Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ieskats aizvadītajā Isle of Wight festivālā

Māris Boss, 2010. g. 16. jūnijā

Isle of Wight pirmo reizi tika sarīkots 1968. gadā. Gadu vēlāk līdz ar Boba Dilana un citu tā laikmeta zvaigžņu piedalīšanos tas kļuva par amerikāņu Vudstokas līdzinieku Eiropā. Bobam Dilanam sekoja arī The Who un Džimijs Hendrikss. 1970. gadā salinieki gan izlēma pasākumu aizliegt. Tas tika atjaunots tikai 2002. gadā, tomēr 8 gadu laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem un oriģinālākajiem Eiropā.

Interesantu mirkļu šogad bija pietiekami daudz, tāpēc piedāvājam Top 5 pēc eroks.lv ieskatiem:

1) Par šova elementiem parūpējās Editors, uzstāšanās sākumā inscenējot solista Toma izšaušanu no lielgabala. Šo rindu autors ir redzējis divas šīs grupas uzstāšanās festivālos, tāpēc atliek secināt, ka Apvienotajā Karalistē ansamblis koncertiem laikam pieiet ar citu attieksmi... Tiesa, puiši mazliet pārcentās, jo koncerta laikā bija redzams, ka Toms ir savainojis kaklu.

2) Koncertu sniedza arī britu sintīpopa dāmu duets Shakespear's Sister, kura skaņdarbus tik ļoti iecienījusi Latvijas dogmatiskākā radiostacija Radio Skonto. Dāmas pierādīja, ka pulveris vēl sauss, turklāt viņu ģērbšanās stils joprojām palicis izteikti oriģināls.

3) Pēc 4 gadu pārtraukuma Ņujorkas garage rock revival zvaigznes The Strokes atkal bija nozīmīga festivāla hedlaineru statusā. Koncerts bija ļoti enerģisks, par spīti Džuliana traumētajai kājai...

4) Starp nepatīkamākajiem pārsteigumiem jāmin Blondie uzstāšanās. Kā raksta britu prese, Debijai Herijai joprojām piemīt new wave laikmeta šarms, toties vokāls esot galīgi izčākstējis. Tajā pat laikā tiešām lielisku priekšnesumu sniedza vēl vieni mūzikas dinozauri — Spandau Ballet.

5) Tomēr neviens nespēja sacensties ar festivālu noslēdzošo Seru Polu Makartniju. Bijušais Liverpūles četrinieka dalībnieks spēlēja gan The Beatles, gan Wings zelta fondu, kā arī izrādīja cieņu vienai no festivāla ikonām — Džimijam Hendriksam, atskaņojot daļu no Purple Haze un veltot arī nelielu runu. Koncerts bija vienkārši izcils!

Tavs komentārs