Cita mūzika - skaņas mums apkārt
Mūsdienīgas mūzikas koncepts lēnām mainās, aizvien biežāk īstu bungu un ģitāru vietā izdzirdam macbook radītas skaņas (un Skrillex ne velti saņēmis sešas Grammy balvas!). Ja mūzika pēc būtības ir skaņu māksla, tad kāpēc gan mūsu priekšstatiem par to, kas ir mūzikas instruments un kas ir labs skaņdarbs, jāaprobežojas ar tradicionālo? Pāris lieliski piemēri tam, ka mūziku var radīt no jebkā, tikai žēl, ka šādiem muzikāliem eksperimentiem vienmēr būs daudz mazāk piekritēju kā komerciālajai mūzikai.
Stomp ritma mūzika
Jebkuram, kurš kaut nedaudz interesējas par mūziku, ritma apvienība Stomp nav sveša. Šobrīd darbojoties trīs daļās grupās— viena Lielbritānijā un divas Ziemeļamerikā — pa 6 līdz 8 cilvēkiem, Stomp spēj radīt ne tikai mūziku no atkritumu tvertnēm, slotām, iepirkumu ratiņiem u.t.t., bet arī ļoti skatāmu šovu. Tāpat arī Stomp dalībnieki regulāri organizē darbnīcas skolās, rehabilitācijas centros un pēc pasūtījuma.
Djego Stoko atklāj ikdienas skaņu celiņu
Gribot negribot, liela daļa cilvēku ir dzirdējuši Djēgo Stoko skaņdarbus, un paši to neapzinās. Itālijā dzimušais komponists, skaņu inženieris un izpildītājs piedalījies dažādu filmu un video spēļu skaņu celiņu tapšanā, kā piemērus minot Sherlock Holmes, Tron: Legacy, Assassin’s Creed Brotherhood u.c. Bet laikam jau arī tad, ja cilvēkam ir tāds darbs, jāatrod kādas izklaides iespējas. Tā nu Stoko izklaidējas, līdzīgi kā Stomp, radot mūziku no ikdienišķiem priekšmetiem. Īpaši skaists ir ķīmiskajā tīrītavā radītais skaņdarbs.
Citi labumi atrodami Stoko mājas lapā http://www.diegostocco.com/
Kokiem palīdz runāt mākslinieks Traubeks
Bartolomaus Traubeks nav mūziķis, bet gan visai jauns vācu mākslinieks, tāpēc viņa skaņdarbi ir ne tikai audiāli, bet arī vizuāli baudāmi. Ievērību Traubeks iemantoja 2011. gadā, kad projekta Gadi video bija Vimeo staff pick — plašu atskaņotājs lasa/spēlē gadu gredzenus no koka ripām. Izklausās tieši pēc tāda brīnumskaista dramatisma, ko varētu sagaidīt no pieredzējuša.. koka.
Vēl visvisādi projekti Traubeka mājas lapā http://traubeck.com/
Isungseta ziemas burvība
Ja var spēlēt kokus, var spēlēt arī ledu. Norvēģis Terje Isungsets ir mazliet fanātisks ledus mūzikas instrumentu darinātājs, kas, jāatzīst, tomēr skan diezgan iespaidīgi. Vēl jo vairāk, Isungsets kopā ar vēl pāris mūziķiem savus ledus instrumentus spēlē uz fjorda, nakts laikā, turklāt neaizmirsīsim par ziemeļblāzmu. Pēc šādiem saskaitāmiem summa nemaz nevar iznākt negatīva — ziema in it’s best tavām ausīm! Šo skaņu dēļ ir vērts vēl nedaudz atlikt pavasari.
Daudz kā forša mājas lapā: http://isung.no/ice/
Džo Penna mūzika, kas liek pasmaidīt
Džo Penna dēvē sevi par MysteryGuitarMan. Būtībā gluži vienkārši kārtējais pierādījums tam, ka tad, ja darīsi to, kas tev patīk, un būs jautri, atradīsies vēl kāds, kuram tas patiks. Koncentrējies uz YouTube video veidošanu, Penna šad tad izmet arī kaut ko muzikāli pavisam nesliktu. Vērtējumam — burbuļplēves, ģitāras un repa sinerģija.