Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

OKTOBRIS
Coldplay — Moon Music
Confidence Man — 3AM (LA LA LA)
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
03: Thirty Seconds to Mars, Arēna Rīga
11: Pienvedēja Piedzīvojumi, Palladium koncertzāle
18: Carnival Youth, Palladium koncertzāle
19: Trentemøller, Palladium koncertzāle
26: Instrumenti, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
13: Molchat Doma, Palladium koncertzāle
17: Owen Pallett, Hanzas Perons
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 22/06

Intro, 2014. g. 22. jūnijā

Alt-J — Hunger of the Pine

Pēdējā laikā arvien retāki un retāki ir tie mirkļi, kad, klausoties jaunu mūziku, kaut kas mani patiešām pārsteidz. Ne tādā nozīmē, ka šķiet ļoti labs vai slikts, bet gan tādā, ka pārsteidz ar savu skanējumu, savu jaunradi. Jau Alt-J debijas albums bija ļoti eksperimentāls un interesants darbs, kas vietām centās no jauna nospraust žanru robežas un spēlēties ar tiem, bet Hunger of the Pine ir solis vēl tālāk. Sākot ar Mailijas Sairusas semplēšanu un beidzot ar abstraktajām skaņu un ritmu spēlēm — man gribas domāt, ka šis skaņdarbs un vēlāk sekojošais albums gana plašās masās varētu ienest skanējumu, kāds pēc gadiem pieciem būs viens no mūzikas standartiem.

/Normunds Vucāns/

Caribou — Can’t Do Without You

Ja vēl līdz šim brīdim nav atradies skaņdarbs, kas šovasar skanēs neskaitāmas reizes, tad Caribou jaunākais veikums varētu būt īstais atradums. Četrus gadus pēc augsti vērtētās debijas Swim Dens Sneits oktobrī atgriezīsies ar jaunu ierakstu — Our Love. Pirmais vēstnesis Can’t Do Without You ir viegls skaņdarbs, kas ir pilns ar spilgtiem elementiem. No sākuma līdz galam tiek samplēta frāze I can’t do without you, ko lēnām papildina sintezatoru, bungu un basa skaņas, kas kulminē vien pašā noslēgumā. Tas ir labs pieteikums rudenī gaidāmajam albumam, kā arī šīs vasaras deju himnai.

/Staņislavs Fisenkovs/

Jessie Ware — Tough Love

Brīnišķīgā britu dziesminiece Jessie Ware ir atgriezusies ar jaunu singlu Tough Love, kas būs ietverts viņas gaidāmajā otrajā studijas albumā. Dziesmas vārdu un dziedājuma ziņā tā vēl joprojām ir tā pati Džesija, taču muzikālais virziens ir manāmi sācis iemīt jaunas takas ar sintezatoru un minimālisma palīdzību. Pie tā vainojama producentu apvienība BenZel, kurā darbojas post-bass producents Two Inch Punch un Benny Blanco un kura ir nolīgta arī darbam pie jaunā albuma. Tough Love pārsteidz ar savu struktūru, jo pakāpeniski uzburtā spēcīgo jūtu vīzija dziesmas pantu laikā strauji pierimst piedziedājumā, atstājot Džesiju atkārtoti dziedam That's called tough love pie klusi pulsējošiem bītiem. Efekts ir kā skrējiens pretī aizai, kuram seko kritiens dzīlēs. Ņujorkā ierakstītais singls oficiāli tiks izdots 3. augustā, un, kā norāda pati Džesija, tieši Tough Love bija dziesma, kas iezīmēja galveno albuma virzienu, pie kura bez BenZel darbojas arī viņas iepriekšējā albuma producenti Kid Harpoon un The Invisible's Deivu Okumu, kā arī dziedātājs Eds Šīrans.

/Jana Udovenko/

The Shins — So Now What

Jūlijā kinoteātros nonāks Zeka Brafa otrā filma Wish I Was Here un tie, kuri ir pazīstami ar viņa pieeju filmu veidošanā, zinās, ka liela uzmanība tiek pievērsta skaņu celiņam. Tajā būs sastopami jaunumi no Bon Iver, Coldplay, Cat Power un The Shins, kuru jaunais skaņdarbs dzirdams arī filmas treilerī. Ar The Shins sadarbība bija jau pirms desmit gadiem iepriekšējā filmā Garden State, kas izvērtās veiksmīgi. So Now What skan sapņaināk nekā ierasta The Shins dziesma un noteikti labi papildinās Wish I Was Here.

