Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Šī brīža dvēseles stāvoklis – Mystery Jets

Iveta Sēbriņa, 2010. g. 5. septembrī

Tā kā šis ir pirmais mans ieraksts portālā eroks.lv, gribēju padalīties ar saviem ceļojumiem reibinošajā mūzikas pasaulē

Pirms kāda brīža sāku meklēt jaunus mūzikas apvāršņus un atklāju tā saucamā „mīkstā roka” grupu Mystery Jets, ko pirms pāris gadiem biju jau dzirdējusi, bet nekad tā līdz galam nebija bijis laika ieklausīties, un pēc vienas dziesmas muļķīgi nospriedu, ka tādas būs arī visas pārējās un, ka šī no pārējām Britu popsīgā roka grupām sevišķi neatšķirsies.

Sāku atkal pievērsties grupai, kad dzirdēju, nu jau pasaules slaveno dziesmu — Dreaming of Another World.

 

Sāku ziņkārības pēc nedaudz pētīt. Ar katru dziesmu, katru faktu, katru ģitāras stīgas skanējumu, sāku arvien vairāk šo grupu virzīt uz sava topa augšgalu un, pašlaik liekas, ka viņi ir pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa

Viena no lietām, kas piesaistīja, bija rotaļīgais mūzikas spēlēšanas stils. Bieži tiek mainīti mūzikas instrumenti, gandrīz katrā dziesmā tiek iesaistītas visas grupas balsis. Citreiz solo dzied Bleins Harrisons (Blain Harrison), citās dziesmās Viljams Rees (William Rees), kas atkal maina skanējumu, bet tajā pašā laikā tas viss liekas tik pareizi, vispār reti kad esmu redzējusi, ka šāda lieta patiešām spēj izdoties. Protams, ka katra grupa rada kaut kādu savu pasaulīti un sajūtas, taču šī ir viena no retajām, kurām šī radītā pasaule ir tik sasodīti dīvaina, ka pat izraisa vieglu atkarību.

Otra lieta, kuru vēlos uzsvērt, ir tā, kā grupa skan dzīvajā. Ļoti bieži esmu vīlusies, koncertos saprotot, ka ierakstu studijas mūsdienās tiešām spēj ļoti daudz ko panākt. Diemžēl MJ koncertus vēl neesmu apmeklējusi, bet, spriežot pēc daudziem video, kuri filmēti, kad grupa spēlē bez tehniskiem uzlabojumiem, patīkami konstatēt, ka skanējums krasi nemainās. Ne balsis, ne mūzika kopumā.

Bieži mēdzu iedalīt mūziku divos „plauktiņos”. Vienā ir mūzika, kuru tu vēlies klausīties tikai kompānijā, pasākumā, saspiestā trolejbusā. Otrā plauktā stāv mūzika, kuru patīkamāk ir klausīties vienam. Šo grupu es mēģinu ielikt abos, bet ar noslieci uz laiku, kad gribas domas sakārtot.

Mystery Jets mūzika ir atvērusi durvis uz citu pasauli. Šo mūziku, it īpaši albumu „Twenty One”, iesaku tiem, kuriem gribas paklausīties vienkārši skaistu mūziku šajā rudenīgajā laikā, bet tiem, kuriem gribās dzirdēt ko nedaudz psihedēliskāku un citādākus Mystery Jets, iesaku jauno albumu „Serotonin”.

Un šeit arī būs dziesma Half in Love with Elizabeth. Enjoy!!!

                         

Apsveicu ar debiju eRokaa! Labs raksts. :)

jumts 2010. gada 7. septembrī, 14:44

Paldies Jumts!!! :)

Iveta Sēbriņa 2010. gada 7. septembrī, 15:18

Skaisti! Lai daudz iedvesmas nākamajiem! :))

zharina 2010. gada 7. septembrī, 19:26

ak, paldies!! :)

Iveta Sēbriņa 2010. gada 7. septembrī, 21:30

Tavs komentārs