Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Rīgā uzstāsies Džeks Vaits

Intro, 2018. g. 22. maijā

Intro.lv piecgades labāko albumu top 25

Intro, 2015. g. 15. jūnijā

Skaņu Ceļš 27/01

Normunds Vucāns, 2015. g. 30. janvārī

Intro skaņa 2015

Intro, 2015. g. 21. janvārī

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2014. g. 2. jūlijā

Nedēļas dziesmas 29/06

Intro, 2014. g. 29. jūnijā

Nedēļas dziesmas 22/06

Intro, 2014. g. 22. jūnijā

Jack White - Lazaretto

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 19. jūnijā

Nedēļas dziesmas 11/05

Intro, 2014. g. 11. maijā

Nedēļas dziesmas 05/05

Intro, 2014. g. 5. maijā

Mēneša albums: aprīlis

Intro, 2014. g. 3. maijā

Nedēļas dziesmas 28/04

Intro, 2014. g. 28. aprīlī

Nedēļas dziesmas 07/04

Intro, 2014. g. 7. aprīlī

Nedēļas dziesmas 27/02

Intro, 2014. g. 27. februārī

Nedēļas dziesmas 26/08

Intro, 2013. g. 26. augustā

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 22/04

Intro, 2014. g. 22. aprīlī

Jack White — Lazaretto

Džeks Vaits atrādījis jau otro dziesmu, kas tiks iekļauta viņa otrajā soloalbumā Lazaretto un jau atkal jāsaka, ka greizi nav aizšāvis. Ieraksta tituldziesma pamatu pamatos ir ģitārroks Vaita labākajās tradīcijās, taču parāda arī viņa iemīļotos sānsoļus, kad sešstīgu instruments tiek nolikts malā — sintezatoru iespēles, taures un neilgi pirms noslēguma arī gana daudz vijoles. Lai arī tas var likties nedaudz haotiski, vairāk vai mazāk Džeks ir spējis visus elementus savienot tā, lai dziesmu drīzāk varētu nosaukt par pašpārliecinātu, episku stāstu, nevis par sasteigtu skaņu kompilāciju. Katrā ziņā, dziesma ir gana laba, lai pārliecība, ka albums neliks vilties, būtu vēl dziļāk akmenī iekalta.

/Gundars Zaburdajevs/

Charli XCX — Boom Clap

Charli XCX ir starp māksliniekiem, kuriem noteikti nevar pārmest sēdēšanu bezdarbībā. Vēl pat īsti nav pagājis gads kopš viņas debijas albuma iznākšanas, bet jau jūnijā viņa plāno izdot nākamo. Tam visam pa vidu meitene ir pamanījusies arī ierakstīt dziesmu filmas The Fault In Our Stars skaņu celiņam, kas, iespējams, jaunajā albumā nemaz nebūs iekļauta. Pieminētā dziesma, ar nosaukumu Boom Clap, skan ļoti līdzīgi materiālam, kas bija dzirdams debijas ierakstā. Šeit ir nedaudz mazāk saharīna kā jaunā albuma pirmajā singlā SuperLove (kas gan noteikti nebija zemē metams), bet Charli talants rakstīt dziesmas, kas viegli aizķeras prātā (skatīt I Love It) ir tikpat pamanāms kā vienmēr. Līdzīgi kā daudzas citas viņas dziesmas, Boom Clap ir uzskatāms piemērs tam, ka popmūzika var būt pat ļoti baudāma, ja tā veidota ar pareizajiem nolūkiem.

/Lauris Anstrauts/

Tom Vek — Sherman (Animals In The Jungle)

Angļu izcelsmes multi-instrumentālists Toms Veks pēc nelielas pauzes atgriežas ar jaunu singlu Sherman (Animals In The Jungle). Tas ir pirmais vēstnesis no jūnijā gaidāmā, trešā Toma Veka albuma Luck. Lai gan iepriekšējais veikums, manuprāt, bija solis uz priekšu viņa daiļradē, tas guva sliktākus komerciālos panākumus un kritiskāki pret to bija dažādi mūzikas izdevumi. Trešajā platē viņš, šķiet, turpinās Leisure Seizure aizsākto — atmiņā paliekoši sintezatori, izteikts bass un spēcīga balss, kuru ar kādu citu sajaukt būtu pagrūti. Sherman (Animals In The Jungle) ir spilgts skaņdarbs, kas noteikti ir pelnījis izskanēt uz daudzām deju grīdām.

