Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Nedēļas dziesmas 22/06

Intro, 2014. g. 22. jūnijā

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Growlers - City Club

Kristaps Zvirbulis, 2016. g. 21. oktobrī

The Growlers piektais albums ir debija Cult Records paspārnē. Tā ierakstīšana un nogādāšana līdz publikas ausīm aizņēmusi daudz vairāk laika nekā iepriekšējie grupas albumi, kas varētu būt skaidrojama ar grupai raksturīgo regulāro tūrēšanas grafiku, pievienošanos jaunam leiblam un izmaiņām tās sastāvā.

City Club ir pirmais albums, kura tapšanā nav piedalījies viss grupas sastāvs. Atbildība par jauno materiālu šoreiz balstās uz solista Brūksa Nīlsena un ģitārista Meta Teilora pleciem. Daļa atbildības par jaunā ieraksta skanējumu jāuzņemas arī leibla dibinātājam un The Strokes solistam Džulianam Kasablankass, kuram uzticēta ieraksta producēšana. Jāatzīst, ka šī laulība starp populāru Kalifornijas DIY grupu un internacionāli atzītu indie roka solistu/leibla īpašnieku/producentu ir slēgta ar iepriekšēju nodomu — beidzot ienest kaut nelielu peļņu.

Ar jaunajiem blakus apstākļiem mazliet mainījies arī pats grupas skanējums. City Club ir vairāk meinstrīmam raksturīgs ieraksts nekā līdz šim izdotie. Tieši šis solis populārās mūzikas virzienā liek aizdomāties, ka šo ierakstu vieglāk būtu vērtēt neaiztiekot The Growlers līdz šim izdoto materiālu. Tas varētu būt neliels šķērslis agrinājiem klausītājiem, kam, iespējams, nāktos piemiegt acis uz pirmo klausīšanos reizi un pakāpeniski pierast pie jaunajām melodijām.

Lielāko prieku no jaunā albuma noteikti sagādā solista Brūksa Nīlsena dziesmu teksti un dziedāšanas maniere, kas ne par matu nav mainījusies un varbūt tieši tāpēc tā brīžiem liekas nedaudz neadekvāta City Club uzņemtajam virzienam. Uz to gan ir nedaudz vieglāk pievērt acis, jo ar visu attīstīšanos un sevis pilnveidošanu The Growlers joprojām pamanās iestarpināt nostaļģisku grūvu, kas veido tādu kā tiltu, starp pirmsākumiem un to, kur viņi ir tagad. Ļoti izteiktais retro vibe noteikti spēs pavilkt kā jaunos, tā arī „i was there before..“ klausītājus. Gribot negribot (vairāk jau negribot) jāpiebilst, ka arī Kasablankasa ieguldītais darbs kā producentam dažas no kompozīcijām padara par matu klausāmākas, arī izaicinošākas.

Atskatoties uz to kopumā, City Club ir kā uzticības kritiens aizmugurē stāvošas perosnas rokās. Labā ziņa ir tā, ka aiz muguras stāvošais cilvēks ir populāras grupas solists, kas sava leibla grupām dod diezgan lielu brīvību attiecībā uz radīto materiālu. Tādā veidā pilnībā nesagraujot līdz tam uzceltās smilšu pilis un palīdzot radīt jaunas.

 

7/10

 

Tavs komentārs