Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
AUGUSTS
Foster the People — Paradise State Of Mind
Beabadoobee — This Is How Tomorrow Moves
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
18: The Prodigy, Wondersala
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 7. daļa

Intro, 2017. g. 29. jūnijā

Jau šīs nedēļas beigās kalendārā jūniju nomainīs jūlijs, kas nozīmē, ka vienpadsmitais Positivus festivāls ir jau pavisam tuvu. Tomēr vēl nedaudz laika līdz tam ir atlicis, tāpēc turpinām rakstu sēriju par festivāla māksliniekiem. Tāpat kā iepriekš, arī šajā reizē centīsimies tuvāk iepazīstināt ar trim no festivāla programmā atrodamajiem vārdiem.

Bucharest

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Palladium skatuves

Lai arī grupas nosaukums varētu likt domāt, ka Bucharest dalībnieki ir rumāņi, tā nav — šī četrotne nāk no Izraēlas pilsētas Telavivas. Bucharest spēlē mierīgu, pat nedaudz romantiski skanošu indīroku, kurā vokālista Denija Finkentala balss brīžiem atgādina gan 1970. gadu pankroku, gan 1950. gadu rokenrolu, savukārt skanējumā var samanīt gan Blur, gan aizokeāna indie iezīmes. Visu caurvij arī neliela deva psihodēlijas, kas liek domāt, ka Bucharest vieta Positivus programmā varētu būt ļoti laba izvēlēta — vēla svētdienas pēcpusdiena, kad jāuzkrāj spēki vēl pēdējam vakaram un ir vēlme iesildīties ar kaut ko skaistu un mierīgu. Šķiet, ka Bukareste ne no Bukarestes šo darbu varētu paveikt pat ļoti sekmīgi.

/Gundars Zaburdajevs/

AraabMUZIK

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Electric Room skatuves

Sampleru pavēlnieks AraabMUZIK Latvijā vienreiz jau ir pabijis, un bija plānota arī viņa otrā ierašanās reize, pie tam, tieši Positivus festivālā, bet viņa uzstāšanās pirms diviem gadiem tika atcelta. Tomēr šogad viņš ir gatavs ierasties Salacgrīvā un atdot parādu, ieņemot vienu no galvenajām vietām Electric Room skatuves programmā. Viņa priekšnesumos parasti sajaucas hiphops un elektroniskā mūzika, iekļaujot gan viņa paša, gan citu producentu skaņdarbus un veidojot remiksus dzīvajā ar MPC sampleru palīdzību. Tos viņš izmanto visai oriģinālā veidā, un uz skatuves notiekošais dažbrīd atgādina cīņu starp mūziķi un instrumentu. Tāpēc domāju, ka viņa uzstāšanās varētu būt interesanta arī tiem, kas nav pazīstami ar viņa spēlēto mūziku, jo grūti noliegt, ka tas, ko viņš dara ar sampleriem ir virtuozi un dažbrīd pat mazliet neticami.

/Lauris Anstrauts/

Trad.Attack!

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Pēdējo gadu laikā Trad.Attack! ir strauji audzējuši savu atpazīstamību, nu jau viennozīmīgi esot ja ne populārākā, tad viena no populārākajām kaimiņvalsts grupām pavisam noteikti. Viņu skanējumā saplūst folkmūzika, pasaules mūzikas vēsmas un pat šis tas no modernā indie, veidojot kombināciju, kas aizrauj pārsteidzoši daudz cilvēku, turklāt īpaši pārliecinoši izklausās dzīvajā. Man pašam šo trio ir sanācis redzēt dzīvajā reizes piecas, un katru reizi esmu pārsteigts par to, cik ļoti harizmātiski viņi ir un cik pārsteidzoši sekmīgi spēj aizraut pat tos klausītājus, kas ikdienā šādai mūzikai mestu līkumu. Jā, visdrīzāk Trad.Attack! nav grupa, ko aktīvi gribēsies drillēt braucot uz vai no Salacgrīvas, taču esmu drošs — skaņas, kas plūdīs no galvenās skatuves piektdienas pēcpusdienā daudziem iedos pirmo īsto festivāla sajūtu.

/Normunds Vucāns/

1. daļa (Pixies. Mew un Ray BLK)

2. daļa (Maximo Park, Kamasi Washington un Nothing But Thieves)

3. daļa (Alt-J, Cigrettes After Sex un The Lumineers)

4. daļa (Kingdom, Jose Gonzalez un Austra)

5. daļa (Rae Sremmurd, Eska un Get Your Gun)

6. daļa (Grandmaster Flash, JP Cooper un Rhye)

Tavs komentārs