Glee mixtape volume 2

Lai gan pērn biju drošs, ka noteikti veidošu šo miksteipu, šogad par tā nepieciešamību domāju pietiekami ilgi. Maksimāli debila seriāla autoru rīcība, publiski apvainojot visus, kuri neļauj izmantot savu mūziku šovā (brīžiem liekas, ka Raienam Mērfijam un kompānijai Glee prestiža palieku graušana ir teju vai pašmērķis) un vairāki ļoti neloģiski sižeta risinājumi (īpaši atceroties to, ka otrā sezona sākās ar kvalitatīviem stāstiem), piemēram, otrās sezonas beigās, kur nekam no notikušā nebija jēgas nedz 2., nedz nākamo sezonu kontekstā (to varētu rādīt ikvienam rakstniekam kā pamācību par to, kā nedrīkst plānot līdz šim svarīgāko epizodi seriālā) bija galvenie iemesli, lai, iespējams, turpmāk ignorētu šo seriālu. Tomēr par spīti daudzajiem mīnusiem, muzikāli viņi pagājušā gada laikā sadarīja pietiekami daudz ko jauku, tāpēc piedāvāju Jums, manuprāt, interesantāko dziesmu izlasi. Ceru, ka Jums patiks!
Miksteipu var noklausīties šeit.
Iekavās aiz dziesmas nosaukuma ir oriģinālais izpildītājs/grupa.
1. Empire State Of Mind (Jay Z & Alicia Keys)
Diezgan droši var teikt, ka tieši šis gabals ir principā sinonīms visai pagājušās sezonas domai un jēgai, tas definēja to virzienu, kurā dosies Glee. Tas bija lielisks gada sākums, kas iezīmēja pāris veiksmīgas sērijas. Par to, kas notika tālāk, jau izteicos...
2. Teenage Dream (Katy Perry)
Pirmo, bet pavisam noteikti ne pēdējo reizi šīs izlases laikā saku, ka Glee versija ir labāka par oriģinālu. Tā kā 2. gadā tika daudz vairāk iedziedātas dažādas komerciāla popa kompozīcijas, to sasniegt nez nebija tik grūti. Turklāt nevar noliegt — a cappella praktiski vienmēr izklausās labi!
3. Just The Way You Are (Bruno Mars)
Salīdzinot ar citiem (jeb pareizāk sakot citām) meinstrīma popa spīdekļiem (Gaga, Keša utt.) Marsa jaunskungs ir gluži vai galvastiesu pārāks. Seriālā gan viņa izpildījumu pārspēt neizdevās, jo tie abi ir praktiski identiski, bet tāpat — šis ir labāks par daudziem citiem viņu izpildītajiem gabaliem.
4. Pure Imagination (Willy Wonka & The Chocolate Factory)
Vēl viens skaņdarbs, kura kaverversija ir praktiski identiska (vismaz pavadījuma ziņā) oriģinālam. Man vienmēr ir paticis šis klasiskais skaņdarbs, tā kā neko nesačakarējot, arī šī versija man patīk.
5. (I’ve Had) The Time Of My Life (Bill Medley & Jennifer Warnes)
Vēl viens klasisks gabals, par kura jauno izpildījumu negribas izteikt pārsteidzīgus slēdzienus (noteikti atceraties dažas neapdomības pērn). Jebkurā gadījumā, atkal klasika nav sačakarēta.
6. Silly Love Songs (Paul McCartney & Wings)
Kā jau iepriekš rakstīju, ar a cappella versiju ir grūti nošaut garām, turklāt tik saldai, pozitīvai un naivai popmūzikai tas brīnišķīgi piestāv!
7. Toxic (Britney Spears)
Manuprāt, šī ir viena no visu laiku pateicīgākajam dziesmām, kaverversiju veidošanai — zinu vismaz 10, kuras ir labākas par oriģinālu (šo ieskaitot). Bez šaubām, viena no sezonas labākajām dziesmām, ja vien nepievērš uzmanību Lorenas neloģiskajai uzvedībai, kas zinot to, kāda viņa būs vēlāk, ir liels vatafaks.
8. Start Me Up/Livin’ On A Prayer (The Rolling Stones/Bon Jovi)
Šo es nevarēju neielikt eRoka kolektīva dziļās cieņas un lielo simpātiju pret matu roka leģendu Džonu Bonu Džovī. Interesanti, ka tāpat kā pērn, arī šogad ieraksta kvalitāte viņa vienīgajai dziesmai seriālā ir zema. Tas tikai apstiprina aizdomas — arī otrā dīķa krastā viņu ciena un mīl!
9. Thriller/Heads Will Roll (Michael Jackson/Yeah Yeah Yeahs)
Biju ļoti patīkami pārsteigts, cik labi viņi samiksēja kopā abas šīs dziesmas, arī šis ir jāmin kā viens no sezonas svarīgākajiem priekšnesumiem. Pat neskatoties un visai dīvaino kontekstu, kādā tā tika izpildīta, šīs ir lielisks mešaps!