/Staņislavs Fisenkovs/

SBTRKT — Temporary View feat. Sampha

Liekas, ka SBTRKT debijas albums iznāca pavisam nesen, bet patiesībā pagājuši jau trīs gadi. Arī viņa jaunākais singls skan tā, it kā starp to un iepriekšējo albumu starpā būtu tikai pusgads nevis veseli trīs. Ar to domāju, ka tas skan ļoti saderīgi ar debijas albuma dziesmām — tās pašas sintezatoru skaņas un ritmi, tā pati jau pazīstamā Sampha balss. Ja šī gada instrumentālais Transitions EP deva mājienus par jaunām muzikālām idejām, tad Temporary View, lai gan pagaidām nav zināms, vai tas būs atrodams viņa jaunajā albumā, liek domāt, ka otrais ieraksts varētu nemaz tik ļoti neatšķirties no pirmā, tomēr, tā kā tā skaņa bija pāris gadus priekšā savam laikam, Temporary View dzirdamais joprojām skan pat ļoti aizraujoši.

/Lauris Anstrauts/

FKA twigs — tw-ache

FKA twigs nebeidz pārsteigt ar savu unikalitāti un bagātīgajām idejām. Pēdējā laikā viņa aizrāvusies ar video režisēšanu, un šonedēļ pirmizrādi piedzīvojis viņas un Toma Bērda koprežisētais video FKA twigs dziesmas Ache remiksam — tw-ache. Tajā FKA twigs ar divu vīru palīdzību atrāda savas dejošanas prasmes (kā nekā viņa savu karjeru sāka tieši kā dejotāja), kas intīmā montāžā pielāgotas dziesmas remiksam. To, starp citu, FKA twigs arī paveikusi pati un pārvērtusi dziesmu līdz nepazīšanai, atstājot no tās vien vokāla semplus, kas ietērpti spēcīgā elektronikas slānī. Drīzumā varēsim ievērtēt FKA twigs muzikālās izteiksmes arī lielākā devā, jo 12. augustā tiks izdots viņas ilgi gaidītais debijas albums LP1.

Noklausies dziesmu šeit.

/Jana Udovenko/

Crystal Stilts — Delirium Tremendous

Aizvadītajos gados par Crystal Stilts puišu aktivitāšu trūkumu sūdzēties nevar. Vēl nav gads pagājis kopš viņu iepriekšējās plates Nature Noir izdošanas, kā viņi ir sagatavojuši mums jaunus skaņdarbus. Delirium Tremendous atgriež viņus otrā albuma In Love With Oblivion noise-pop ģitāru skanējumā, kas viņiem ļoti labi piestāvēja. Lai neatkārtotos, viņi vienmēr mēģinājuši ieviest ko jaunu, un šoreiz viņi izmēģina psihedēliju, kas visai negaidīti ieskanas skaņdarba vidū. Atmiņā paliek ne vien ģitāru akordi, bet arī solista Breda Hargeta lirikas, kurās viņš spēlējas ar vārdiem.

/Staņislavs Fisenkovs/

The Growlers — Big Toe

Jau astoņus gadus The Growlers izdod mūziku, kas iederētos kā fona mūzika reibumā pavadītām naktīm kādā no pludmales bāriem, tomēr visam kādreiz pienāk gals. Grupas gaidāmais ieraksts Chinese Fountain būs pirmais, kas ierakstīts pieklājīgā studijā, bet singls Big Toe ir pirmā norāde uz jauno skanējumu. Tajā vairs nav sastopams tas raupjais skanējums, kas pavadījis līdzšinējo materiālu, bet kopējā aina joprojām peld starp psihedēliju, kantrī un saulainām pludmalēm. Uzņemtais virziens ir kļuvis mazliet bagātāks un ar tīrāku skanējumu, tātad arī kvalitāte ir paaugstinājusies.

/Kristaps Zvirbulis/

Tavs komentārs