Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
26: Instrumenti, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
13: Molchat Doma, Palladium koncertzāle
17: Owen Pallett, Hanzas Perons
23: Camouflage, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
06: Efterklang, Tu jau zini Kur.
JANVĀRIS
29: Kautkaili, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Atstrādāta ik nianse: atskats uz festivālu Summer Sound

Rolands Paeglis, 15. augustā

Festivālu vasara joprojām turpina uzņemt apgriezienus, un pīķa punkts, šķiet, tika sasniegts aizpagājušās nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā Liepājā, kur tika aizvadīts šī gada Summer Sound. Tas, kā jau ierasts, piedāvāja muzikālu kaleidoskopu, kurā ko sev tīkamu varēja atrast gan kārtīga roka fani, gan popmūzikas cienītāji, repa entuziasti un jaunatklājumu tīkotāji.

Festivāla organizācija — augstā līmenī

Lai mūzikas festivālu pilnvērtīgi izbaudītu, ar iespaidīgu izpildītāju listi vien ir par maz — svarīgi, lai apmeklētāju sagaida patīkama pieredze teju ik uz soļa. Summer Sound organizatori par to bija parūpējušies jo īpaši. Divu dienu garumā atrast akmeņus, kurus mest viņu lauciņā, praktiski nebija iespējams. Jau sākot ar mediju kartes izņemšanu, patīkami iepriecināja neliela formāta laminēta festivāla karte un koncertu grafiks, kuru uzkārt kaklā, lai vienmēr zinātu, kur un kas šobrīd notiek. It kā sīkums, bet — ļoti noderīgs un patīkams. Ar profesionālu un, kas būtiski, arī neuzbāzīgu darbību izcēlās apsardzes darbinieki. Ja nu tomēr jācenšas atrast kāda darvas karote kopējā festivāla noskaņā, tad tie bija pirmajā vakarā pārāk iekarsušie apmeklētāji, kuru triekšanās uz kādu no gaidītākajiem koncertiem spēja aizkaitināt ne vienu vien klātesošo, kurš grib izjust rāmāku gaisotni. Jāsaprot gan, ka Summer Sound savā būtībā ir krietni enerģiskāks pasākums par, piemēram, ģimenēm draudzīgo Labu Dabu.

Vismaz visi manis apmeklētie koncerti notika tiem paredzētajos laikos teju minūti minūtē, ļaujot iztikt bez nīkšanas vai pārmērīgas skriešanas no viena koncerta uz otru. Arī skatuvju izkārtojums bija pārdomāts, pludmales smiltīs atrodoties divām lielākajām skatuvēm un klubam, savukārt parka zonā atradās skatuves, kur baudīt alternatīvāku skanējumu mazākos pūļos. Pateicoties šim sadalījumam ar piecām skatuvēm, Summer Sound būtībā piedāvāja piecus dažādus festivālus vienkopus. Uz galvenās Summer Sound skatuves kāpa festivāla hedlaineri un zināmākie mākslinieki, Flor de Cana skatuve savā pakājē uzņēma repa fanus, Mežpils skatuves tuvumā skanēja galvenokārt Latvijas populārās mūzikas pērles, bet Extravaganza skatuve pulcēja alternatīvākās grupas. Savukārt Klubs++ piedāvāja karstu ballīti abu nakšu garumā līdz pat rīta gaismai. Šāda pieeja palīdzēja pie katras skatuves pulcēt līdzīgi domājošos, palīdzot izvairīties no pārlieku lieliem pārgājieniem no vienas skatuves uz citu. Koncertu laiki bija ļoti pārdomāti, ļaujot noklausīties teju visu, ko vien sirds kāro.

Muzikālais rasols, kas iet pie sirds ikvienam gardēdim

Jau ieskicēju par daudzšķautņaino un plašo muzikālo piedāvājumu Summer Sound festivālā, taču izcelšanas vērti ir virkne atsevišķu koncertu. Uz Mežpils skatuves mūzikas gardēžu ausis lutināja Satellites LV — viena no Latvijas mūzikas joprojām gaumīgākajām rokgrupām. Pie vainas droši vien pats festivāla sākums (satelīti uz skatuves kāpa 19:30, uzreiz aiz tās atklājējiem Indygo), taču negatīvā ziņā pārsteidza ļoti nelielais klausītāju pulks, kas, šķiet, nepārsniedza vien dažus desmitus cilvēku. Lai gan Satellites LV uzstāšanās iztika bez ekspresīva šova, to, kā ierasts, bija patīkami vērot un klausīties visā tās garumā.

Lielāko daļu no festivālā tobrīd esošajiem varēja manīt pie Flor de Cana skatuves, kur klātesošo pūli lutināja Fiņķis ar sev ierasto, ļoti enerģisko un eksperimentālo skanējumu, kas tiek papildināts ar dzīvajiem instrumentiem — tās ir pāris no būtiskākajām iezīmēm, ar kurām viņš atšķiras uz kopējās reperu jūras. Fiņķis Summer Sound ietvaros arī kārtējo reizi apliecināja, ka ir viens no piemēriem, kā izpildītājam saprasties ar publiku, pauzēs starp dziesmām ar to sarunājoties kā ar vecu, sen pazīstamu draugu.

