Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Skaņu Ceļš 03/02

Normunds Vucāns, 2015. g. 7. februārī

Chuck mixtape

Normunds Vucāns, 2012. g. 10. februārī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rush - Clockwork Angels

Kārlis Logins, 2012. g. 5. jūlijā

Rush ir atgriezušies pēc piecu gadu klusēšanas (ja neskaita koncertierakstus) ar makten labu un enerģisku albumu. Vai tiešām tik veca grupa spēj būt aktuāla arī mūsdienās? Spēj.

Pirmais, ko es ievēroju, un iespējams tas arī ir noteicošais, kāpēc man šis ieraksts patīk, bija lieliskais skanējums. Tas neskan vecišķi, bet gan moderni un enerģiski. Nav sajūtas, ka šī grupa pastāv jau apmēram 40 gadus. Džedī Lī balss skan vēl joprojām tikpat skanīgi cik 80ajos gados un viņa tricinošais bass ir saglabājies vēl no 70ajiem. Aleksa Laifsona ģitāra ir mazliet smagāka, kas jau šo ierakstu pārvērš par progresīvo metālu (Rush šo žanru arī izveidoja, bet ar 80ajiem gadiem to pameta). Nīla Pērta bungas kā vienmēr ir ideālas (viņš ir atzīts par labāko buņģieri pasaulē).

Ieraksts iesākas ar 3 ļoti labām dziesmām — Caravan, BU2B (viena no manām mīļākajām šī albuma dziesmām) un tituldziesmu. Jau pēc šī spēcīgā sākuma es biju nobriedis turpmāko nepilno stundu pavadīt ar lielisku mūziku. Nākošā dziesma, kas mani paķēra bija Carnies ar diezgan agresīvu ģitāru, tomēr labskanīgu un visnotaļ pozitīvi lādētu dziesmiņu. Jā, viss ieraksts ir absolūti pozitīvi lādēts un īstenībā tāpēc nemaz tik smags tas arī nav. Priecīgs un enerģisks. Vēl es varētu izcelt dziesmu Seven Cities Of Gold ar diezgan lipīgu melodiju un dziesmu Headlong Flight, ar kuru jau biju iepazinies vēl pirms ieraksta noklausīšanās.

Protams, ir arī mīnusi šim albumam. Kompozīcijas tomēr ir pārāk tradicionālas, tāpēc ne tik ļoti interesantas. Klausoties liekas, ka tas jau kaut kur ir dzirdēts. Un runājot par progresīvo mūziku, tad neviens skaņdarbs neilgst īpaši ilgāk par 7 minūtēm, kas ierobežo instrumentālās pasāžas. Un ir arī pāris dziesmiņas, kuras nav tik aizraujošas, piemēram, diezgan tradicionāli balādiskā The Wreckers.

Tāpēc nedomāju, ka Clockwork Angels ir īpaši labāks par mūsdienu progrokeru — Dream Theater, Opeth, Porcupine Tree — darbiem. Tomēr, tas spēj konkurēt un būt aktuāls. Un priekš mazliet tradicionālākas rokmūzikas mīļotājiem šis ieraksts varētu atvērt acis un pierādīt, ka laba rokmūzika arī mūsdienās eksistē.

Atzīme — 8/10

Ļoti labs albums, mīļākās dziesmas - Clockwork Angels, The Anarchist un The Garden.

Rokmūzikas Fans 2019. gada 26. martā, 21:23

Tavs komentārs