Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Cita mūzika - skaņas mums apkārt

Sanita Kacuba, 2013. g. 4. martā

Mūsdienīgas mūzikas koncepts lēnām mainās, aizvien biežāk īstu bungu un ģitāru vietā izdzirdam macbook radītas skaņas (un Skrillex ne velti saņēmis sešas Grammy balvas!). Ja mūzika pēc būtības ir skaņu māksla, tad kāpēc gan mūsu priekšstatiem par to, kas ir mūzikas instruments un kas ir labs skaņdarbs, jāaprobežojas ar tradicionālo? Pāris lieliski piemēri tam, ka mūziku var radīt no jebkā, tikai žēl, ka šādiem muzikāliem eksperimentiem vienmēr būs daudz mazāk piekritēju kā komerciālajai mūzikai.

Stomp ritma mūzika

Jebkuram, kurš kaut nedaudz interesējas par mūziku, ritma apvienība Stomp nav sveša. Šobrīd darbojoties trīs daļās grupās— viena Lielbritānijā un divas Ziemeļamerikā — pa 6 līdz 8 cilvēkiem, Stomp spēj radīt ne tikai mūziku no atkritumu tvertnēm, slotām, iepirkumu ratiņiem u.t.t., bet arī ļoti skatāmu šovu. Tāpat arī Stomp dalībnieki regulāri organizē darbnīcas skolās, rehabilitācijas centros un pēc pasūtījuma.

Djego Stoko atklāj ikdienas skaņu celiņu

Gribot negribot, liela daļa cilvēku ir dzirdējuši Djēgo Stoko skaņdarbus, un paši to neapzinās. Itālijā dzimušais komponists, skaņu inženieris un izpildītājs piedalījies dažādu filmu un video spēļu skaņu celiņu tapšanā, kā piemērus minot Sherlock Holmes, Tron: Legacy, Assassin’s Creed Brotherhood u.c. Bet laikam jau arī tad, ja cilvēkam ir tāds darbs, jāatrod kādas izklaides iespējas. Tā nu Stoko izklaidējas, līdzīgi kā Stomp, radot mūziku no ikdienišķiem priekšmetiem. Īpaši skaists ir ķīmiskajā tīrītavā radītais skaņdarbs.

Citi labumi atrodami Stoko mājas lapā http://www.diegostocco.com/

Kokiem palīdz runāt  mākslinieks Traubeks

Bartolomaus Traubeks nav mūziķis, bet gan visai jauns vācu mākslinieks, tāpēc viņa skaņdarbi ir ne tikai audiāli, bet arī vizuāli baudāmi. Ievērību Traubeks iemantoja 2011. gadā, kad projekta Gadi video bija Vimeo staff pick — plašu atskaņotājs lasa/spēlē gadu gredzenus no koka ripām. Izklausās tieši pēc tāda brīnumskaista dramatisma, ko varētu sagaidīt no pieredzējuša.. koka.

Vēl visvisādi projekti Traubeka mājas lapā http://traubeck.com/

Isungseta ziemas burvība

Ja var spēlēt kokus, var spēlēt arī ledu. Norvēģis Terje Isungsets ir mazliet fanātisks ledus mūzikas instrumentu darinātājs, kas, jāatzīst, tomēr skan diezgan iespaidīgi. Vēl jo vairāk, Isungsets kopā ar vēl pāris mūziķiem savus ledus instrumentus spēlē uz fjorda, nakts laikā, turklāt neaizmirsīsim par ziemeļblāzmu. Pēc šādiem saskaitāmiem summa nemaz nevar iznākt negatīva — ziema in it’s best tavām ausīm! Šo skaņu dēļ ir vērts vēl nedaudz atlikt pavasari.

 

Daudz kā forša mājas lapā: http://isung.no/ice/

Džo Penna mūzika, kas liek pasmaidīt

Džo Penna dēvē sevi par MysteryGuitarMan. Būtībā gluži vienkārši kārtējais pierādījums tam, ka tad, ja darīsi to, kas tev patīk, un būs jautri, atradīsies vēl kāds, kuram tas patiks. Koncentrējies uz YouTube video veidošanu, Penna šad tad izmet arī kaut ko muzikāli pavisam nesliktu. Vērtējumam — burbuļplēves, ģitāras un repa sinerģija.

Tavs komentārs