Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Kā 4chan palīdzēja radīt jaunu žanru - intervija ar Zeal & Ardor

Kārlis Arājs, 2017. g. 17. jūlijā

Tikko tepat kaimiņos (Anīkšķos, Lietuvā) aizvadīts ekstrēmā rokenrola festivāls Devilstone. Daudziem apmeklētājiem, ieskaitot šo rindu autoru, no visa festivālā redzētā tieši projekta Zeal & Ardor koncerts ir palicis atmiņā vislabāk. Galu galā, sakombinēt vienā grupā black metālu un spirituālo mūziku, kas raksturīga melnādainajai kultūrai, šķiet neiespējami, taču Zeal And Ardor tas izdodas. Tāpēc priecājāmies, kad starp koncertiem izdevās noķert grupas solistu Manuelu Gaņjē un pārmīt ar viņu pāris vārdus.

Šī grupa (Zeal & Ardor) nav jūsu pirmais muzikālais projekts, bet ir kļuvis par visveiksmīgāko. Vai ir plāni to turpināt, vai arī šis ir viena albuma projekts?

Mums ir plāni turpināt šo projektu, taču mēs apzināmies, ka popularitāte, ko mēs ieguvām ar šo albumu (Devil Is Fine), var būt ļoti īslaicīga. Taču mēs gribam turpināt šo projektu, jo mums pašiem ļoti patīk spēlēt kopā.

Kā radās ideja sajaukt kopā tik dažādus žanrus (Spiritual un Black metal)?

Kādu dienu man bija garlaicīgi un es biju noguris no iepriekšējās grupas, tādēļ iegāju 4chan /mu/ sadaļā un ierakstīju, lai cilvēki iedod divus dažādus žanrus, un es ierakstīšu dziesmu, sajaucot šos žanrus. Kāds ierosināja black metal un negro spiritual mūziku. Man tas šķita ļoti fascinējoši, tādēļ nolēmu šo ideju paturpināt un tā arī attapos ar Zeal & Ardor. Es pat nevaru lepoties ar to, ka izdomāju žanru, kurā spēlēju.

Patlaban gan pasaule, gan ASV atrodas vēsturisku krustceļu priekšā. Cik svarīgi, jūsuprāt, ir tas, ka mūziķi ir politiski atbildīgi un ar savu mūziku pauž politiskus vai sociālus viedokļus?

Tas ir bīstami! Ir svarīgi, lai mūziķi būtu izglītoti, bet ir ļoti slikti, ja mūziķi cenšas pateikt klausītājiem, ko domāt un ko darīt. Galu galā, viss, ko mūziķi dara, ir taisa skaistas skaņas, viņi nav kvalificēti izteikt viedokļus par politiku. Bet ja tu kā mūziķis pacel šādas tēmas un ļauj cilvēkiem pieņemt pašiem savus lēmumus, tas ir labi. Bet es personīgi nekad negribētu citiem cilvēkiem norādīt, ko domāt.

Jūs šeit esat uz šo dienu (sestdienu). Vai plānojat doties uz kādas citas grupas koncertu?

Mēs jau aizgājām uz Warbringer koncertu, es arī ļoti gribu redzēt Satyricon, un patiesībā es arī ļoti gribu redzēt māksliniekus, kas uzstāsies tieši pēc mums Suicideoscope. Aizvakar es sēdēju 4chan un iepazinos ar viņu vokālistu, abi sapratām, ka uzstājamies vienā festivālā, vienā dienā.

Tūrējot sanāk uzstāties ar citiem māksliniekiem, kuri ir palikuši atmiņā vislabāk?

Prophets of Rage — trīs leģendāras grupas vienā, tas bija kā sapņa piepildījums (smejas).

Kā Eiropas publika ir uzņēmusi jūsu mūziku?

Pagaidām trakākā pieredze mums ir bijusi Polijā, kur visa publika kliedza un dziedāja līdzi visām dziesmām, pat tām, kuras vēl nav oficiāli izdotas. Šķiet, ka viņi visi bija skatījušies youtube video ar mūsu koncertiem. Pat pēc koncerta beigām viņi turpināja dziedāt vēl kādas piecas minūtes un mēs pat nevarējam tikt līdz aizskatuvei cauri pūlim.

Kādu nākotni redzat šim projektam pēc gadiem pieciem, desmit?

Man ne sūda nesanāk paredzēt nākotni. Es šo albumu ierakstīju pagrabā un nevienā brīdī nedomāju, ka tas kļūs populārs. Mēs zinam tikai to, ka ierakstīsim vēl vismaz vienu albumu, un tad redzēsim, kas notiks.

Vai jau esat sākuši strādāt pie jauna materiāla?

Ņemot vērā to, ka albums ir tikai 20 minūtes garš, mums nebija izvēles, savādāk mūsu koncerti būtu izcili draņķīgi. Tā kā jā, ir jauns materiāls un, mums šķiet, ka dzīvajā tas skan ļoti labi.

Kādi mākslinieki tevi visvairāk iedvesmojuši?

Tom Waits un Bjorka.

 

Paldies par interviju.

Tavs komentārs