Tālākā vakara gaitā uz galvenās skatuves Astro'n'out pierādīja, kāpēc šobrīd ir viena no aktuālākajām popgrupām Latvijā, klātesošajiem sniedzot labi sabalansētu koncertu, tajā apvienojot jaunu cilvēku enerģiju, perfektu skanējumu, hitu izlasi un kārtīgu publikas iekustināšanu — kā izrādās, tam nebūt nav vajadzīgi pavisam svaigi, ar basiem pārpildīti skaņdarbi.

Sestdien, starp citu, patīkamu piedāvājumu varēja izbaudīt ikviens, kurš tobrīd atradās Liepājā — no plkst. 10.00 līdz 16.00 festivāla teritorija bija atvērta katram interesentam bez maksas. Arī šajā laikā klātesošajiem bija pieejami vairāki augstvērtīgi koncerti uz trīs dažādām skatuvēm. Otrajā festivāla dienā Flor de Cana skatuves priekšā ievērojamu cilvēku pūli vienkopus savāca Wiesulis un sangvn, izpildot gan jaunākās kompozīcijas no nesen iznākušā albuma En Prise, gan arī jau zināmus hitus, kuriem līdzi bļāva sanākušo tūkstošu balsis. Wiesulis ar sangvn un visu sev apkārt esošo komandu Summer Sound ietvaros kārtējo reizi pierādīja, ka ir viens no šī brīža karstākajiem mūziķiem Latvijā, līdz šādam stāvoklim nonākot, pateicoties neatlaidīgam darbam un patiesai mīlestībai pret mūziku.

15 minūtes vēlāk uz galvenās skatuves kāpa Very Cool People, klātesošajai publikai piedāvājot gaumīgu skanējuma eklektiku, sākot ar fankmūzikas labākajās tradīcijās ieturētiem gabaliem un beidzot ar eksperimentālu skanējumu. Kā ierasts grupas koncertos, arī šoreiz dzirdams bija plašs skaņu spektrs — gan ļoti jaudīga pūšamo instrumentu sekcija, gan bungu dārdi, gan vēl, un vēl, un vēl… turklāt to visu papildināja spilgtas vizualizācijas.

Ļoti enerģiski savu koncertu aizvadīja repa apvienība Kreisais Krasts — dziesmu listē bija iekļautas gan jau par latviešu repa klasiku kļuvušas kompozīcijas (piemēram, A Kas Ta Man), gan jaunākie grupas hiti, tostarp #FleKKsinonem. Viena no Kreisā Krasta veiksmes atslēgām noteikti bija uz skatuves atdotā enerģija visa koncerta garumā, turklāt — no ikviena uz skatuves kāpušā mākslinieka (kā zināms, Kreisais Krasts izceļas ar ļoti plašu komandu).

Par visai iespaidīgu šovu pirms Robina Šulca parūpējās Bermudu Divstūris, ikvienam klātesošajam ļaujot nodoties dejām pie karstiem ballīšu hitiem, kurus ikdienā varbūt arī mēdzam neklausīties, taču, tos izdzirdot uz šāda mēroga skatuves, kājas pašas no sevis metas dejās. Taču īpaši izcelt visa festivāla ietvaros vēlos somu reperi Käärijä. Šis tīrradnis uz repam veltītās skatuves aizvadīja fantastisku koncertu, stundas garumā ne sekundi nesamazinot intensitāti. Viņa performance un muzikālais stils, starp citu, nedaudz atgādināja mūsu ziemeļu kaimiņu Tommy Cash — tas ir unikāls, pašironisks un bezkaunīgs, sapludinot dažādus muzikālos žanrus un izceļoties ar spilgtu ārieni, ko daudzi cilvēki iepazina 2023. gadā Eirovīzijā, kur Käärijä izcīnīja 2. vietu. Viņa uzstāšanās bija gluži kā paraugstunda, kā izpildītājam radīt nepastarpinātu saikni ar klausītājiem — esot tiešam, ironiskam, enerģiski uzlādētām un ieinteresētam.

 

Šķiet, nebūs melots, apgalvojot, ka Summer Sound šobrīd ir Latvijas (un, ļoti iespējams, arī Baltijas) vērienīgākais un labākais festivāls, kas pulcē daudzšķautņainu un krāšņu mūziķu klāstu, parūpējas par perfektu organizatorisko pusi, kā arī piedāvā burvīgu festivāla norises vietu. Ja vēl nezināt, ko darīsiet nākamā gada 1. un 2. augustā, silti iesaku jau laicīgi iegādāties biļetes — šobrīd tās pieejamas par īpaši draudzīgām cenām.
 

Foto: Santa Glušina

Cik kopumā cilvēku apmeklēja šo vasaras pasākumu? Bijām sestdienà, ļoti patika pasākuma atmosfēra! Par brīvu pieejamais Lielajās ūdens gan negāja pie sirds.

Ieva 2024. gada 19. augustā, 13:43

Tavs komentārs