Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Skaņu Ceļš 31/03

Normunds Vucāns, 2015. g. 7. aprīlī

Nedēļas dziesmas 27/05

Intro, 2014. g. 27. maijā

Nedēļas dziesmas 22/04

Intro, 2014. g. 22. aprīlī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tom Vek - Luck

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 18. jūnijā

Toms Veks nav starp tiem mūziķiem, kuri cenšas būt pamanāmi, aktīvi komunicējot sociālajos tīklos, spēlējot neskaitāmus koncertus un sniedzot daudzās intervijas. Viņš klusumā un vientulībā raksta mūziku, kura pasaka par viņu daudz vairāk nekā jebkura no iepriekš minētajām darbībām. Pēc divu gadu klusēšanas kopš Leisure Seizure tūres noslēguma viņš atgriežas ar jaunu albumu — Luck.

Laika periodā starp iepriekšējo ierakstu un Luck viņš paguvis nomainīt izdevniecību no lielāsIsland Records uz Moshi Moshi Records, kas dod viņam lielāku brīvību radošajā procesā. Jau kopš paša sākuma viņu ir varējis dēvēt par "one-man band" jeb viena cilvēku grupu, un ar šo soli viņš par tādu kļūvis vēl vairāk, jo savu jaunāko veikumu Veks producē pilnībā pats. Līdz ar pārstāvniecības maiņu zudusi ir arī daļa spiediena, kas iepriekš uz viņu likta.

Atšķirībā no We Have Sound un Leisure Seizure Toma Veka trešo albumu nākas noklausīties vairākas reizes, lai uztvertu pilnībā. Viņš ļaujas vairāk eksperimentēt ar sev raksturīgiem elementiem. To var novērot, piemēram, The Tongue Avoids The Teeth, kur viņš miksē savu balsi, pakāpeniski liekot klāt tai citus instrumentus. The Girl You Wouldn’t Leave For Any Other Girl visā garumā skan akustiskā ģitāra, un Toms Veks atkārto vien dziesmas virsrakstā redzamo frāzi vēl un vēl, kas agrāk viņa dziesmās nebija sastopams.

Atkārtošanās saklausāma vairākkārt — Pushing Your Luck piedziedājumā Veks atkārtoti deklamē frāzi All you do is push your luck, apspēlējot tādējādi angļu valodā atrodamo idiomu. Ieraksta pirmajā skaņdarbā How I Meant To Know viņš šo retorisko jautājumu miksē no sākuma līdz galam, dziedot tam pāri, un noslēdz skaņdarbu tā, kā to bija iesācis. Atkārtojumi nav vērojami vien lirikās, bet gan arī pašā skanējumā, kā tas ir bijis arī viņa pērnajos darbos.

Jūtamas vēsmas no Leisure Seizure, piemēram, You’ll Stay tika sarakstīts uzreiz pēc tā izdošanas un to varētu dēvēt par pirmo singlu no Luck, kas publicēts vēl 2012. gadā. Pirmais oficiālais singls Sherman (Animals In The Jungle) varētu iepatikties A Chore cienītajiem, jo tam piemīt līdzīga struktūra un Veka dziedājums. Savukārt otrā singla Broke aranžējums un skaņas atgādina debijas plates We Have Sound skaņdarba Cover ievadu.

Viena no lietām, kas vienmēr ir palikusi atmiņā no Toma Veka mūzikas, ir lirikas. Tās ir vienkāršas un, pateicoties arī viņa balsij, viegli iegaumējamas. Luck gadījumā jāizceļ Let’s Pray, kur viņš aicina lūgt visus dievus, kā arī lūgt, lai kāds no tiem tiešām ir īsts un tajā visā ir jēga. Tādā garā viņš turpina uzskaitīt lietas, par kurām būtu vērts lūgt. Brīžiem šķiet, ka viņš savu klausītāju cenšas motivēt vai mierināt, ko viņš panāk, runājot tieši un neizvairoties jeb pa taisno. Kādā no intervijām viņš ir atzinis, ka frāzes, kuras viņš ievieto savās lirikās dažkārt nav nemaz viņa teiktas, bet gan kaut kur nejauši dzirdētas un izteiktas dažādās nozīmēs.  Vekam viņa lirikās tas vienmēr ir paticis.

Luck var vērtēt kā loģisku turpinājumu tam, ko viņš ir darījis iepriekš. Albums var likt vilties tiem, kuri sagaida tādas pērles, kādas bija atrodamas Leisure Seizure. Viņš vēl joprojām trāpa uz īstiem sintezatora taustiņiem, ģitāra stīgām, bet eksperimentu un meklējumu rezultātā skanējums ir ieņēmis citādāku formu. Neskatoties uz to, Toms Veks turpina radīt, kā kāds izdevums minēja, inteliģentu popmūziku, un viņa multi-instrumentālista talants nav zudis.

7/10

Tavs komentārs