/Staņislavs Fisenkovs/

Deftones — Smile

13. aprīlī, precīzi gadu pēc bijušā Deftones basista Čī Čenga nāves, plašākai sabiedrībai beidzot tika atrādīta Smile no albuma Eros, pie kura grupa strādāja pirms liktenīgās avārijas 2008. gadā. Īpašumtiesību dēļ (Warner Bros. Records kompozīcijas aizvākšanu no Youtube sākuši gana aktīvi) nav skaidrs, vai un kad mēs dzirdēsim vēl kaut ko no šīs plates, taču jācer, ka nesaskaņas tiks atrisinātas gana drīz, jo Smile ir viena no interesantākajām grupas dziesmām. Tā vienlaikus ir ļoti deftoniska un tajā pašā laikā netipiska, radot kombināciju, kas liek vēlēties dzirdēt pārējo Eros materiālu.

/Normunds Vucāns/

Yuck — Southern Skies

Jau pērn, kad grupu pameta viens no tās līdzdibinātājiem — Daniels Blūmbergs, tika skaidri paziņots, ka apvienība plinti krūmos nemetīs. Blūmbergs, būdams grupas solists un dziesmu līdzautors, bija neatņemama Yuck sastāvdaļa, bet, kārtējo reizi pametot kādu no saviem projektiem, viņš tuvojas tam, lai tiktu iekļauts vienā sarakstā ar „bēgošo līgavu” Džūliju Robertsu. Sameklējuši aizvietotāju Eda Heiza personā, Yuck devās turē un nupat kā klajā laiduši jaunu EP — Southern Skies. Tituldziesma no minētā mazalbuma min uz jau iepriekš iesoļotā grupas skanējuma. Ģitāru vadīts indie roks, tikai šoreiz teicējs cits. Makss Blūms, kļuvis par grupas līderi, nevar piedāvāt tādu vokālu kāds ir Blūmbergam, bet idejiski nav uz mutes kritis. Bieži vien solistam un līdzautoram, pametot grupu, zūd tās identitāte. Southern Skies ir pirmais solis pretī jaunam posmam grupas daiļradē un Blūmam ir visas iespējas pierādīt, ka grupas līdzšinējie panākumi nebūtu iedomājami bez viņa ieguldījuma.

/Kristaps Zvirbulis/

Glass Animals — Pools

Oksfordas kvartets jau kādu laiku mūs aplaimo ar kompozīcijām, kas uzdzen patīkamas tirpas. Izdevuši dažus EP ar ko nodzīt kārumu, Glass Animals nākuši klajā ar singlu no gaidāmā debijas ieraksta ZABA. Šo tīkamo eksperimentālā indie grupu saulītē iznesis neviens cits kā producents kā Pols Epvorts, kas saistīts ar tādiem māksliniekiem kā Adele, Florence and the Machine un citiem populāriem izpildītājiem. Iepriekš tika minēts, ka grupas solistam Deivam Beilijam problēmas sagādājusi uzstāšanās un pat ierakstu sesijas, ko varēja just Gooey dziesmu tekstos. Jaunais singls Pools sevī ietver mazliet atbrīvotāku ritmu, kas arī ļāvis Beilijam atbrīvoties mazliet vairāk, jo viņa vokāls kļuvis daudz dzīvīgāks. Kopējais skanējums joprojām ir saviļņojošs un izjusts, kas tikai pastiprina cerības, ka ZABA vilties neliks.

/Kristaps Zvirbulis/

Ben Khan — Youth

Modernās tehnoloģijas ir padarījušas dzīvi krietni vieglāku jauniem mūziķiem, jo mūzikas ierakstīšanai un izplatīšanai tagad ir nepieciešams krietni mazāk resursu kā agrāk. Atsevišķos gadījumos tās ir sliktas ziņas (par to dažreiz varat lasīt mūsu Nopietni nenopietnajos blogos), bet bieži vien tam ir visai pozitīvs efekts, jo tādā veidā esam iepazinuši daudzus lieliskus māksliniekus. Pēdējos gados internets ir ļāvis mums iepazīties ar vairākiem pašproducētiem dziedātājiem, piemēram, Jai Paul un Bipolar Sunshine, un kā nākamais šajā sarakstā ir Bens Kāns. Šis jaunais dziedātājs no (protams) Londonas savus pirmos ierakstus stādīja priekšā pagājušajā gadā, un tie nekavējoties izpelnījās palielu uzmanību gan no mūzikas apskatniekiem, gan klausītājiem — katra no viņa Soundcloud atrodamajām dziesmām klausīta vismaz 200 000 reižu. Savu karjeru gan viņš attīsta visai uzmanīgi un pirmo oficiālo EP izdos maija sākumā. Tā pirmais singls Youth ir līdz šim labākais, kas no viņa dzirdēts, un tajā sajaucas hip-hopa ritmi, r&b vokāli un popmūzikas estētika, ar nelielu devu elektronikas. Rezultāts ir ļoti lipīgs un saulainam gada laikam atbilstošs, nedaudz atgādinot jau pieminētā Jai Paul mūziku, tikai iekrāsotu košākos toņos.

/Lauris Anstrauts/

Tavs komentārs