Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Swans - The Glowing Man

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 28. jūnijā

Swans ir grupa, kura neatbilst jebkādiem mūzikas grupu attīstības kritērijiem. Apvienojušies 2010. gadā, grupa ar saviem pēdējiem diviem albumiem The Seer un To Be Kind, spējuši radīt savu visu laiku labāko mūziku. Neviens viņus vairs neuzskata par konkrētu subžanru leģendām, bet gan par grupu, kura pavisam droši var pretendēt uz titulu “mūsdienu labākā eksperimentālā roka grupa”. Iespējams viņi vispār nav grupa, bet gan kāda jukušā vecumdienu mēģinājums izveidot simfonisko orķestri vai motociklistu bandu, kura gatava terorizēt vietējo ciematu iedzīvotājus ar garām vai ļoti garām dziesmām un dīvainiem, pat nedaudz pretīgiem, dziesmu tekstiem (drīzāk no konteksta izrautām frāzēm)

Pati grupa saka, ka The Glowing Man ir Swans pēdējais albums. Vismaz spēlējot šādā stilā. Un tā šķiet ļoti loģiska izvēle, jo jau ar iepriekšējo albumu To Be Kind sevi nācās pieķert pie domas “šis jau kaut kur ir dzirdēts” vai “mani šī vienveidīgā, bet toties perfekti atstrādātā Swans formula sāk garlaikot”. Jaunajā albumā, lai vai cik tas lielisks, šīs domas parādās arvien biežāk. Tāpēc tiešām ir labāk, ka šis būs grupas “pēdējais albums”, jo skaidrs ir viens — vēl vienu Swans albumu, pieturoties pie šīs formulas varētu izturēt tikai retais.

Ja The Seer pārsteidza ar apbrīnojumi gaumīgu dažādību gan noskaņas, gan mūzikas žanru ziņā, bet To Be Kind parādīja Swans smago, brutālo pusi, tad The Glowing Man ir nosacīti miermīlīgais Swans albums. Šķiet, ka grupa grib mūs ievest pamatīgā transā. Nohipnotizēt, lai atvadas no šīs grupas versijas nebūtu tik pilnas mokošu sāpju. Un tas viņiem lieliski izdodas.

Atceroties iepriekšējos divus albumus, tad tajos labākās dziesmas albumā bija pašas garākās. Arī šoreiz garās dziesmas ir izdevušās fantastiskas, bet ja jāizceļ tikai viena dziesma, tad tā ir 5 minūšu īsā When Will I Return?, kurā dzied grupas līdera Maikla Džiras sieva Dženifera. Atceroties šogad izskanējušās, bet visticamāk nepatiesās, baumas par Maiklu Džiru kā izvarotāju, dziesma rada vēl lielāku diskomforta sajūtu. Sajūtu, kuras izveidē grupu var uzskatīt par īstiem meistariem. Iespējams, jeb kura cita grupa nolemtu šādu dziesmu nekad neizdot, bet Swans kā jau tika minēts, nekad nav pakļāvušies kaut kādiem noteikumiem.

The Seer un To Be Kind ir albumi, kurus cilvēki klausīsies arī pēc desmit, divdesmit gadiem. Tie ir klasiski albumi. Lai gan The Glowing Man ir lielisks, tomēr tam krietni pietrūkst, lai to varētu likt blakus šiem albumiem. Tam vienkārši pietrūkst šīs klasisko albumu sajūtas. Katrā ziņā šis albums ir patiešām izdevies nobeigums šim grupas karjeras posmam.

8/10

Tavs komentārs