10. Telephone (Lady Gaga & Beyonce)
Šis savu vietu izlasē ir atradis galvenokārt tāpēc, jo konteksta ziņā tā bija viena no vislabāk iekļautajām dziesmām, turklāt no tās pēc tam tika radīts labs stāsts. Muzikāli, protams, tas nekas īpašs nav.
11. Dog Days Are Over (Florence And The Machine)
Kā jau vairākkārt iepriekš, arī šajā atrast 10 atšķirības salīdzinot ar oriģinālu varētu būt problemātiski. Cita starpā jāpiebilst, ka šī ir viena no divām kompozīcijām, kas ir iekļautas miksteipā tā labskanības un secīguma dēļ.
12. Light Up The World (oriģināldziesma)
Diezgan parasts pops, ar ko noslēdzās 2. sezona. It kā jau tas nav slikts pops, bet vai man vienīgajam liekas, ka tādas kvalitātes skaņdarbs nedrīkstētu būt viena no divām (vismaz pēc sižeta) gada svarīgākajām dziesmām?
13. Marry You (Bruno Mars)
Neskatoties uz dziesmas kopējo muļķību un neloģisko izpildīšanas vietu ( vai tiešām rakstnieki var iedomāties kāzas, kurās pie altāra līgavu atved dziedošu jauniešu bariņš?), man nākas atzīt, ka tas bija arī diezgan interesants risinājums, kā dēļ šī epizode un dziesma paliek atmiņā.
14. I’m Not Gonna Teach Your Boyfriend How To Dance With You (Black Kids)
Ir vienmēr patīkami redzēt, kā viņi vismaz mēģina izpildīt tiešām kvalitatīvu indie, jo tas notiek pagalam reti. Arī par šo biju patīkami pārsteigts, jo The Twelves remiksa kavers izklausās ne sliktāk par oriģinālu!
15. Stop! In The Name Of Love/Free Your Mind (The Supremes/Eu Vogue)
Šis ir otrais gabals, kurš savu vietu miksteipā ir atradis vairāk kopējā skanējuma, nevis savas kvalitātes dēļ. It kā jau nav slikti, bet kāda Bon Jovi dziesma mešapā iederas labāk.
16. The Only Exception (Paramore)
Vēl viena dziesma, kura savu vietu šeit ir izpelnījusies pateicoties loģiskai scenāristu darbībai. Protams, nekas īpašs tas nav, tomēr izpildījums ir diezgan jauks. Vairāk par vienu reizi pēc kārtas gan diez vai kāds no Jums to vēlēsies klausīties, bet tas ir tikai loģiski.
17. Isn’t She Lovely (Stevie Wonder)
Tiešām laba dziesmas versija, galvenokārt pateicoties lieliskajam pavadījumam. Vēl viens klasisks ieraksts, kuru viņi veiksmīgi adaptējuši, pieliekot kaut ko savu, bet neatņemot tam sākotnējo dvēseli.
18. One Of Us (Joan Osborne)
Diezgan bezpretenciozs kavers vienai no nepelnīti aizmirstākajām deviņdesmito dziesmām. Arī šoreiz nekas nav sabojāts, un tas laikam arī ir galvenais.
19. Need You Now (Lady Antebellum)
Starp daudzām stipri viduvējām komerciālā popa dziesmām, kuras viņi ir izpildījuši reizēm izdodas atrast arī kaut ko labu. Need You Now, manuprāt, ir viena no pēdējo gadu labākajām popdziesmām (nejauciet, šeit es runāju par meinstrīma popu), kas godam nopelnīja savu Grammy. Bez īpašām izmaiņām, bet arī Glee versija ir jauka.
20. Billionaire (Travie McCoy & Bruno Mars)
Laikam esmu dzīvojis un dzīvoju pilnīgā tumsonībā (es gan to saucu par laimi), bet šo gabalu pirmo reizi dzirdēju tieši Glee. Tagad arī es zinu, kā jūtās visi divpadsmitgadnieki, kas pirmo reizi dzird, teiksim, dažādus deviņdesmito leģendāros skaņdarbus šajā šovā. Patīkami! Bet ja par dziesmu, tad jāsaka, ka šī versija ir daudz labāka par oriģinālu.
21. P.Y.T. (Pretty Young Thing) (Michael Jackson)
Pirmkārt, jāuzteic producenti par to, ka viņi neķeras klāt Karaļa svētajiem singliem, tā vietā izvēloties kaut ko no otrā ešelona, ar ko eksperimentēt drīkst, un par ko neviens netiks nosodīts. Un jāsaka, ka viņiem ir sanācis labi!
