Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Ceļojumi reibinošajā mūzikas pasaulē

Iveta Sēbriņa, 2010. g. 27. septembrī

Kā gadījies kā ne, nejauši iekļuvu šī gada studentu paradīzē. Šis pasākums man vienmēr ir licies tāds nedaudz dīvains. It kā nosaukums skaists, pasākums pārdomāts, bet lielākā daļa publikas ir neaprakstāma. Nekārtības, kautiņi, cilvēki, kuri iet līgodamies jau 21:00. Nemaz nerunājot par apkārtni nākamajā rītā — dzīvojot netālu no norises vietas, nevar vien brīnīties, cik tomēr cilvēki ir vulgāri. Asiņainas salvetes, saplēstas pudeles, tukšas cigarešu paciņas, izsisti kāpņutelpu stikli, „iezīmētā” teritorija uz ielu stūriem. Īsta mūsdienu studentu bohēma.

Bet šoreiz ne par negatīvo, kaut gan iesākums šķita drūms un pasākumā neatrados ļoti ilgi, tomēr šo to ieguvu. Līdz šim vēl nebijušas un neaprakstāmas izjūtas man radīja grupa Mimicry (Igaunija), kas uzstājās uz Rock skatuves. Industriālā mūzika mani nekad nav uzrunājusi, bet šī grupa tā savādi mani ievilka dejā un pilnīgi citādā pasaulē.

Apvienības mērķis ir radīt satriecošu ballīšu mūziku, lai pamodinātu klausītājos vēl līdz šim neizjustas emocijas. Agresīvi un pašpārliecināti, ekspresīvi un citādi, Mimicry jauc kopā electroclash un psihodēlisku tehno, etniskos ritmus un garage rock.

Mimicry iekļuva 2.vietā Baltic Music Chart 07/08. Dziedātājs Kene Vernik bija pirmajā desmitniekā Estonian Idol. Viņu dziesma “New” šobrīd ir viena no finālistēm Igauņu Eirovīzijai 2010, vēsta Studentu Paradīzes programma. (atļaušos palabot — Kene Vernik ir sieviešu kārtas dziedātāja, nevis dziedātājs, kā mums to norāda zinošie Studentu Paradīzes preses pārstāvji).

Grupu veido:

Kene Vernik — vokāls;
Jaanus Telvar — vokāls;
Paul Lepasson — taustiņinstrumenti, programmēšana;
Timmo Linnas — ģitāra.

Pēc grupas uzstāšanās, kaut kā atgriežoties realitātē, nedaudz sanāca arī parunāties ar vienu no grupas dalībniekiem Paul Lepasson. Arī viņš, tāpat kā viņa grupas mūzika, bija nedaudz atkarību izraisošs — it kā jauks puisis ar siltu smaidu, bet tomēr viņā jūtams kaut kas svešāds, bet tajā pašā laikā intriģējošs. Ne velti saka, ka mūzika cilvēku izmaina un ietekmē. Viņš pats atzinās, ka viņus nejauši uzaicinājuši un īsti nezina, kas notiek pārējā pasākumā, bet publika likusies tikpat atvērta kā vienmēr (jāpiebilst, ka šī nebija pirmā reize, kad mūziķi uzstājušies Latvijas plašumos).

Uzskatu, ka mēs pārāk reti pievēršam uzmanību tam, kas mums notiek kaimiņu valstu mūzikā un vairāk ietekmējamies no vadošo valstu pasniegtā.

Lūk arī dziesma Heat:

 

Otra, kura iepatikās ir Escape, enjoy my little pickles :

 

Liels paldies Aleksim par piespēlēto biļeti un iespēju iekļūt pasākumā par brīvu, paldies arī Mārtiņam un Dāvim, kuri mani aizrāva aizraujošā dejā pie šīs grupas, kā arī paldies Ermanim par to, ka viņš svētdienas vakarā nejauši  pajautāja, vai es gadījumā nedzirdēju Igauņu grupu (tad arī tika noskaidrots nosaukums, kuru nekādi nespēju iegaumēt).


Pilnīga miskaste ir šis pasākums. Mans vienīgais mērķis bija mauciski pieliet mūli un pat pēc mērķa izpildīšanas Studentu Paralīze izskatījās pēc lēta klubu mēsla. Žēl tos 5 latus.

Kandavas varonis 2010. gada 27. septembrī, 22:21

Man šķiet, ka tāds mērķis kā tev bija lielākajai daļai, kas lika no turienes nozust.

Iveta Sēbriņa 2010. gada 28. septembrī, 12:24

Pasākuma programma nemaz citu mērķi neparedzēja. Grigaļa vadītie konkursi vien atgādināja, ka studentu paralizēšana ir jāturpina. Es gan pats nakts vidū arī aizlaidos prom - tik ļoti šaušalīgi tur bija.

Kandavas varonis 2010. gada 28. septembrī, 18:12

Nezinu, nezinu, man šķiet, ka pirmajiem kursiem tā ir iespāja kopā nodzerties, vismaz tā tas izskatījās gan pirms, gan pasākuma laikā, gan pēc tā.

Statistika liecina, ka vecākie kursi šo pasākumu neapmeklē. Laikam nākamgad pat par brīvu neiešu... Bet mūzikas ziņā šo to varēja paklausīties.

Iveta Sēbriņa 2010. gada 29. septembrī, 10:47

Kādi vēl kursi? :) Tur procentuāli lielāko daļu sastādīja vidusskolnieki.

Un arī manis nākamgad šajā pasākumā nebūs.

Kandavas varonis 2010. gada 29. septembrī, 20:50

Nu tas arī fakts..

Nākamgad jātaisa kaut kas līdzīgs kā uz taisīja Negativus.

Taisam nākamgad alternatīvu Studentu Paradīzei.

Iveta Sēbriņa 2010. gada 30. septembrī, 09:00

Tavs komentārs