Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Stornoway – Bonxie

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 18. aprīlī

Britu apvienība Stornoway daudziem vietējiem melomāniem bija atklājums pirms pieciem gadiem, kad viņi viesojās festivālā Positivus. Toreiz viņi bija tikko paguvuši izdot savu debijas albumu 4AD paspārnē, kas guva kopumā ļoti labus vērtējumus un viņu nākotne izskatījās ļoti cerīgi. Diemžēl otrais veikums Tales from Terra Firma cieta neveiksmi, kā rezultātā nācās pamest prestižo izdevniecību un meklēt citas iespējas turpināt karjeru. Kad puiši uzsāka jaunās plates ierakstu, viņi lūdza savu fanu palīdzību, un tikai četras dienas vajadzēja, lai savāktu līdzekļus jaunā albuma ierakstam. Šonedēļ ieraksts tiek nodots klausītājiem — vai viņiem ir izdevies radīt savu labāko plati līdz šim vai tomēr Bonxie jāvērtē kā izgāšanos?

Ja vien neesat ornitologs, kurš pēta Anglijas piekrastes putnus, vārds Bonxie jums neko daudz neizteiks. Stornoway solists Braiens Higs, kurš ir liels putnu pazinējs, spēs pavēstīt, ka Bonxie ir viens no daudzajiem kaijas paveidiem. Izvēle šādā veidā nodēvēt nosaukt albumu neaprobežojas tikai ar grupas līdera aizraušanos. Pirmajās ieraksta sekundēs var sadzirdēt dažnedažādu putnu skaņas un tās tiek izmantotas vairākkārt visa albuma garumā.  Skanējumā saklausāmi dažādi dabas un pilsētvides atmosfēras ieraksti, kas palīdz radīt noskaņu un uzlabo albuma plūdumu, radot nelielas pārejas no vienas dziesmas uz citu.

Bonxieir zināmā mērā atgriešanās pie savām saknēm — tas ir visai viegls indie folks, kāds bija sastopams debijā Beachcomber's Windowsill. Viņi ir atkāpušies no salīdzinoši komplicētā skanējuma, kāds bija Tales from Terra, un rada tādu mūziku, ko būtu patīkami paklausīties saulainā, pavasarīgā laikā, kāds arvien biezāk sastopams mūsu platuma grādos. Atšķirībā no debijas Bonxie, iespējams, nebūs lielu hitu, bet tas ir ļoti baudāms ieraksts no sākuma līdz beigām. Solista dzidrais vokāls, kuru papildina brīnišķīgās vokālās harmonijas, kļuvis vēl skaistāks un ir apbrīnas vērts. Skanējums tiek bagātināts ar ļoti plašu instrumentu klāstu un nelieliem elektronikas elementiem.

Atsevišķi izcelt dziesmas nav vērts, bet jāpiebilst, ka plūdums, kas tika minēts iepriekš, albuma otrajā pusē nedaudz tiek patraucēts. Dziesmas nav tik izteiksmīgas, kļūst monotonas un tādējādi nav pārāk atmiņā paliekošas, ko nevarētu attiecināt uz Bonxie pirmo pusi. Paklausoties iepriekšējos albumus, šķiet, ka šī problēma viņiem nav nekāds jaunums un lielākā vai mazākā mērā tika piedzīvota katrā līdz šim izdotajā platē. Pat pieredzējušais producents Gils Nortons, kurš ir strādājis ar Foo Fighters un Pixies un kurš producēja šo plati, nespēja to labot.

Atgriežoties pie ievadā uzdotā jautājuma, jāsaka, ka Bonxie noteikti nav jāvērtē kā izgāšanos, bet par to, vai šis ir viņu labākais albums līdz šim, viedokļi atšķirsies. Stornoway ar šo albumu pierāda, ka viņiem vēl ir ko teikt un norakstīt viņus ir pāragri, kas šajā brīdī viņu karjerā ir svarīgi. Ja Tales from Terra pēc vienas noklausīšanās reizes tika atlikts malā, tad Bonxie līdzīgi kā Beachcomber’s Windowsill tuvākajos mēnešos skanēs daudz.

7,5/10

Tavs komentārs