22. Loosing My Religion (R.E.M.)
Uzreiz piebildīšu, ka fiziski šo miksteipu izveidoju vēl pirms ziņas par grupas izjukšanu, tāpēc ir dubults prieks, ka šo dziesmu neatsijāju. Domāju, ka leģendārā trio priekšā par šo kaverversiju viņiem nav jākaunas!
23. Forget You (Cee Lo Green)
Kurš gan būtu domājis, ka Gvineta Paltrova tik labi dzied? Lai vai kā, šis izpildījums esot pamatīgi iepaticies arī pašam dziesmas autoram, kas nepārsteidz — viņa visu paveica lieliski! Vien žēl, ka cenzūras dēļ netika iedziedāta īstā versija — domāju, ka tā viņas izpildījumā būtu vēl spēcīgāka!
24. Friday (Rebecca Black)
Nevarēju nenoturēties un neielikt mūsu visu mīļākās dziedātājas labāko (vienīgo?) dziesmu. Nezinu, kā viņi to ir izdarījuši, bet šī versija pat ir klausāma. Starp citu, nezinu gan vai tā ir patiesība, bet ir dzirdēts, ka izpildītāji esot pamatīgi izsmējuši Friday un to uztvēruši kā parodiju... Ja tā, visu cieņu par iznākumu!
25. I Follow Rivers (Lykke Li)
Gluži tāpat kā ar I’m Not Gonna Teach Your Boyfriend How To Dance With You, arī par šī izpildīšanu šovā esmu patiesi priecīgs, jo TIK labas dziesmas viņi izpilda reti. Nedaudz gan žēl, ka seriāla versiju izbojā pietiekami neloģiskais scenārijs (jau atkal, vai varat ko tādu iedomāties?), taču ieraksts izklausās lieliski!
26. Animal (Neon Trees)
Ja ievada daļā var just instrumentu trūkumu, tad pēc tam tas jau pārvēršas par plusu. Vēl viens piemērs tam, ka reizēm viņi māk ielikt īstās dziesmas īstajā laikā, lai sižets dotos pareizajā virzienā.
27. Somewhere Only We Know (Keane)
Vēl viens no sezonas spilgtākajiem muzikālajiem mirkļiem, kurā viss ir savās vietās. Man ĻOTI patīk oriģināls (par to, cik zemu Keane ir nolaidušies, esmu rakstījis jau vairākkārt, tāpēc neatkārtošos), tāpēc tas varētu būt viens no iemesliem manai sajūsmai par šo versiju.
28. Rolling In The Deep (Adele)
Bez šaubām, viena no šī gada himnām, kura diemžēl pateicoties pārlieku lielai atskaņošanai ir apnikusi, šķiet, ikvienam. Šī versija gan ir jāatzīmē, jo pavadījums (jebšu tā neesamība) dziesmu pamatīgi uzlabo. Starp citu, nedrīkst aizmirst, ka ar šo šovā atgriezās vienīgais „ļaunais” tēls, kurš spēj ienest krāsas un aizraujošus sižeta pavērsienus seriālā.
29. Get It Right (oriģināldziesma)
Viena no divām oriģināldziesmām, kas perfekti iederējās sižeta līnijā un kurām bija jēga. Jauks pops, kura tekstā lieliski parādīta tēla rīcība — neko vairāk par to mēs nemaz negaidām no šī seriāla, tāpēc ir žēl, ka šādu kombināciju viņi mums nesniedz bieži.
30. Pretending (oriģināldziesma)
Ja vien scenārija autori pirms tam nebūtu paspējuši vismaz 85 reizes sačakarēt Fina un Reičelas attiecību sižetu, šim gabalam varētu būt potenciāls kļūt par visa seriāla līdz šim svarīgāko dziesmu. Diemžēl viņi to ir izdarījuši, tāpēc no seriāla viedokļa tā ir diezgan bezvērtīga, no muzikālā — arī nekas īpašs, jauka, bet ikdienišķa popdziesma.
31. Looser Like Me (oriģināldziesma)
Gluži kā Don’t Stop Believin’ pirmajā sezonā, Looser Like Me ir otrās svarīgākā dziesma. Tās tekstā ir iekļauti visi iemesli, kāpēc mēs skatāmies šo seriālu (nešaubos, ka ikvienam neskaitāmas reizes ir bijusi vēlme pārtraukt to darīt, tomēr kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ mēs turpinām, līdz redzam kaut ko lielisku), un arī visādi citādi šī varētu būt Glee himna. Labi nostrādāta!
Kā bonusu pievienoju divas viņu dziesmas (tās nav iekļautas miksteipā), pēc kuru noklausīšanās rodas jautājums — kas pie velna darās to autoru galvās?
Mixtape varat lejuplādēt šeit.
Lielākais sūds kas domāts maziem biksēs čurājošiem zidaiņiem.
Akinators 25. septembrī, 11:38