Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2015. g. 8. jūlijā

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Soft Hair - Soft Hair

Kristaps Zvirbulis, 2016. g. 10. novembrī

Es precīzi neatceros, kas tieši notika manā galvā, kad es uzzināju par Connam Mockasin un LA Priest plāniem kopīgi izdot albumu. Man tas nāca kā pārsteigums, bet izrādījās, ka abi jau bijuši pazīstami kopš laika, kad Late of the Pier vēl tikai atrādīja savu debijas ierakstu plašākām masām 2009. gadā. Tieši šīs grupas un LA Priest debija šajā gadījumā bija aisberga redzamā redzamā [zināmā] daļa, kamēr Connan Mockasin daiļrade — zem ūdens esošā neredzamā daļa.

Manas daļējās zināšanas par Soft Hair dalībniekiem mani pārāk neuztrauca. Nevaru teikt, ka biju 100% pārliecināts kā albums varētu skanēt, bet negribēju arī pārsteigt sevi negatīvā nozīmē ar Mockasin daiļrades pārāk steidzīgu iepazīšanu. Šo sajūtu precīzāk varētu raksturot kā milzīgas paģiras. Tu vēlies uzņemt nepieciešamās kalorijas, bet tava ķermeņa valoda nav īsti droša vai tas ir pareizais solis šajā situācijā. Tieši tāpēc aisberga zem ledus daļas pētīšanu aststāju uz citu reizi.

Ja iepriekš es biju mazliet uztraucies par to, ko varētu sagaidīt no šī ieraksta, tad tagad man grūti izskaidrot par ko es tieši būtu raizējies. Albums ir relaksējošs un pilns ar intersantām un netradicionālām melodijām, kas galvenokārt balstītas uz sintezatoriem — LA Priest iecienītais instruments. Astoņās kompozīcijās ir apkopoti neskaitāmi pop žanra manevri ar plūstošiem ritmiem un dīvainām detaļām, kas uzglūn no visām pusēm. Saliekot to visu kopā rodas synth-pop sapņu zeme, kuras noteikumi ir pilnībā skaidri tikai abiem grupas dalībniekiem.

Soft Hair skanējumā ir diezgan maz ierobežojumu. Iespējams tādu tur nav vispār. To varētu izskaidrot, ar Dust un Mockasin cieņu vienam pret otru un katra radīto daiļradi. Garām nepaslīdēs arī ieraksta relaksējošā atmosfēra, kas varētu liecināt, ka šī “bromance” jau ir pašā tās pilnbriedā. Pie tam varētu būt dīvainākā un interesantākā par kuru pēdējā laikā nācies dzirdēt. Vismaz pēc albuma vāka spriežot noteikti.

7/10

 

Tavs komentārs