsti saulaini, vasarīgi karsta, bet tajā pašā laikā tumša, noslēpumaina un nedaudz biedējoša kā jaukā šausmu filmā ar maigiem jēriņiem vai vienradžiem un tieši šie kontrasti Peaking Lights nepadara par lētu High Places pakaļdarinājumu, bet par sava ceļa gājēju. Precīzi raksturo kaut kur pa ausu galam izlasītais grupas skanējuma apraksts — perfekts skaņu celiņš tādām vasaras nakšu izklaidēm kā pastaigāšanās pa mītiskām vietām, spoku apsēstām mājām un riteņbraukšanai naktīs.

Liriski grupa īpaši neaizraujas ar pārlieku izstieptiem, dzīves jēgu aptverošiem tekstiem, bet gan ar vienkāršām un minimālistiskām, bet pietiekoši atmosfēriskām vārsmām. Piemēram, lipīgākais 6 minūšu gabals All The Sun That Shines balstās tikai uz vienu rindiņu All The Sun That Shines/Shines On You radot hipnotisku noskaņu, kas izklausās kā no citas pasaules nākusi. Kaut ko līdzīgu varam dzirdēt arī pārējos 7 gabalos, kuru hronometrāža ir izstiepta ļoti plašos vilcienos. Bet to nevar uzskatīt par mīnusu un teikt "pa garu, pa garu, pa garu" un patiesība citējot latviešu mūzikas klasiķi Jāni Grodumu visas krutās dziesmas ir garākas par septiņām minūtēm. Tātad eRoks.lv tipiskajam lasītājam garmatainam Robertam Plāntam AC/DC krekliņā hrono šoreiz netraucēs.

Muzikāli līdzīgi darbojas, tiesa ne tik popsīgi lipīgi, viltotais jamaikietis Sun Araw. Starp citu rastafari pamatlicēja Haile Selasī dzimumdienas svētki (23. jūlijs) nav nemaz tik tālu, tādejādi jāsāk jau muzikāli noparkoties ar varbūt ne tik ļoti ierastiem rasta ierakstiem. Un skatoties no rasta viedokļa šis ir gada albums numur viens. Ā, starp citu, lai gan labums domāts vasarai, neieteiktu to iemainīt pret Beach Boys diskogrāfiju zvilnot pludmalē. Jah.

4/5

All The Sun That Shines mp3

http://pitchfork.com/reviews/tracks/12115-...

Pērc šeit

http://www.amazon.co.uk/936-Peaking-Lights...

Youtube stūris

 

Tavs komentārs