Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot Tallinn Music Week dalībniekus: 3. daļa

Normunds Vucāns, 2017. g. 28. martā

Jau pavisam drīz, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Igaunijas galvaspilsēta Tallina jau devīto gadu pēc kārtas kļūs par vienu no svarīgākajiem punktiem Eiropas mūzikas kartē, jo tajā norisināsies ikgadējais mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week. Tā kā šogad pasākuma ietvaros uz desmitiem skatuvju visā pilsētā kāps gandrīz 240 izpildītāji no 33 valstīm, līdz pat festivāla sākumam Intro.lv piedāvās iepazīties ar, mūsuprāt, nozīmīgākajiem no tiem, kuru priekšnesumus Tallinā palaist garām nevajadzētu nekādā gadījumā.

Less Acrobats

Uzstāsies: Sestdien, 1. aprīlī, 15:15 Viru Keskus

Sestdien, 1. aprīlī, 19:00 Kino Soprus

Līdzīgi kā pirms pāris gadiem, kad Tallinn Music Week viesojās cita Izraēlas grupa Lola Marsh, arī viņu tautieši Less Acrobats tieši pirms koncerta Igaunijā būs dzirdami arī Latvijā, uzstājoties bārā I Love You ceturtdienas vakarā. Tas, protams, nav iemesls, kāpēc šī grupa būtu jāredz TMW ietvaros, taču šoreiz to ir svarīgi atzīmēt, jo pie mums gana reti viesojas tiešām foršas, bet mazas un principā vispār nezināmas grupas. Less Acrobats sāka kā ģitārmūzikas kvartets, taču pašlaik savam skanējumam ir pievienojuši arī hiphopa un r’n’b elementus, tādējādi ne tikai kļūstot muzikāli daudz interesantāki un daudzveidīgāki, bet arī radot kokteili, kam līdzīgu pat pasaules kontekstā ātrumā ir grūti nosaukt.

Trad.Attack!

Uzstāsies: Piektdien, 31. martā, 21:00 Russian Cultural Centre

Vien pāris gadu laikā Trad.Attack! ir kļuvusi par vienu no populārākajām grupām Igaunijā, ļoti atšķiroties no jebkā cita, kas ir līdzīgi pieprasīts, tajā pašā laikā arī pamatīgi izceļot un popularizējot tautas mūzikas skaņas. Viņus pirmo reizi redzēju Tallinn Music Week 2014. gadā, salīdzinoši neilgi pēc grupas dibināšanas, taču jau tad bija jūtams, ka trio lieliski spēj vadīt un strādāt ar pūli un viņiem pievērsta milzīga uzmanība gan no kritiķu, gan parasto klausītāju puses. Nemelošu — toreiz šis projekts pat dzīvajā mani neaizrāva, taču trīs gadu laikā daudzas upes ir aiztecējušas, viņi ir uzstājušies teju 30 valstīs, snieguši simtiem koncertu, savākuši kaudzi Igaunijas mūzikas balvu, kam it kā būtu jāapliecina apvienības augstā gatavības pakāpe. Lai vai kā arī būtu, šis būs nenoliedzami kvalitatīvs un intriģējošs koncerts!

Jennie Abrahamson

Uzstāsies: Ceturtdien, 30. martā, 20:00 Sinilind

Zviedru laumiņa Dženija Abrahamsone 2015. gadā daudziem, tostarp šo rindu autoram, sagādāja vienu no patīkamākajiem pārsteigumiem Positivus festivāla ietvaros, taču pēc šī koncerta par dāmu nekas daudz dzirdms nebija. Nevarētu teikt, ka pēdējo gadu laikā viņas karjera būtu piedzīvojusi strauju izrāvienu — tā vietā lai izdotu savu solo materiālu, viņa ļoti daudz tūrēja kopā ar Pīteru Geibrielu un Peter, Bjorn & John, kas lieliski apliecina mūziķes kvalitātes, taču nedod daudz pašas atpazīstamībai. Nu viņa atkal vēlas strādāt pie tās audzēšanas, kā rezultātā februārī tika izdots albums Reverseries, kas ir desmit salīdzinoši vienkāršu un tiešu, bet spēcīgu popdziesmu apkopojums. Pat tad, ja ierakstā šī dāma Tevi nepārliecina, dod iespēju viņai varēšanu parādīt dzīvajā — tur atklājas pavisam cita Dženija.

Tavs komentārs