Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Nedēļas dziesmas 12/01

Intro, 2014. g. 12. janvārī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Teeth - Whatever

Lauris Anstrauts, 2012. g. 16. janvārī

Tā nu ir sagadījies, ka pavisam nejauši esmu ieguvis iespēju pievienot rakstus šajā portālā. Tad nu arī apņemos no šodienas sākt ar apbrīnojamu (ne)regularitāti to darīt. Centīšos vairāk rakstīt par mazāk zināmiem un izreklamētiem albumiem, bet, tā kā janvāris mūzikā parasti ir klusais mēnesis, starp šogad jau iznākušajiem albumiem ir pamaz interesanta materiāla, tāpēc pievērsīšos albumam, kas izdots jau pagājušā gada septembrī.

Par albumu atbildīgie mākslinieki ir Londonas elektro dīvaiņu grupa Teeth un tas izdots izdevniecības Moshi Moshi paspārnē. Muzikāli Teeth savā mūzikā jauc smagus tehno ritmus ar dažādām elektroniskām un 8bit skaņām, tam visam pievienojot traku sievietes vokālu ar pankrokam raksturīgo enerģiju. Jā, es zinu, ka dzirdot šo aprakstu daudziem uzreiz prātā nāk asociācija ar Crystal Castles, tomēr iesaku tik droši uz to nepaļauties. Lai gan tīri muzikāli abas grupas skan līdzīgi un to abu priekšgalā ir mežonīga sieviete, kas izbļauj visai agresīvi skanošus tekstus, tās tomēr ir visai atšķirīgas. Ja Ītans un Alise grib likt Tev dejot un domāt drūmas domas, tad šie jaunieši grib likt Tev dejot un ellīgi labi pavadīt laiku.

Jau albuma pirmā dziesma Confusion iesākas ar spēcīgām elektroniskām skaņām un solistes paziņojumu, ka viņus nekas neuztrauc, turpinoties kā mežonīgs ballīšgabals, kas pilns ar veco datorspēļu skaņām. Sekojošais U R 1  vairāk ir klasisks electro gabals ar apcerīgu tekstu, savukārt albuma galvenais singls Care Bear, ļoti iespējams, radīs nostaļģiju pēc dzeltenajām kasetēm, kā arī nepārvaramu vēlmi dejot (šajā brīdī man vajadzētu beigt lietot frāzes par vēlmi dejot, jo to rada gandrīz jebkurš šī albuma gabals).

Tālāk seko vēl dažas kaujas ar lāzeriem un gaismas zobeniem, līdz tiek nonākts pie albuma jaukākā (dīvaini lietot šo vārdu aprakstot šo albumu) skaņdarba This Time, kurā grupas soliste vairākas reizes atkārto vienu un to pašu tekstu, kas mūs aicina nepalikt tādiem pašiem un mainīties (pieļauju, ka uz labo pusi). Pēc šī gabala grupas vokāliste uz brīdi atkal ieslēdz savu nikno režīmu, lai pēc tam atkal nomierinātos (viņa pat bļaušanas vietā dzied!) un radītu visvairāk Crystal Castles atgādinošo momentu šajā albumā — See Spaces, kā arī vienu no albuma labākajām dziesmām Flowers, pēc tam ieejot finiša taisnē un ar albuma pēdējo gabalu iznīcinot visu iepriekšējo divu radīto mieru.

Kopumā jāsecina, ka, lai gan Teeth šajā albumā nepiedāvā neko radikāli jaunu (kāds noteikti teiks, ka šis ir so 2008), tas tik un tā izklausās pietiekami svaigi un interesanti. Paliek arī iespaids, ka, lai pilnībā novērtētu šo grupu, tā ir kādreiz jāredz dzīvajā, jo pats galvenais šī albuma pluss, manuprāt, ir nezūdošā enerģija, kas lielā daudzumā gāžas no gandrīz katras albuma dziesmas. Iesaku tiem, kam patīk smagi elektroniski ritmi, kas jaukti ar pancisku enerģiju Crystal Castles un Sleigh Bells stilā, kā arī tiem, kuriem patīk sviedraini enerģiskas ballītes izbijušās noliktavās un industriālajās telpās.

Iekš Soundcloud grupu vari atrast šeit: http://soundcloud.com/t3eth. Zemāk arī grupas vienīgais (un visai dīvainais) videoklips.

Tavs komentārs