Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļojumi reibinošajā mūzikas pasaulē - BONOBO

Iveta Sēbriņa, 2011. g. 14. novembrī

 

Maldoties lielajos jūķābes (lasi — youtube) džungļos, meklēju ko tādu, kas pirms tam kaut kur dzirdēts, taču nepietiekami novērtēts, lai uzreiz iegultos manos mūzikas plauktiņos — varbūt tāpēc, ka vienkārši piemirsās.

Tad nu lūk — nejauši uzgāju izpildītāju Bonobo, no kura repertuāra vienu vai divas dziesmas biju dzirdējusi, ciemojoties pie saviem kaimiņiem. Tik nesaprotami izvēlētājā playlistē — sākot ar mūsdienu pop pārstāvjiem, pa vidu nejauši nonākušām The Beatles dziesmām, beidzot ar mūziku, kuru var klausīties ja nu vienīgi braucot ar BMW markas auto, atradās arī kas interesants.

Lai arī cik brīžiem konservatīva ir mana mūzikas gaume, kas periodiem ir vienkārši nemainīga un vienmuļa, tad pēc dažiem mūzikas atklājumiem, Bonobo noteikti tiks ierindots pie mūzikas, kuru klausīšos svētdienās, kad vienkārši gribas līdz sirds dziļumiem ierakties kādā pavisam mistiskā pasaulē, kur var dejot ar tikpat mistiskiem pasaku tēliem. Nedaudz psihodēliski izklausās, bet nav tik traki. Katram jau no mums pienāk brīdis, kad gribas būt vienam — it īpaši pēc kārtīgas darba nedēļas, kurai sekojušas tikpat kārtīgas un rokenrola vērtas  brīvdienas. Tāpēc, lai uzņemtu spēkus pirms kārtējās darba nedēļas, gribās ierušināties 10 segās un neviena netraucētai braukāties pa nomierinošās mūzikas ceļiem. Zinu, ka Tev arī ir gadījušās tādas dienas. Lai gan parasti šādām svētdienas izklaidēm es priekšroku dodu klasiskajiem jazz pārstāvjiem kā Aretha Franklin, Ella Fitzgerald un pat Ray Charles tik emocionāli pārņemtajai klavierspēlei, šī svētdiena nedaudz atšķīrās no pārējām.

Bonobo ir britu (jā, atkal esmu atpakaļ pie britiem) izpildītājs, kurš aktīvi sācis darboties deviņdesmito beigās, galvenokārt līdz mūsdienām ir atbraucis kā DJ un producents, savus sintētiskos materiālus rada, piesaistot dažādus māksliniekus, kuri katrs spēlē noteiktu instrumentu. Lai gan sākotnēji klausoties, nepārprotami gribās bļaut: „CHILL OUT, CHILL OUT”, tomēr jāatzīst, ka britu mūziķis rada mūziku no dažādiem stiliem, noteikti kā pavadošās balsis, kā arī daudz citus elementus izvēloties jazz stilā. Arī pavadošās balsis viņš izvēlējies diezgan mērķtiecīgi. Viena no dīvām, kuru viņš tik ļoti vēlējies saviem skaņdarbiem piemērot kā balsi ir meitene vārdā Bajka (izrunā — biker). Balss īpašniece nāk no Vācijas un dzied daudz un dažādiem jazz un jaunā(lasi — new, nu)  jazz mūzikas radītājiem.

Lai arī kādā sajūsmā pats Bonobo (Simon Green) ir par šo meiteni, viņš ne velti saviem skaņdarbiem vēlāk piesaistīja Andreya Triana, kuras balss noskaņa nepārprotami tuvināta Bajkai, taču paklausoties vairāk par minūti, nevar neapbrīnot Andreya Triana vokālu, kas tik harmoniski saplūst ar visu pavadījumu, neatstājot vietu nevienai nopūtai. It sevišķi dziesmā Stay the same:

Vēl viens projekts Bonobo un Andreya Triana izpildījumā, kuru noteikti vajadzētu noklausīties ir Hotoa:

Iesaku noteikti Tev izmēģināt svētdienas (svētdiena var būt jebkurā dienā) relaksējošās īpašības ar šāda tipa mūziku, dēļ kuras man brīžiem skrien trīsas, jo liekas, ka tā aizskar to neatklāto, kas mīt katrā no mums. 

Tiešām laba mūzika! :) Paldies!

Smaidīgā 2011. gada 14. novembrī, 20:09

Labi, ka noderēja ;)

Iveta Sēbriņa 2011. gada 14. novembrī, 20:11

Bono Bo

Rūdolfs Sietiņš 2011. gada 14. novembrī, 20:18

Šis tas der, šis tas ne visai ( video nr. 3). Un vēl, kādu mūziku tad Tu iesaki klausīties braucot ar BMW? :)

Ansis 2011. gada 14. novembrī, 20:19

Rūdolf?

Iveta Sēbriņa 2011. gada 14. novembrī, 20:22

Ansi - nu kā parasti tas notiek - jo skaļāk, jo labāk, jo nesaprotamāk :D

Iveta Sēbriņa 2011. gada 14. novembrī, 20:22

Tad saki, ka ar BMW braucot jāizvēlas "nesaprotamāka" mūzika? Vai tas ies kopā ar vispārējiem par BMW braucēju stereotipiem? :)

Ansis 2011. gada 14. novembrī, 20:38

Smuka mūzika, derēs ne tikai braucot ar BMW :)

DaZe 2011. gada 14. novembrī, 20:46

Ansi - esi mani noķēris, esmu stereotipiska pēc velna :)

vienkārši nereti dzirdēta mūzika no BMW markas auto (konkrēti - jaunieši, ap gadiem 20, braucot uz kādu klubiņu) :D un tā man ir pagaidām nesaprotama :D

Iveta Sēbriņa 2011. gada 14. novembrī, 20:54

DaZe - derēs dažādām situācijām :)

Iveta Sēbriņa 2011. gada 14. novembrī, 20:56

Man kā +/- 20 gadīgai BMW lietotājai, likās tā neko. Patika.:)

Santa 2011. gada 15. novembrī, 10:06

Esmu laikam iebraukusi ar to savu piemēru par BMW :D

Lai vai kā mīļie - prieks, ka jums patika!

Iveta Sēbriņa 2011. gada 15. novembrī, 11:46

Tavs komentārs